sosnowiecka szkola tenisa

KOLEJNY SUKCES JAKUBA


To była już ostatnia odsłona przed Masters XIII Turnieju o Puchar SSTZ w sezonie zimowym. Swój akces zgłosiło 9 tenisistów i 3 tenisistki. Rozlosowane zostały 4 trzyosobowe grupy. Grupę A wygrał Mateusz Marciniak, drugi był Mateusz Moskal, Mikołaj Pschionko nie dał rady starszym kolegom .W grupie B Julia Molenda nie stawiła się na starcie i tym samym dalej awansowali Jakub Wątroba i Arek Pschionko. W grupie C Dawid Wiśniewski rozegrał zacięty, zwycięski mecz z Michałem Pietrasem, wygrał również z Kacprem Maderskim i wyszedł z grupy z pierwszego miejsca, Kacper z drugiego. Michał musiał pogodzić się z porażką. Grupę D wygrał Tomek Świeca. Drugie miejsce zajęła Julia Mularczyk. Hania Klepacka nie dała rady. Pary ćwierćfinałowe utworzyli: Mateusz Marciniak – Kacper 6/2, Tomek – Arek 6/0, Dawid – Mateusz Moskal 6/2, Jakub – Julia 6/4. W półfinałach Mateusz pokonał Tomka 6/2 i Jakub Dawida 6/2. W finale kolejny raz zwyciężył Jakub. Dzisiejszy turniej trochę namieszał w klasyfikacji generalnej.

 
WYCZERPUJĄCE, PEŁNE DRAMATURGII POJEDYNKI ĆWIERĆFINAŁOWE


To był już ostatni w sezonie zimowym etap XIII Turnieju o Puchar SSTZ grupy PREMIUM. Po świętach rozegrany zostanie jeszcze MASTERS, czyli ostateczne rozgrywki ośmiu najlepszych zawodników z klasyfikacji generalnej. W tym turnieju wzięło udział 11 tenisistów. Grupę A wygrał Arek Nowak bez straty gema. Mateusz Marciniak pokonał Ryśka Pasternaka i awansował do dalszej gry. W grupie B mecze były bardziej zacięte i wyrównane. Robert Myszkowski i Mateusz Kościelny odnieśli po 2 zwycięstwa i przeszli dalej, Dawid Kudłacik i Jurek Częstochowski po jednym. Dawid z Mateuszem prowadził już 5/4 i 40:15, miał trzy piłki meczowe i „udało” mu się przegrać przez co zaprzepaścił szansę wyjścia z grupy. Jurek wygrał z Robertem, który zajął pierwsze miejsce w grupie. To najlepiej obrazuje, jak chimeryczny może być tenis. W grupie C Krzysiek Matysek wygrał wszystkie mecze, drugie miejsce wywalczył Tomek Kawa, trzecie i czwarte zajęli Sławek Kopyciński i Irek Chwastek. W ćwierćfinale Arek i Robert mieli 'wolny los'. Mateusz Kościelny rozegrał bardzo dłuuuuugi, dramatyczny mecz z Tomkiem Kawą.. Obydwaj zawzięcie walczyli o każdą piłkę. Tomek prowadził 5/3, Mateusz go dogonił i tak na zmianę. Ostatecznie zwyciężył młodszy Mateusz w tie breaku do 13, zamęczył po prostu Tomka. Drugi, nie mniej emocjonujący mecz ćwierćfinałowy rozegrali Krzysiek Matysek z Mateuszem Marciniakiem. Mateusz prowadził już 5/1 i miał 3 piłki meczowe, ale Krzysiek go dogonił i wygrał w tie breaku do 6. W półfinale Arek pokonał Mateusza 6/1, a Krzysiek Roberta 6/2. Zwycięzcą całego turnieju został Arek Nowak, który w finale dość gładko pokonał Krzyśka. Tym samym Arek umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

 
CIĘŻKA DROGA MICHAŁA DO FINAŁU !!!


