sosnowiecka szkola tenisa

Niska frekwencja

 

W kolejnym etapie grupy LIGHT XV Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział tylko siedmiu zawodników. W grupie pierwszej trzyosobowej z pierwszego miejsca wyszedł Kacper Maderski, drugi był Tomek Świeca. Najmłodszemu z uczestników Michałowi Kałwie już niewiele brakuje, by skutecznie i regularnie pokonywać dużo starszych od siebie przeciwników. W grupie drugiej czteroosobowej najlepszy był Maciek Wisła, a tuż za nim uplasował się Tomek Krupiński; kolejne miejsca zajęli Mateusz Moskal i Damian Sztuka. 
W półfinale Tomek Krupiński pokonał Kacpra 6/1, a Tomek Świeca przegrał z Maćkiem 2/6. W finale więc ponownie spotkali się tego dnia Maciek z Tomkiem Mecz miał nawet podobny przebieg jak poprzednio, nawet wynik był taki sam, tylko tym razem zakończony zwycięstwem Tomka Krupińskiego 7/5. Maciek, dzięki dotarciu do finału, został liderem klasyfikacji generalnej i walka o prowadzenie nabiera rumieńców. Serdecznie zachęcamy do udziału w naszych turniejach!

 
SUKCES GRZEŚKA !!!

 

Dziewięciu tenisistów wzięło udział w czwartym etapie XV Turnieju o Puchar SSTZ w grupie Premium. Grupę „A” wygrał Robert Juskowiak, który pokonał Roma Hirovicha; Mateusz Słonka nie dał rady obu panom. W grupie „B” z pierwszego miejsca wyszedł Artur Częstochowski, który wygrał nie tylko ze swoim tatą Jurkiem, ale ograł również Grześka Pobiegę, jak się później okazało, zwycięzcę tego turnieju. W grupie „C” Tomek Kawa musiał uznać wyższość młodzików, ich siła, kondycja, szybkość okazały się nie do pokonania. Mateusz Marciniak przegrał z Dawidem Kudłacikiem po zaciętym meczu 5/7. W ogóle Dawid w tym turnieju szedł jak burza. W ćwierćfinale pokonał Roma, chociaż to też był bardzo ciężki mecz, wygrał w tie breaku do 6. Robert i Artur mieli wolny los, Grzesiek nie dał szans Mateuszowi, a w półfinale zwyciężył z Robertem. W drugim półfinale rozpędzony Dawid pokonał Artura. W finale z Grześkiem zaczął też bardzo dobrze, już witał się z gąską i... odcięło prąd, zabrakło sił, trudy turnieju dały się we znaki. Zwyciężył Grzesiek Pobiega w tie breaku 7/6(4).

 
Emocjonujący mecz finałowy Maćka i Dawida

 

W trzecim etapie XV Turnieju o Puchar SSTZ grupy LIGHT swoich sił spróbowało 11 osób. Serdecznie witamy debiutantów: Agatę Haraburdę, Kacpra Zychowicza, Michała Dolińskiego, Mateusza Banasika i życzymy owocnej gry, sukcesy też przyjdą z czasem.

W grupach nie było niespodzianek. Wszyscy rozstawieni awansowali do dalszej gry, chociaż, jak zawsze, nie zabrakło momentów frustracji, żalu, złości, pecha. Do półfinałów dotarli: Kacper Maderski i Maciek Wisła, który w ćwierćfinale pokonał Tomka Świecę oraz Dawid Wiśniewski (wcześniej wygrał z Damianem Sztuką) i Mateusz Moskal. Z pierwszej pary półfinałowej zwycięsko wyszedł Maciek, z drugiej Dawid. Mecz finałowy był bardzo długi i zacięty. Po szalonej walce zwycięstwo odniósł Dawid Wiśniewski 6/4. Gratulujemy!!!

 
Dalszy ciąg zmagań XV TURNIEJU

 

Do trzeciego etapu XV Turnieju o Puchar SSTZ grupy Premium przystąpiło dziewięciu zawodników. Walczyli w trzech trzyosobowych grupach. Jedna osoba z każdej grupy odpadała. W grupie 'A' z pierwszego miejsca wyszedł Arek Nowak, drugie wywalczył Grzesiek Pobiega, trzecie zajął Marek Spioch. W grupie 'B' do dalszej gry awansowali Roma Hirovich i Rysiek Konieczny, Jurkowi Częstochowskiemu zostało trzecie miejsce. W grupie 'C' dwie pierwsze lokaty zajęli Mateusz Marciniak i Artur Częstochowski; Dawid Kudłacik zaliczył słabszy dzień i nie przeszedł dalej. W ćwierćfinale Arek i Roma mieli wolny los, Artur pokonał Ryśka, a Grzesiek Mateusza. W półfinale jednak Artur poddał mecz na korzyść Arka, a Roma przegrał z Grześkiem. I znowu w finale znalazło się dwóch tenisistów z grupy 'A'. Z tego pojedynku ponownie zwycięsko wyszedł Arek Nowak.

 
Debiutant zwycięzcą !!!

 

Do drugiego etapu XV Turnieju o Puchar SSTZ – grupa LIGHT przystąpiło dziewięcioro zawodników (ośmiu tenisistów i tylko jedna tenisistka – Zuzia Liberda.

W grupie „A” najlepszy okazał się Zbyszek Męcik, który po raz pierwszy wziął udział w naszej zabawie. Bezapelacyjnie pokonał obydwu grupowych rywali, t.j. Bartosza Nygę i Kacpra Maderskiego, któremu oddał tylko jednego gema.

Więcej…
 
MŁODZIEŻ WYMIATA !!!

