sosnowiecka szkola tenisa

ZIMA 2019 !!!

 

Drodzy rodzice i dzieci !!! Dużymi krokami zbliżają się ferie Waszej pociechy. Jest nam miło poinformować, że oferta ZIMA 2019 jest już gotowa. W tym roku organizujemy obóz zimowy w Wiśle. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce obozy.

 
POŻEGNANIE LATA NA KORTACH TENISOWYCH


Kończymy rozgrywki tenisowe na kortach otwartych. Od 1 października rozpoczynamy sezon zimowy pod balonem. Do ostatniego turnieju o Puchar SSTZ w sezonie letnim przystąpiło 13 zawodników w grupie Premium i 9 w grupie Light.

 

Więcej…
 
PRZEDOSTATNI ETAP XIV TURNIEJU O PUCHAR SSTZ


I po wakacjach! Jak ten czas leci! Za dwa tygodnie ostatni turniej w sezonie letnim i już trzeba myśleć o zimie. Ten turniej rozpoczął się z dwugodzinnym opóźnieniem z powodu deszczu. Wystartowało po 9 zawodników w każdej grupie. W fazie kwalifikacji tenisiści zostali podzieleni na trzyosobowe grupki. Jedna osoba z najniższą punktacją odpadała, a dwie przechodziły dalej.

 

W grupie PREMIUM do ćwierćfinału zakwalifikowali się:

grupa A – Arek Nowak i Krzysiek Matysek

grupa B – Kaz Dziamka i Dawid Kudłacik

grupa C – Mateusz Marciniak i Robert Kumor

Więcej…
 
ROZPOCZĘCIE SEZONU !!!!

 

Już 3 września w poniedziałkowe popołudnie zapraszamy naszych tenisistów i tenisistki na kort. Rozpoczynamy kolejny - piętnasty sezon jesienno - zimowy Sosnowieckiej Szkoły Tenisa  Ziemnego. Jeśli chcecie dołączyć do naszej szkoły prosimy o jak najszybszy kontakt pod numerem tel. 605 037 103.

 
DESZCZ NIE PRZESZKODZIŁ W ROZEGRANIU TURNIEJU !!!


Mimo kapryśnej i wcale nie letniej pogody, jak wskazuje kalendarz, udało się przeprowadzić czwarty etap przedwakacyjnego XIV Turnieju o Puchar SSTZ. Swój udział w turnieju PREMIUM zgłosiło 10-ciu zawodników. W grupie „A” wygrał Artur Częstochowski, pokonując Arka Nowaka (2-gie miejsce) i Marka Spiocha (3-cie miejsce). W grupie „B” bezapelacyjnie najlepszy był Michał Kałwa, nie oddał rywalom nawet gema. Michał Fiuk był drugi, a Mateuszowi Marciniakowi w tym towarzystwie nie udało się wyjść z grupy. W grupie „C” z pierwszego miejsca awansował dalej Dawid Kudłacik, z drugiego Grzesiek Pobiega, trzecie i czwarte zajęli Rysiek Konieczny i Jurek Częstochowski. W tej grupie mecze były wyrównane i można było sobie pograć. Najbardziej zacięty bój stoczyli Rysiek z Grześkiem. W ćwierćfinale Artur Częstochowski i Michał Kałwa mieli wolny los, Michał Fiuk wyszedł zwycięsko z pojedynku z Grześkiem, a Arek z Dawidem. W półfinale Michał Fiuk nie dał szans Arturowi, a Michał Kałwa Arkowi. Finał należał więc do dwóch Michałów. Oczywiście Kałwa poradził sobie bez trudu z przeciwnikiem, co można było przewidzieć. Gratulacje!

Więcej…
 
lato 2018

 

Jeszcze wspominamy wakacje, a mamy już dla Was przygotowane oferty przyszłorocznych turnusów letnich obozów w Mszanie Dolnej !!!

I turnus 24.06.2018 - 03.07.2018

II turnus 03.07.2018 - 12.07.2018

III turnus 12.07.2018 - 21.07.2018


 
TENISOWE ZMAGANIA W 30 – STOPNIOWYM UPALE


W XIV Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział ośmiu tenisistów w grupie PREMIUM i siedmioro (4 panów i 3 panie) w grupie LIGHT. Żar lał się z nieba, więc pierwsze mecze w grupach wycisnęły sporo potu z zawodników. W pierwszej grupie PREMIUM pomyślnie zakończyły się rozgrywki dla Arka Nowaka i Dawida Kudłacika, przegranymi okazali się Mateusz Marciniak i Paweł Boruszewski. Z drugiej grupy zwycięsko wyszedł Michał Fiuk, który przez ten turniej szedł jak burza, kosił wszystkich po drodze i tylko z Arturem Częstochowskim miał małą przeprawę. Artur doprowadził do tie-breaku, ale i tak musiał uznać wyższość Michała. Jednak pozostałe mecze wygrał i awansował dalej. Bartoszowi Wolnemu i Jurkowi Częstochowskiemu nie udało się przebrnąć przez rozgrywki grupowe. W półfinale Arek pokonał Artura, a Michał rozprawił się z Dawidem. W finale niepokonany dotąd Arek uległ tym razem rozpędzonemu Michałowi.

W trzyosobowej grupie LIGHT mecze były bardzo wyrównane. Panowie: Dawid Wiśniewski i Michał Pietras wyeliminowali Julię Mularczyk. W grupie czteroosobowej też panowie byli górą. Hania Klepacka i Ela Skiba musiały się pożegnać z dalszą grą. Tomek Świeca w półfinale po zaciętym pojedynku pokonał Dawida, a Tomek Krupiński Michała. I tak w finale spotkało się dwóch Tomków. Lepszym okazał się Tomek Krupiński.