To już przedostatni w sezonie zimowym turniej LIGHT. Na zakończenie będzie jeszcze MASTERS, w którym wystąpi ośmiu pierwszych zawodników klasyfikacji generalnej. Warto więc jeszcze powalczyć o dobre miejsce. Wyniki turniejów oraz miejsca w klasyfikacji są dostępne na naszej stronce w zakładce TURNIEJE oraz widnieją na tablicach na kortach. W tym turnieju wzięło udział dziewięciu tenisistów. Rozgrywki toczyły się najpierw w trzech trzyosobowych grupach. Z pierwszej grupy awansowali Mateusz Marciniak (bez straty gema) i młodziutki Mikołaj Pschionko, odpadł Krystian Touma. Zwycięzcą drugiej grupy został Jakub Wątroba, drugi był Tomek Świeca, nie udało się Mateuszowi Moskalowi. Trzecia grupa okazała się najtrudniejsza i najbardziej wyrównana. Mecze były długie i zacięte, przeważnie kończyły się tie breakami. Każdy z zawodników raz wygrał, raz przegrał. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło Maćkowi

Więcej…
 
KOLEJNE ZWYCIĘSTWO ARKA


W przedostatniej edycji XIII Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział 11 tenisistów. W grupie „A”- trzyosobowej wygrał Arek Nowak, za nim Marek Spioch, Mateusz Marciniak nie zdołał awansować dalej. Pozostałe dwie grupy liczyły po czterech zawodników. W grupie „B” zwycięzcą został Dawid Kudłacik. Rysiek Konieczny i Paweł Olczyk rozegrali bardzo zacięte mecze, obydwaj bardzo dzielnie walczyli, tie breaki zadecydowały o zwycięstwie. Więcej szczęścia miał Ryszard. Paweł i Robert Myszkowski musieli zakończyć grę na tym etapie. W grupie „C” najlepszy okazał się Krzysiek Matysek, drugie miejsce zajął Tomek Kawa. Jurek Częstochowski i Sławek Kopyciński nie przeszli dalej. W ćwierćfinale Arek i Dawid mieli wolny los Tomek pokonał Ryszarda, Marek uległ Krzysztofowi. W półfinale Arek wygrał z Tomkiem, a Dawid z Krzyśkiem. W finale Dawid musiał uznać wyższość Arka.

 

Grałeś w naszych turniejach i jesteś ciekawy statystyk kogoś z Waszych bezpośrednich spotkań? Daj znać! Policzymy!

 

I tak przykładowo: Arek Nowak z Kasią Bieniec rozegrali 32 mecze, w których Arek wygrał 21 razy, przegrał 11 razy. Kasia Bieniec z Mateuszem Kościelnym grała 17 razy – 7 wygrała, 10 przegrała. Michał Fiuk z Kamilem Wiernkiem rozegrali 8 meczów – bilans: Michał 2 mecze wygrał, 6 przegrał.

 
FINALISTAMI : JAKUB z MATEUSZEM


W XIII Turnieju o Puchar SSTZ grupa LIGHT walczyło dziewięciu tenisistów w trzech grupach. W grupie „A” zwyciężył faworyt – lider klasyfikacji generalnej Mateusz Marciniak, drugi był Tomek Świeca, trzeci Kamil Jastrząbek, debiutujący w turnieju. W grupie „B” zwyciężył Mariusz Szczepaniak. Mateusz Moskal po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu 7/6(9) z Michałem Pietrasem awansował dalej. Zwycięzcą grupy „C” został Jakub Wątroba, drugie miejsce przypadło Arkowi Pschionko; Krystian Touma , który pierwszy raz włączył się do naszej zabawy, musi jeszcze troszkę poczekać na awans. W ćwierćfinałach Mateusz Marciniak i Mariusz Szczepaniak mieli wolny los, Mateusz wygrał z Arkiem, a Jakub pokonał Tomka. Półfinał rozegrali ze sobą Mateusze, lepszy okazał się Marciniak. W drugim półfinale Jakub pokonał Mariusza. Do finału stanęli naprzeciw siebie Jakub z Mateuszem, dwaj młodzi waleczni. Mateusz tym razem musiał uznać wyższość Jakuba.

