sosnowiecka szkola tenisa

IMPONUJĄCY POZIOM GRY MŁODYCH ZAWODNIKÓW. !!!


W grupie LIGHT XVIII Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział 11 panów i 2 panie. Niby grupa LIGHT, a poziom gry zawodników imponujący.

W grupie ”A” Jurek Częstochowski po zaciętym meczu minimalnie uległ Grześkowi Borczykowi 6/7(2). Piotr Szmukier, który wrócił do gry po długiej przerwie, nie dał rady obu panom.

Grupę „B” łatwo wygrał Kacper Maderski. Drugi był Tomek Świeca, trzeci – najmłodszy 10-letni Dawid Myszkowski, lecz już gra pięknie, dobrze technicznie i ma zadatki na dobrego tenisistę.


Bardzo ciekawa była grupa „C”. Zuzia Liberda walczyła jak lwica z Mikołajem Onishchenko. Mecz zakończył się wynikiem7/6(8) dla Mikołaja, sam wynik mówi sam za siebie, więc tego pojedynku nie trzeba chyba komentować. Mikołaj stracił w nim wszystkie siły, bo przegrał następny mecz z Tosią Krupińską. I w taki oto sposób do dalszej gry awansowały Zuzia i Tosia, a Mikołaj musiał się obejść smakiem,

W grupie „D” czteroosobowej zwycięzcą został Filip Kuliński. Z drugiego miejsca awansował Kamil Jastrząbek. Szansę na dalszą grę stracili Jakub Kubiak i Krzysiek Kmiecik.

W ćwierćfinałach Grzesiek pokonał Tosię 6/2; Tomek Filipa 6/2; Jurek Zuzię 6/0 i Kacper Kamila 6/2.

W półfinale Grzesiek wygrał 6/3 z Filipem, a Kacper wreszcie zrewanżował się Jurkowi za porażki i tym razem pokonał go 6/4. W finale jednak nie dał rady GRZEŚKOWI BORCZYKOWI, który po raz pierwszy triumfował w tym turnieju.