sosnowiecka szkola tenisa

ROBERT ZWYCIĘZCĄ TRZECIEGO TURNIEJU !!!

W drugim etapie XVII Turnieju o Puchar SSTZ – Premium wzięło udział siedmiu tenisistów. Zabrakło na starcie tych dobrze zapowiadających się młodych „wilczków”

W pierwszej trzyosobowej grupie bezapelacyjnie zwyciężył Arek Nowak. Ciężką walkę o wejście do półfinału stoczył Marek Spioch z Tomkiem Kawą. To był bardzo wyrównany i wyczerpujący pojedynek do samego końca. Panowie nabiegali się porządnie. Tomek dosłownie wydarł zwycięstwo w tie-breaku 7/6(5). W drugiej czteroosobowej grupie wszystkie mecze były długie i zacięte. Jednak nieco starsi panowie ulegli młodszym kolegom, oczywiście nie bez walki. Do dalszej gry awansowali Robert Juskowiak i Krzysiek Matysek, którzy wyeliminowali Jurka Częstochowskiego i Kaza Dziamkę. W półfinale niespodziewanie Arek przegrał z Krzyśkiem 7/6(4), a Robert pokonał Tomka 6/1. W finale Krzysiek dobrze wszedł w mecz, ale mimo zapowiadającej się niespodzianki, uległ Robertowi Juskowiakowi 6/2.

Turniej - najbliższy

Zapraszamy na XVII Cykl Turniejów o Puchar SSTZ :)

Najbliższy TURNIEJ LIGHT tenisa ziemnego odbędzie się 23.11.2019. Zgłoszenia do piątku 22.11.2019 do godz.19.00.

Najbliższy Turniej PREMIUM tenisa ziemnego odbędzie się 30.11.2019. Zgłoszenia do piątku 29.11.2019 do godz. 19.00.

Więcej informacji w dziale turnieje.

Zapraszamy.

WYRÓWNANE I CIEKAWE POJEDYNKI !!!

Aura prawdziwie listopadowa, ponura, a na kortach można o tym zapomnieć, odprężyć się; ciepło, sucho, widno. Do drugiego etapu grupy LIGHT XVII Turnieju o Puchar SSTZ zgłosiło się 10 zawodników. W pierwszej 3-osobowej grupie pierwsze miejsce zajął Kacper Maderski. Awans do dalszej gry uzyskał również Olek Olczyk. Mateuszowi Banasikowi jeszcze się nie udało, ale to dopiero jego debiut w turnieju. W drugiej, też 3-osobowej grupie zwycięzcą został Tomek Krupiński, drugi Filip Noszczyk, trzeci – Darek Kleczko.

W grupie „C” czteroosobowej dominowali panowie. Dziewczynki Zuzia Liberda i Emilka Elżbieciak od początku skazane były „na pożarcie”, ale zawsze walczą ambitnie i coraz lepiej sobie radzą. O wyjściu z pierwszego miejsca z grupy decydował więc bezpośredni pojedynek obu panów: Tomka Świecy i Maćka Małolepszego.. Po długiej wyrównanej walce ciut lepszy okazał się Maciek (7/5).

W ćwierćfinale Kacper i Tomek mieli wolny los, Tomek Ś. Pokonał Filipa, a Maciek Olka. Pojedynki półfinałowe były jeszcze bardziej zacięte. Do finału dotarli Kacper Maderski i Tomek Krupiński. Zwyciężył Tomek Krupiński 6/4.

DRUGI ETAP TURNIEJU PREMIUM !!!

Ośmiu tenisistów zgłosiło się do drugiego etapu XVII Turnieju o Puchar SSTZ – grupa Premium. Najpierw kwalifikacje odbywały się w czteroosobowych grupach.

W pierwszej grupie pewnym zwycięzcą był Arek Nowak, nie oddał nawet gema. Do dalszej gry awansował również Marek Spioch, który pokonał Kaza Dziamkę. Ernest Partyka dopiero dołączył do naszej zabawy, więc musiał zapłacić frycowe. Druga grupa była znacznie silniejsza i wyrównana. Tu nie było łatwych pojedynków. Robert Juskowiak wygrał wszystkie mecze i wyszedł z grupy z pierwszego miejsca. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Łuckoś – uległ tylko Robertowi. Kamil Dębiński i Artur Częstochowski nie zdołali się zakwalifikować do dalszej gry.

W półfinałach Arek pokonał Pawła, a Robert Marka. Zwycięzcą tego turnieju został AREK NOWAK, który od początku do końca szedł jak burza i nie stracił nawet gema, także w finale z Robertem.

PIERWSZA ODSŁONA TURNIEJU LIGHT !!!

W ostatnią sobotę rozpoczął się turniej LIGHT - pierwszy etap XVII Turnieju o Puchar SSTZ.

To jest turniej dla wszystkich lubiących spędzać aktywnie czas, udoskonalać swoje tenisowe umiejętności i zdobywać doświadczenie w turniejowych rozgrywkach. Poziom zawodników bywa bardzo zróżnicowany tak jak i ich wiek – od 7 do 100 lat J.