 
DOŚWIADCZENIE I OPANOWANIE RECEPTĄ NA SUKCES


Do kolejnego etapu XIII Turnieju o Puchar SSTZ – grupa Premium przystąpiło ośmiu tenisistów. Grali w dwóch grupach. Z pierwszej do dalszej gry awansował Arek Nowak i Grzesiek Pobiega; z drugiej Artur Częstochowski i Dawid Kudłacik. W półfinale Arek pokonał Dawida 6/2, a Artur Grzegorza 6/3. Mecz finałowy Artura i Arka był pełen dramaturgii. Artur prowadził już 4/0 i wydawałoby się, że nic nie odbierze Mu zwycięstwa. Nagle Arek się przebudził i zaczął grać. Wtedy w grę Artura wkradła się mocna nerwowość, której nie potrafił opanować. Coraz częściej popełniał błędy. Siła spokoju Arka i jego doświadczenie pozwoliło przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mecz zakończył się 7/5 dla Arka. Było to 45-te zwycięstwo finałowe Arka.

Więcej…
 
DEBIUTANT ZWYCIĘŻYŁ !!!

 

Tylko pięciu panów walczyło w grupie LIGHT w siódmym etapie XIII Turnieju o Puchar SSTZ. Ze względu na małą liczbę zawodników turniej rozgrywany był systemem 'każdy z każdym'. Zwycięzcą został debiutujący w naszej zabawie Jakub Wątroba. Gładko wygrał wszystkie mecze. Na drugim miejscu uplasował się Maciek Małolepszy, który przegrał tylko z Kubą. Pozostali panowie walczyli ze zmiennym szczęściem. Każdemu z nich udało się raz wygrać. Po analizie gemów 3-cie miejsce zajął Kacper Maderski, czwarte – Tomek Świeca, piąte – Michał Pietras. Wszyscy sobie nieźle pograli, choć bez nerwowych chwil się nie obyło.

 
PIERWSZE TURNIEJOWE ZWYCIĘSTWO KRZYSZTOFA

 

Tylko sześciu tenisistów zgłosiło się do XIII Turnieju o Puchar SSTZ grupy PREMIUM. Najpierw rozgrywki toczyły się w dwóch trzyosobowych grupach. W pierwszej grupie zwyciężył Krzysiek Matysek, drugie miejsce zajął Dawid Kudłacik, trzecie – Paweł Olczyk. W drugiej grupie wygrał Marek Spioch, drugi był Jurek Częstochowski, trzeci – Irek Chwastek, który stoczył zacięty mecz z Jurkiem, niestety poległ w tie breaku. W półfinale Krzysiek pokonał Jurka, a Dawid Marka. W meczu finałowym ponownie spotkali się Krzysiek z Dawidem i znowu Dawid musiał uznać wyższość Krzyśka.

Więcej…
 
NIEZBĘDNIK OBOZOWICZA !!!

 

Zimowy obóz SSTZ zbliża się jeszcze dużymi krokami :)


Wyjazd sobota 27 stycznia zbiórka godz. 9.30 - parking przy ulicy Kresowej (naprzeciwko dawnego Hotelu Aria).
Więcej…
 
KOLEJNE ZWYCIĘSTWO MATEUSZA !!!

 

W szóstej edycji LIGHT XIII Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział 8 zawodników. Rywalizowano w 2 czteroosobowych grupach. W pierwszej grupie zwyciężył Mateusz Marciniak, drugi był Tomek Świeca, kolejne miejsca zajęli: Beata Dobrowolska i Mikołaj Pschionko. W drugiej grupie wygrał Michał Pietras, za nim uplasował się Arek Pschionko, dalej Hania Klepacka i Tomek Dobrowolski. O zajętych miejscach zadecydowała bezpośrednia ilość wygranych gemów, bo cała trójka miała po dwa zwycięstwa i jednej porażce. W półfinale Arek przegrał z Mateuszem a Michał z Tomkiem. W finale z Tomkiem ponownie lepszy okazał się Mateusz.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>