sosnowiecka szkola tenisa

MICHAŁ PIERWSZYM TRIUMFATOREM XVIII TURNIEJU !!!

Do pierwszego etapu XVIII Turnieju o Puchar SSTZ grupy LIGHT przystąpiło 13 osób.

W grupie „A” najlepszy był Kacper Maderski, Olek Olczyk przegrał z Nim, a Krzysiek Kmiecik nie dał rady obu panom. Z grupy „B” - najmłodszej – dziewczyny: Zuzia Liberda i Emila Elżbieciak wyeliminowały Janusza Siwiorka. Grupa „C” była dość wyrównana, Każdy z panów raz wygrał, raz przegrał. Po przeliczeniu gemów z pierwszego miejsca z grupy wyszedł Jurek Częstochowski, z drugiego Filip Noszczyk, Krzyśkowi Cichoniowi pozostało trzecie miejsce. Grupa „D” czteroosobowa wymagała od tenisistów więcej wysiłku, by znaleźć się w dalszej grze. Wygrał ją Michał Polak (3 zwycięstwa), drugie miejsce zajął Tomek Świeca. Darkowi Kleczko i Mikołajowi Onishchenko nie udało się awansować dalej, chociaż dzielnie walczyli.
Półfinały wywalczyli: Filip (z Kacprem 6/4), Michał (z Emilą 6/4), Jurek (z Olkiem 6/0) i Zuzia (z Tomkiem 6/4). Do finału weszli: Michał, który z Filipem stoczył bardzo zacięty, długi pojedynek oraz Jurek, który nie oszczędził Zuzi. Zwycięstwo całego turnieju, wcale nie łatwo, odniósł MICHAŁ POLAK. Jurek wygrywał już 5/1, miał piłki meczowe, a mimo to nie zdołał ich obronić. Michał okazał się mistrzem odrabiania straconych piłek. Podobna sytuacja była w poprzednim meczu z Filipem – Filip wygrywał już 4/0 i nie utrzymał swojej przewagi. To dowód, że w tenisie wszystko możliwe, zawsze trzeba walczyć do końca.


 
 

 
NOWY SEZON TURNIEJOWY ROZPOCZĘTY !!!

 

Dziewięciu tenisistów rozpoczęło rywalizację w XVIII Turnieju o Puchar SSTZ, Z grupy „A” do dalszej gry weszli: Arek Nowak i Artur Częstochowski; z grupy „B” – Robert Juskowiak i Jurek Częstochowski; z „C” – Dawid Kudłacik i Robert Myszkowski. Niestety frycowe musieli zapłacić: Rafał Limański, Mikołaj Onishchenko, Łukasz Jendrzejczyk. Troszkę byli zawiedzeni, ale to tenis, każdy chce wygrać, nie zawsze się udaje.  Trzeba jednak wierzyć w swoje umiejętności i szczęście, może już następnym razem się uda.

W ćwierćfinale Jurek jedną piłką przegrał z Robertem 7/6(5), walczyli do upadłego. Drugi mecz ćwierćfinałowy Dawida i Artura był podobny, odrobinę więcej szczęścia miał Dawid i to on wygrał 7/6(6). Ale Artur grał dziś wyśmienicie, biegał jak szalony, nie odpuszczał żadnej piłki. W półfinałach Arek wyeliminował Roberta Myszkowskiego, a Robert Juskowiak wymęczonego poprzednim meczem Dawida. Zwycięzcą pierwszego odcinka Turnieju został AREK NOWAK.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w naszych turniejach!