Dwanaścioro zawodników i zawodniczek rywalizowało najpierw w trzyosobowych grupach.

Najsilniejszy w grupie „A” był Mateusz Mleczko, ale Bartek Boniszewski i Agatka Haraburda też sobie pograli. Grupę „B” zdominował Jurek Częstochowski. Kacper Maderski musiał uznać jego wyższość. Zuzia Liberda coraz lepiej i odważniej gra i kilka gemów zasłużenie ugrała. W grupie „C” najsłabszy okazał się Filip Noszczyk, nie udało mu się wyjść z grupy, ale stoczył naprawdę zacięte pojedynki. Dawid Wiśniewski po ciężkim boju pokonał Tomka Świecę 7/5. Grupę „D” wygrał Tomek Krupiński, stoczył zaciętą walkę z Błażejem Kyrczem. Olek Olczyk debiutował w naszym turnieju, nie było źle, walczył dzielnie o każdą piłkę i kilka gemów zapisał na swoje konto.

W ćwierćfinałach Mateusz M. pokonał Tomka Ś. 6/2, Kacper M. Tomka K. 7/5, Dawid W. Bartka B. 6/0, Błażej K .Jurka Cz. 6/4. Zostały same młode wilczki, a poziom gry się wyrównał. W półfinale Mateusz wyeliminował Kacpra a Błażej Dawida. W finale lepszy od Błażeja Kyrcza okazał się MATEUSZ MLECZKO.

TENIS – SEZON ZIMOWY XVII TURNIEJU O PUCHAR SSTZ ROZPOCZĘTY !!!

Skromnie rozpoczęliśmy XVII Turniej o Puchar SSTZ – Grupa PREMIUM Swój udział w turnieju zgłosiło tylko siedmiu zawodników. Po rozgrywkach grupowych odpadli: Kacper Maderski oraz Artur i Jurek Częstochowscy. W półfinale Arek Nowak pokonał Dawida Kudłacika, a Kamil Dębiński Krzysztofa Matyska. I tak do decydującej rozgrywki stanęli Arek z Kamilem. Mecz był długi i zacięty, obaj panowie dobrze biegają i udawało im się dobiec niemalże do każdej piłki.  Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł  Arek.

Za tydzień rywalizować będzie grupa LIGHT.

MASTERS

Zakończyliśmy sezon letni turniejem MASTERS, czyli ośmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodników walczyło o tytuł mistrza tej edycji Turnieju o Puchar SSTZ.

W pierwszej grupie Michał Kałwa zajął pierwsze miejsce bez straty gema, Za nim uplasował się Dawid Kudłacik. Robert Kumor przegrał z Dawidem i nie awansował dalej, podobnie Robert Juskowiak zaliczył dziś spadek formy i zakończył grę na poziomie rozgrywek grupowych. Zwycięzcą drugiej grupy został Arek Nowak, drugie miejsce wywalczył Kamil Dębiński, trzecie – Grzegorz Pobiega, czwarte – Kacper Maderski. W półfinale Michał pokonał Kamila 6/2, a Arek Dawida 6/2. W finale Arek nie dał rady Michałowi, ale to był pasjonujący pojedynek.

Mistrzem tej edycji został niepokonany MICHAŁ KAŁWA, wicemistrzem Robert Juskowiak, a na najniższym stopniu podium stanął Grzegorz Pobiega.

Już za tydzień rozpoczyna się kolejny cykl turniejów w dwóch kategoriach: PREMIUM i LIGHT. Serdecznie zapraszamy!

ZIMA 2020

Za oknem piękna polska złota jesień, jednakże najwyższy czas pomyśleć o zimowych szusach swoich pociech. Jak co roku zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu w czasie ferii śląskich. Tym razem wybierzemy się na stoki Czarnej Góry. Ośrodek klasy europejskiej zachęca szczególnie dzieci, które mogą skorzystać z naszej oferty i stawiać swoje pierwsze kroki na najdłuższej w Polsce nowoczesnej taśmie bieżnej. Szczegóły wyjazdu w zakładce OBOZY.

Ostatni turniej sezonu letniego !!!

To była już ostatnia edycja XVI Turnieju o Puchar SSTZ w sezonie letnim. Finał Masters odbędzie się już pod balonem. Do tego turnieju zgłosiło się 12 zawodników. Kwalifikacje odbywały się w trzech 4-osobowych grupach. Awans do dalszej gry wywalczyli: Arek Nowak i Robert Juskowiak, Grzegorz Pobiega i Kamil Dębiński oraz Michał Kałwa i Robert Kumor.. Wszyscy walczyli dzielnie i każdy ugrał kilka gemów, choć nie wystarczyło to do awansu. W półfinale Robert Kumor trafił na Arka (po drodze wyeliminował Kamila), a Grzegorz walczył z Michałem. W finale Arek zdołał tylko gema urwać Michałowi.

Zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach!

TURNIEJ O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO

Dnia 29 września tj w najbliższą niedziele na kortach przy ul. GOSPODARCZEJ odbędzie się Turniej o Puchar SSTZ tylko dla dzieci grających w naszej szkole.