sosnowiecka szkola tenisa

TURNIEJ O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO


Dnia 25 maja tj w najbliższą sobotę na kortach przy ul. GOSPODARCZEJ odbędzie się Turniej o Puchar SSTZ tylko dla dzieci grających w naszej szkole.

Więcej…
 
Turniej - najbliższy

 

 

Zapraszamy na XVI Cykl Turniejów o Puchar SSTZ :)

 

Najbliższy Turniej tenisa ziemnego odbędzie się 25.05.2019. Zgłoszenia do piątku 24.05.2019 do godz. 19.00.

 

Więcej informacji w dziale turnieje.


Zapraszamy.

 
XVI TURNIEJ O PUCHAR SSTZ ROZPOCZĘTY !!!

Rozpoczął się kolejny, szesnasty już cykl Turnieju o Puchar SSTZ. Na starcie stanęło 10-ciu zawodników. Pogoda dopisała, więc można było sobie doskonale pograć. Najdłuższe i najbardziej zacięte mecze rozegrali tenisiści z grupy ‘A’ – trzyosobowej. O wyjściu z grupy zadecydowały tzw. małe punkty – wszyscy trzej panowie mieli na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Grzesiek Pobiega, drugie Robert Kumor, trzecie Kamil Dębski i zgodnie z regulaminem odpadł z dalszej gry. Tak to w sporcie bywa, ktoś musi wygrać, ktoś przegrać, W grupie ‘B’ też nie zabrakło ciekawych pojedynków. Jurkowi Częstochowskiemu tak niewiele zabrakło, by wyjść z grupy. Z Robertem Juskowiakiem, który wyszedł z grupy z pierwszego miejsca przegrał 4/6, a młodemu, ambitnemu Mateuszowi Marciniakowi uległ w samej końcówce 5/7. Ale w naszej zabawie chodzi przede wszystkim o zadowolenie z gry i możliwość konfrontacji a rywalizacja jest dodatkową motywacją do walki i udoskonalania techniki gry. Wielu uczestników turniejów poczyniło naprawdę duże postępy. W grupie ‘C’ najlepszy był Dawid Kudłacik, za nim Roma Hirovich. Kacper Maderski musiał niestety uznać wyższość obu panów. W ćwierćfinale Roma Hirovich wyeliminował Mateusza Marciniaka 7/5, natomiast Robert Kumor zrezygnował z dalszej gry z powodu urazu nogi i Dawid Kudłacik wszedł do półfinału. Swoje półfinały wygrali Grzesiek Pobiega (z Romem 6/0) i Robert Juskowiak (z Dawidem 6/2). Pierwszym zwycięzcą tego turnieju i po raz pierwszy w historii naszych turniejów został Robert Juskowiak. Wielkie brawa!!!!!!


Następny turniej za dwa tygodnie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszych turniejach!

 
LATO 2019 !!!

 

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc czas podać terminy naszych wspólnych sportowych obozów SSTZ. W tym roku planujemy zorganizować 3 turnusy w Mszanie Dolnej :

 

I turnus: 23 czerwca - 2 lipca

II turnus: 2 lipca - 11 lipca

III turnus: 11 lipca - 20 lipca

 
OFERTA LATO 2019 !!!

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą LATO 2019 !!! Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce OBOZY.

 
Pasjonujący finał MASTERS

W ostatnią sobotę zakończyliśmy sezon zimowy XV Turnieju o Puchar SSTZ turniejem MASTERS grupy LIGHT. Z grup awansowali do dalszej gry bardziej doświadczeni tenisiści: Tomek Krupiński i Mateusz Mleczko oraz Maciek Wisła i Tomek Świeca. Dziewczynkom: Zuzi Liberdzie, Agatce Haraburdzie też idzie gra coraz lepiej, też zdołały ugrać kilka gemów. Alex Skiba nieźle sobie poczynał, ale potem stracił chęć do gry. Kacprowi Maderskiemu tym razem się nie udało, ale zachował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. W półfinale Tomek Krupiński pokonał Tomka Świecę a Maciek Wisła Mateusza Mleczkę. Zwycięzcą tego odcinka i jednocześnie liderem klasyfikacji generalnej został MACIEK WISŁA. Mecz finałowy Maćka z Tomkiem był bardzo pasjonujący i ważny dla Maćka, bo gdyby przegrał to brakłoby mu 5 punktów, by zająć pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji. Maciek przy stanie 5/3 miał 4 piłki