 

 
SUPERCIEKAWY MASTERS GRUPY LIGHT

Niespodzianka goniła niespodziankę w MASTERS grupy LIGHT XVII Turnieju o Puchar SSTZ. Wyniki meczów mocno zaskakiwały. Zawodzili, wydawałoby się, zdecydowani faworyci. Prawie wszyscy mieli na swoim koncie jakiś przegrany i wygrany mecz. W ostatecznym rozrachunku decydowała liczba gemów. Niestety tylko dwóch graczy z grupy mogło brać udział w dalszej rywalizacji. Grupa „A” 1. Mateusz Mleczko; 2. Dawid Wiśniewski 3. Zuzia Liberda 4. Filip Noszczyk. Zuzia Liberda grała bardzo mądrze. pokonała Mateusza Mleczko 6/3. Tak zręcznie odbijała piłki – po liniach, po rogach, zmieniała rytm gry, że Mateusz się pogubił. Jednak do zera przegrała z Dawidem Wiśniewskim. Mateusz gładko wygrał z Filipem Noszczykiem 6/1, z którym z kolei Dawid miał dość

Więcej…
 
MASTERS - GRUPA PREMIUM

 

Masters zakończył zaległy XVII Turniej o Puchar SSTZ – grupa Premium. Wiele to już nie zmieniło. Wygrali najlepsi i tylko przypieczętowali swoje lokaty w klasyfikacji generalnej.

W grupie ”A” pierwsze miejsce zajął Arek Nowak, drugie – Paweł Łuckoś. O trzecie miejsce zaciekle walczyli Kacper Maderski z Łukaszem Jendrzejczykiem. Udało się Kacprowi w tie-breaku do 3. W grupie „B” Dawid Kudłacik pokonał Roberta Juskowiaka i awansował z pierwszego miejsca, a Robert z drugiego. Trzecie miejsce zajął Robert Myszkowski czwarte Jurek Częstochowski. Z półfinałów zwycięsko wyszli Robert i Dawid. I jeszcze raz tego wieczoru ich drogi się spotkały tym razem w meczu finałowym. I znowu Dawid okazał się lepszy.
Tabelę klasyfikacji generalnej i wyniki poszczególnych etapów turnieju można obejrzeć na naszej stronie www.tenis.sosnowiec.pl/turnieje oraz na tablicy na korcie.

 

 

 
DZIEŃ MATEUSZA !!!

Do ostatniego etapu grupy LIGHT zaległego XVII Turnieju o Puchar SSTZ zgłosiło się 13 osób, jedna nie dotarła. Do dalszych rozgrywek przeszli:

Z grupy A (najsilniejszej): Mateusz Mleczko i Paweł Olczyk (po zaciętym meczu pokonał Jurka Częstochowskiego 7/6(4))
Z grupy B: Filip Noszczyk i Emila Elżbieciak
Z grupy C: Tomasz Krupiński i Zuzia Liberda
Z grupy D: Dawid Wiśniewski i Darek Kleczko
Z grupy D: Dawid Wiśniewski i Darek Kleczko
Do półfinałów awansowali: Mateusz, Dawid, Tomasz i Darek.
W finale zameldowali się: Mateusz i Tomasz. Mateusz Mleczko był dziś nie do pokonania. Wygrał cały turniej. Gratulujemy!

 

 

 

 
TURNIEJ W CIENIU ROLANDA GARROSA !!! IGA ŚWIĄTEK NAJLEPSZA W PARYŻU !!

 

U nas tylko pięciu tenisistów przystąpiło do rywalizacji ostatniego zaległego etapu grupy Premium XVII Turnieju o Puchar SSTZ. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”. Każdy z uczestników rozegrał więc 4 mecze i dopiero wszystkie wyniki meczów decydowały o końcowej kolejności miejsc. Ostatni mecz Roberta Juskowiaka z Arturem Częstochowskim był walką o zwycięstwo turnieju, bo ich wszystkie dotychczasowe mecze były zwycięskie. Wygrał Robert, więc to on zajął pierwsze miejsce i jednocześnie umocnił swoją pozycję w klasyfikacji generalnej. Artur musiał się zadowolić drugim miejscem, trzeci był Grzesiek Pobiega. Jeszcze w tym miesiącu turniej MASTERS. W listopadzie startujemy już od początku w kolejnym turnieju.


 

 

 


 

 


 

 

 


 

 

 

 

 
STARA GWARDIA NIE RDZEWIEJE !!!

