sosnowiecka szkola tenisa

DRAMATYCZNY FINAŁ ARKA Z JAKUBEM !!!

 

Do kolejnego etapu XVIII Turnieju o Puchar SSTZ – grupa Premium zgłosiło się 13-tu zawodników. Poziom gry wyrównany, ciężko było wytypować zwycięzców, trudno też było o łatwe pojedynki.

W grupie „A” wygrał Arek Nowak, drugie miejsce zajął Kamil Dębiński, 3 – Rafał Limański.

W grupie „B” Robert Juskowiak stoczył zacięty bój z Dawidem Kudłacikiem, Prowadzenie cały czas się zmieniało W tie-breaku raz jeden, raz drugi bronił piłek meczowych. Wojnę nerwów tym razem lepiej opanował Dawid 7/6(8). I właściwie ten mecz zadecydował o kolejności miejsca w grupie. Janusz Siwiorek nie dał rady obu panom.

W grupie „C” jeden z panów nie dotarł, więc pozostali: Jakub Wątroba i Iwo Nawara automatycznie przeszli do dalszej gry, a pojedynek między sobą rozegrali o miejsce, z którego awansowali. Wygrał Jakub.

 

W grupie „D”, czteroosobowej, Michał Fiuk był faworytem, ale rywale łatwo skóry nie sprzedali. Michał wygrał wszystkie mecze po 6/4 w gemach, a więc musiał się trochę „napracować”. Awans wywalczył też Artur Czętochowski, który o drugie miejsce walczył z Grześkiem Borczykiem (zwycięzcą ostatniego turnieju LIGHT). Grzesiek musi więc szukać swojej szansy w kolejnych edycjach turnieju Premium, podobnie jak Jurek Częstochowski, któremu też niewiele zabrakło.

W ćwierćfinale Iwo miał szansę zrewanżować się Arkowi za ostatnią porażkę. Ale i tym razem musiał uznać wyższość przeciwnika. Arek był bezlitosny i nie pozwolił Iwo na ugranie choćby gema. Również Michał z Robertem nie zdołał ugrać nawet gema. Jakub wygrał z Kamilem 6/4, a Dawid pokonał Artura również 6/4.

W półfinale Arek nie dał szans Robertowi i wygrał 6/1, w drugim półfinale Dawid nie sprostał Jakubowi 2/6. Finał Jakuba z Arkiem był dramatyczny.  Kiedy wydawało się, że Arek już jest na dobrej drodze do zwycięstwa, Jakub go nagle doganiał. I do końca żaden nie odpuszczał. Mecz zakończył się zwycięstwem ARKA NOWAKA 7/5, ale został okupiony potem, bólem i odnowioną kontuzją. To jest ambicja, poświecenie i wola walki!