Za dwa tygodnie zapraszamy na ostatni turniej przed wakacjami.

 
DRUGI ETAP TURNIEJOWYCH ROZGRYWEK


W drugim etapie XIV Turnieju o Puchar SSTZ walczyło 8 zawodników w grupie PREMIUM i tyleż samo w grupie LIGHT. Rozgrywki prowadzone były w czteroosobowych grupach. Miejsca 1 i 2 dawały przepustkę do dalszej gry, czyli od razu do półfinałów. W pierwszej grupie Premium Arek Nowak wygrał wszystkie mecze, na drugim miejscu uplasował się Krzysiek Matysek. Dalej nie przeszli Grzesiek Pobiega i Rysiek Konieczny. W drugiej grupie Michał Fiuk odniósł trzy zwycięstwa, drugie miejsce zajął kilkunastoletni Mateusz Marciniak, co jest dla niego sukcesem, bo pierwszy raz w grupie Premium dotarł do półfinału. O trzecie zaciekle walczyli Marek Spioch z Arturem Częstochowskim. Minimalnie lepszy okazał się Marek. W półfinale Arek gładko pokonał Mateusza, a Michał Krzyśka. Mecz finałowy Arka z Michałem był już bardziej wyrównany. Michał pokazał, że jest naprawdę w dobrej formie i zmusił Arka do większego wysiłku. Ostatecznie Arek, jak na lidera przystało, nie dał sobie odebrać zwycięstwa i dalej zostaje niepokonany.

Więcej…
 
ZAKOŃCZENIE TURNIEJOWEGO SEZONU ZIMOWEGO


Turniej Masters grupy LIGHT zakończył sezon zimowy 2017/18 XIII Turnieju o Puchar SSTZ. Jak przystało na czołowych tenisistów klasyfikacji wszyscy pokazali ładny tenis, mecze były wyrównane, o zwycięstwie niejednokrotnie decydowały małe punkciki. Do ścisłego finału awansowali Jakub Wątroba i Michał Pietras. Jakub Wątroba dzięki zwycięstwu w tej edycji został jednocześnie mistrzem grupy Light w ogólnej klasyfikacji.

O 5 punktów wyprzedził dotychczasowego lidera Mateusza Marciniaka, którego wyeliminował w półfinale. Na trzecim miejscu umocnił się Michał Pietras, Tomek Świeca pozostał na czwartym. Maciek Małolepszy awansował na piąte miejsce, bo zajęte drugie miejsce w grupie dało mu szansę gry w półfinale. W najlepszej ósemce znaleźli się jeszcze – Kacper Maderski, Mateusz Słonka i Dawid Wiśniewski. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Pierwsza trójka została uhonorowana pucharami i nagrodami rzeczowymi. Odbyła się również dekoracja najlepszych grupy PREMIUM – 1 miejsce Arek Nowak, 2 – Dawid Kudłacik, 3 – Krzysztof Matysek. Zapraszamy do udziału w naszych turniejach wszystkich lubiących rywalizację, chętnych do doskonalenia swych umiejętności i sportowej zabawy w miłej atmosferze.

 
MASTERS GRUPY PREMIUM


Turniejem MASTERS zakończyliśmy sezon zimowy 2017/2018 XIII Turnieju o Puchar SSTZ. Do walki stanęło 8 zawodników. A było o co walczyć, bo w turniejach Masters za poszczególne miejsca przyznawanych jest dużo więcej punktów - za zwycięstwo 180pkt, drugie miejsce - 120pkt. I choć sprawa pierwszego miejsca była już rozstrzygnięta wcześniej (klasyfikację wygrał Arek Nowak) to kwestia pozostałych miejsc na podium była ciągle otwarta. Na starcie zabrakło kilku zawodników ze ścisłej czołówki klasyfikacji generalnej, stąd udział w turnieju wzięli kolejni zawodnicy z listy. Rywalizacja przebiegała w dwóch 4-osobowych grupach. W grupie A z pierwszego miejsca i kompletem zwycięstw wyszedł Dawid Kudłacik, tym samym zapewniając sobie drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. O drugie miejsce premiowane wyjściem z grupy walczyli Tomek Kawa i Paweł Olczyk. Zwycięsko z tej batalii wyszedł Tomek. Paweł i Rysiek Konieczny zakończyli swój udział na tym etapie rozgrywek, ale i tak należą się im brawa za wolę walki i czynione postępy. W grupie B Michał Fiuk odniósł 3 zwycięstwa, Grzegorz Pobiega przegrał tylko z Michałem i zajął drugie miejsce, a z dalszą grą pożegnali się Marek Spioch (po decydującym bardzo zaciętym pojedynku z Grześkiem) oraz Mateusz Marciniak. W półfinale Dawid wygrał bez gry (Grzegorz poddał mecz walkowerem). W drugim półfinale weteran kortów Tomek Kawa po wyrównanej walce pokonał młodego Michała Fiuka. W finale Tomek ponownie spotkał się więc z Dawidem. I to był już zupełnie inny mecz niż ten w grupie, wygrany wtedy dość gładko przez Dawida. Tym razem to był długi, bardzo zacięty pojedynek, pełen dramaturgii zakończony tie breakiem (do 2) na korzyść dużo bardziej doświadczonego Tomka Kawy. Trzeba przy okazji wyrazić słowa uznania dla Dawida, nie tylko za piękną grę, ale i za zachowanie się fair play ( użyczył przeciwnikowi własnej rakiety - po dwukrotnym zerwaniu naciągu w rakiecie Tomka). Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!
Uroczyste rozdanie pucharów i nagród dla zwycięzców całego cyklu turnieju nastąpi za tydzień razem z grupą LIGHT.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>