 

Po długiej przerwie związanej z pandemią wznowiliśmy rozgrywki turniejowe. Dziś został rozegrany zaległy turniej o Puchar SSTZ grupy LIGHT. Zgłosiło się dwunastu zawodników. Zostali podzieleni na cztery trzyosobowe grupy, z których dwóch awansowało dalej, jeden niestety odpadał z dalszej rywalizacji.

Do półfinałów awansowali: Kacper Maderski, Tomasz Krupiński, Paweł Olczyk i Jerzy Częstochowski. Tomek pokonał Kacpra, a Jurek Pawła. Tym razem wszyscy młodzi zostali wyeliminowani, chociaż mocno napierali, ale jak to mówią – stara gwardia nie rdzewieje i w walce o końcowy sukces zostali starzy wyjadacze J. W finale Jurek poniósł sromotną porażkę z Tomkiem Krupińskim.

Wyniki meczów można zobaczyć na naszej stronie www.tenis.sosnowiec.pl/turnieje.


 

 

 

 


 

 


 

 

 


 

 

 

 

 
TAK CZY OWAK WYGRAŁ NOWAK !!!

 

Ośmiu tenisistów brało udział w przedostatnim etapie grupy Premium XVII Turnieju o Puchar SSTZ. Z pierwszej grupy do dalszej gry awansowali Darek Nowak i Robert Juskowiak ( Jurek Częstochowski i Rysiek Konieczny nie mieli szans w tym zestawieniu): z drugiej – Grzesiek Pobiega i Artur Częstochowski (odpadli Dawid Kudłacik i Robert Myszkowski). Trzeba przyznać, że w drugiej grupie nikt tanio skóry nie sprzedał, nawet wyniki były podobne. W półfinale Darek gładko wygrał z Arturem, a Grzesiek z Robertem, który odczuwał ból w kolanie. W finale z Darkiem Grzesiek też niewiele miał do powiedzenia. Tak czy owak wygrał Nowak (Darek zamiast chorego Arka).


 

 


 

 

 


 

 

 

 

 
WSPANIAŁA GRA ZUZI !!!


W tej edycji XVII Turnieju o Puchar SSTZ – grupa LIGHT wzięło udział 9 osób w trzech trzyosobowych grupach. Kwalifikacje grupowe zasadniczo nie przyniosły niespodzianek, no może poza jedną. W grupie pierwszej po bardzo zaciętym meczu Zuzia Liberda pokonała Kacpra Maderskiego, odpadł Mikołaj Pschionko. Kolejność w grupie drugiej: Mateusz Mleczko, Tomek Świeca, Mateusz Kwieciński; grupa trzecia: Filip Noszczyk, Marek Krupiński, Emila Elżbieciak. W ćwierćfinałach Zuzia i Mateusz mieli wolny los, Tomek Świeca wygrał z Tomkiem Krupińskim, a Kacper z Filipem. W półfinale Zuzia znów sprawiła niespodziankę, pokonała Tomka Ś. do zera. W drugim półfinale Mateusz pokonał Kacpra. W finale Zuzia już nie dała rady Mateuszowi, ale to i tak dla niej wielkie osiągnięcie. Gratulujemy !!!


 

 


 

 

 


 

 

 

 

 
CIEKAWE LOSOWANIE I JESZCZE CIEKAWSZE ROZSTRZYGNIĘCIA !!!


W kolejnej edycji grupy Premium XVII Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział 12 tenisistów podzielonych na 4 trzyosobowe grupy. Z każdej grupy jedna osoba odpadała z dalszej gry. Wielką niespodziankę stanowiła grupa „A”, w której znalazł się rozstawiony z numerem ‘1’ Arek Nowak i dawno nie biorąca udziału w naszej zabawie Kasia Bieniec, wnosząca zawsze powiew świeżości i humoru. W tym doborowym towarzystwie znalazł się Jurek Częstochowski. Chociaż nie miał szans na wyjście z grupy, to miał zaszczyt pograć sobie z tak znamienitymi graczami. A przecież nie sama rywalizacja się liczy, chodzi przede wszystkim o przyjemność z gry.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>