 

W drugim etapie XV Turnieju o Puchar SSTZ – grupa PREMIUM wystąpiło 11 zawodników.

W grupie 'A' – trzyosobowej Jurek Częstochowski znalazł się w doborowym towarzystwie - Kasi Bieniec i Michała Fiuka i praktycznie nie miał szans na wyjście z grupy. Pokonanie tak znakomitych tenisistów graniczyłoby niemal z cudem, ale tanio skóry nie sprzedał; Michałowi urwał gema i Kasi trzy. Natomiast mecz Kasi i Michała mógłby być finałowym. To był kawał dobrego tenisa i trudno było wytypować zwycięzcę. Kasi udało się w tie breku pokonać Michała 7/6(4).

 

Więcej…
 
NA POCZĄTEK - LIDEREM TABELI MACIEK

 

Do pierwszego etapu XV Turnieju o Puchar SSTZ – grupa LIGHT zgłosiło się ośmioro chętnych. Eliminacje odbyły się w dwóch czteroosobowych grupach. Każdy z uczestników rozegrał 3 mecze, po których wyłoniono czterech półfinalistów. Niespodzianek nie było. Dziewczynki Hania Klepacka i Zuzia Liberda dzielnie się broniły, ale nie zdołały przebrnąć przez eliminacje. Mateuszowi Moskalowi i Bartoszowi Nydze tez nie udało się wyjść z grupy. Pierwszą parę półfinałową utworzyli – Michał Pietras z Kacprem Maderskim; drugą – Tomek Świeca z Maćkiem Wisłą. W pierwszej parze, po zaciętym meczu wygrał Kacper 7/5, mimo, że Michał miał już prawie wygraną w kieszeni. W drugiej parze Maciek pokonał Tomka 7/5, choć to też nie był łatwy mecz. W finale Maciek Wisła pokonał Kacpra. 6/2. Mamy więc pierwszego lidera. Zabawa się jednak dopiero rozkręca. Zapraszamy!

 
TENISOWY SEZON ZIMOWY ROZPOCZĘTY !!!


Rozpoczęliśmy już XV TURNIEJ o Puchar Sosnowieckiej Szkoły Tenisa Ziemnego. Piętnastu tenisistów wyraziło chęć udziału w naszej sportowej zabawie. Drogą losowania zostało utworzonych 5 trzyosobowych grup. Każdy z zawodników rozegrał na początek dwa mecze. Osoba z najniższą ilością punktów w swojej grupie odpadała z dalszej gry. Do ćwierćfinałów dotarli: Arek Nowak, Dawid Kudłacik, Grzegorz Pobiega, Artur Częstochowski, Kamil Dębiński, Roma Hirovich, Paweł Olczyk i Michał Fiuk. Arek miał ciężką przeprawę z Dawidem, wygrał dopiero w tie breaku. Robertowi udało się wygrać z Arturem (Artura tym razem zawiódł serwis). Kamil wyeliminował Roma, a Michał Pawła. W półfinale Robert musiał uznać wyższość Arka, a Michał pokonał Kamila. Tak, jak było do przewidzenia finaliści Arek i Michał rozegrali piękny mecz, obfitujący w długie wymiany. Ale kto wytrzyma lepiej kondycyjnie, któremu z nich dopisze więcej szczęścia do końca nie było wiadomo. Ostatecznie wygrała młodość. Pierwszym zwycięzcą tej edycji turnieju został MICHAŁ FIUK.

 
MASTERS GRUPY LIGHT


Mimo że na dworze wciąż jeszcze mamy lato tej jesieni definitywnie zakończyliśmy sezon letni XIV Turnieju o Puchar SSTZ turniejem MASTERS grupy LIGHT. Bezapelacyjnym mistrzem został Michał PIETRAS, a ten turniej, niezależnie od zajętego miejsca, nic już nie mógł zmienić. A niespodzianką właśnie było, że Michał miał dziś słabszy dzień i nie awansował do półfinału. Nie udało się to również Hani Klepackiej. Natomiast Dawid Wiśniewski wygrał wszystkie trzy mecze, a zaraz za nim uplasował się Tomek Świeca.

 

Więcej…
 
MASTERS GRUPY PREMIUM


I tak zakończyliśmy XIV Turniej o Puchar SSTZ sezonu letniego 2018 r. Najwyżej sklasyfikowani zawodnicy walczyli o tytuły mistrzowskie, puchary i uścisk ręki Szefa.

 

Z pierwszej grupy odpadli: Artur Częstochowski i Mateusz Marciniak; Arek Nowak i Kasia Bieniec awansowali do czwórki najlepszych. W drugiej grupie przegranymi okazali się Dawid Kudłacik i Rysiek Konieczny. Krzysiek Matysek wygrał wszystkie mecze w swojej grupie , a Michał Fiuk stoczył wygraną bitwę o być albo nie być z Dawidem. O wejście do finału walczyli Arek z Krzyśkiem i Kasia z Michałem. I Arek, i Kasia nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Znowu to oni rozegrali między sobą finał. Kasia po kontuzji i długiej przerwie oraz długim i wyczerpującym poprzednim meczu z Michałem nie dała rady tym razem Arkowi. AREK NOWAK zdobył tytuł mistrza i przypieczętował pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej XIV Turnieju. Michał Fiuk obronił drugie miejsce. Na trzecie miejsce awansowała Kasia. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, zapraszamy do udziału w następnych turniejach, życzymy sukcesów i jednocześnie dobrej zabawy na sportowo!

 

Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia dokładnych wyników z poszczególnych turniejów na naszej stronie www.tenis.sosnowiec.pl w zakładce turnieje.

 

Za tydzień turniej Masters grupy Light.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>