sosnowiecka szkola tenisa

OSTATNI W TYM ROKU TURNIEJ O PUCHAR SSTZ !!!


Do XVII Turnieju o Puchar SSTZ grupy LIGHT przystąpiło 13 zawodników.. Kilka nowych osób dołączyło do naszej zabawy.

W grupie „A” trudny i wyrównany pojedynek rozegrali Kacper Maderski z Dawidem Wiśniewskim ( być może pretendenci do wygrania turnieju); zwyciężył Dawid 6/4, ale i tak obaj awansowali dalej. W tym towarzystwie debiutant Janusz Siwiorek nie miał szans. I tak wydawało się po pierwszym meczu, ale gdy się rozegrał niezły opór postawił Dawidowi.

Z grupy „B” awansowali Alex Skiba i Zuzia Liberda, odpadł Marek Mleczko.

Z grupy „C” awansowali Jurek Częstochowski i Filip Noszczyk, odpadła Agnieszka Bablok.


W grupie „D” czteroosobowej pierwsze miejsce zajął Mateusz Mleczko. O drugie miejsce i tym samym o awans do dalszej gry walczyły Amelka Marzec z Emilką Elżbieciak. Amelia okazała się lepsza. Wiktoria Bablok, najmłodsza uczestniczka turnieju, dzielnie stawiała opór starszym graczom, demonstrując przy tym nienaganną technikę, ale nie zdołała przebrnąć przez kwalifikacje. Mogła potem dopingować swoją mamę Agnieszkę.

W ćwierćfinale Dawid pokonał Filipa 6/3, Zuzia minimalnie uległa Mateuszowi 5/7, Kacper skreczował z Jurkiem, a Amelka musiała uznać wyższość Alexa.

Półfinały były bardzo zacięte i wyrównane. Młodziutki Alex znów pokazał na co go stać i rozrzucał po korcie doświadczonego starszego o ponad 40 lat Jurka. Tym razem jednak weteran ceglanej mączki nie dał się. W drugim półfinale spotkało się dwóch faworytów do końcowego sukcesu. Mecz był bardzo długi, wymiany miały po kilkadziesiąt uderzeń. Lepiej tę wojnę na „wyniszczenie” przetrwał Dawid pokonując Mateusza 7/5.

W finale lepszy od Jurka okazał się Dawid Wiśniewski.

Życzymy wszystkim tenisistom samych sukcesów w nadchodzącym roku!