Więcej…
 
AREK ZWYCIĘZCĄ XV TURNIEJU O PUCHAR SSTZ

 

MASTERS zakończył sezon zimowy XV Turnieju o Puchar SSTZ grupy Premium, czyli walczyło dziś ośmiu najlepszych z najlepszych tenisistów w tej edycji. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane i na dobrym poziomie, jak przystało na turniej tej rangi. W pierwszej grupie Arek Nowak nie zaliczył wpadki i wygrał gładko wszystkie pojedynki. Trzej pozostali mieli po jednym zwycięstwie i dwie porażki, więc o dalszej grze decydowała różnica wygranych i przegranych gemów. Grzesiek Pobiega przegrał z Dawidem Kudłacikiem a wygrał z Robertem Kumorem, Dawid natomiast przegrał z Robertem. W rezultacie awans do dalszej gry uzyskał Grzesiek Pobiega. W drugiej grupie wszystkie mecze wygrał Michał Fiuk. Robert Juskowiak przegrał tylko z Michałem i wyszedł z grupy z drugiego miejsca. Mateusz Marciniak i Roma Hirovich musieli pożegnać się z turniejem. W półfinałach Arek pokonał Roberta, a Michał Grześka. I znowu w

Więcej…
 
OSTATNIA EDYCJA XV TURNIEJU GRUPY LIGHT

 

To była ostatnia edycja grupy LIGHT XV Turnieju o Puchar SSTZ. Wzięło w niej udział 10 zawodników, w tym dwie dziewczyny. Rozgrywki grupowe nie przyniosły niespodzianek. W ćwierćfinale na uwagę zasługuje super zacięty i wyrównany mecz Tomka Świecy z Kacprem Maderskim. Tomkowi po ciężkiej, długiej i wyczerpującej walce udało się wygrać w tie-breaku do 6. Ale w półfinale nie dał już rady Mateuszowi Mleczko. W drugim ćwierćfinale Maciek Wisła pokonał Mateusza Moskala, a w półfinale rozprawił się z Arkiem Pschionko. Finał również należał do Maćka, wygrał z Mateuszem Mleczko 6/3.

13 kwietnia odbędzie się MASTERS, który ostatecznie rozstrzygnie o kolejności miejsc w klasyfikacji generalnej.

 

 
PIERWSZY FINAŁ ROBERTA !!!


W ostatniej odsłonie XV Turnieju o Puchar SSTZ grupy Premium wystąpiło 12 tenisistów. Do dalszej gry, zgodnie z przewidywaniami, awansowali głównie młodzi. „Starsza młodzież” nie miała szans, już nie te lata; silą, szybkością i wytrzymałością ustępują młodym wilczkom. Aż się prosi, by weteranom dać możliwość pogrania sobie jak równy z równym, by mogli czerpać z tenisa radość i satysfakcję. Tylko czy uzbierałaby się grupa zapalonych dojrzałych tenisistów? 

Więcej…
 
ROZGRYWKI „ RODZINNE”

Wiosna tuż, tuż. To była przedostatnia edycja grupy LIGHT XV Turnieju o Puchar SSTZ Zgłosiło się 9 uczestników, podzielonych na 3 trzyosobowe grupy. Z grup do dalszej gry awansowali: „A” – Mateusz Mleczko i Mikołaj Pschionko; „B” – Tomek Świeca i Emilka Elżbieciak, której po wyrównanej walce udało się wygrać z Bartoszem Nygą 7/5; „C” –Arek Pschionko i Marek Mleczko. Dziewczynki: Agatka i Zuzia, niestety z natury słabsze, jeszcze nie dają rady. Ale przecież nie o to chodzi, nabierają wprawy i obycia na korcie, mają okazję zagrać z wytrawnymi już tenisistami, co w przyszłości może zaprocentować. W ćwierćfinałach Mateusz Mleczko i Tomek Świeca mieli wolny los, Marek Mleczko pokonał Emilkę, a Arek Pschionko był bezlitosny dla swojego kilkuletniego syna Mikołaja. W półfinale z kolei spotkali się kilkunastoletni bracia Mleczko. Żaden z nich tanio skóry nie sprzedał. Walczyli do upadłego. Dopiero w tie-breaku udało się młodszemu Mateuszowi pokonać Marka. W drugim półfinale Tomek Świeca pokonał Arka Pschionko. Finał też był niesamowicie zacięty.

Zwyciężył MATEUSZ MLECZKO 7/5.

 

30 marca odbędzie się ostatni turniej grupy Light, Serdecznie zapraszamy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>