sosnowiecka szkola tenisa

Pasjonujący finał MASTERS

W ostatnią sobotę zakończyliśmy sezon zimowy XV Turnieju o Puchar SSTZ turniejem MASTERS grupy LIGHT. Z grup awansowali do dalszej gry bardziej doświadczeni tenisiści: Tomek Krupiński i Mateusz Mleczko oraz Maciek Wisła i Tomek Świeca. Dziewczynkom: Zuzi Liberdzie, Agatce Haraburdzie też idzie gra coraz lepiej, też zdołały ugrać kilka gemów. Alex Skiba nieźle sobie poczynał, ale potem stracił chęć do gry. Kacprowi Maderskiemu tym razem się nie udało, ale zachował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. W półfinale Tomek Krupiński pokonał Tomka Świecę a Maciek Wisła Mateusza Mleczkę. Zwycięzcą tego odcinka i jednocześnie liderem klasyfikacji generalnej został MACIEK WISŁA. Mecz finałowy Maćka z Tomkiem był bardzo pasjonujący i ważny dla Maćka, bo gdyby przegrał to brakłoby mu 5 punktów, by zająć pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji. Maciek przy stanie 5/3 miał 4 piłki

meczowe, prowadził 40:0 i przegrał tego gema. Potem sytuacja się powtórzyła. Dopiero za szóstym razem udało mu się zakończyć pomyślnie grę.

 

Ostateczna klasyfikacja trochę się przemieszała. Liderem został Maciek Wisła, Mateusz Mleczko spadł na drugie miejsce, trzeci pozostał Kacper Maderski, czwarty (po raz trzeci z rzędu!) - Tomek Świeca. Na piąte miejsce z odległej pozycji awansował Tomek Krupiński. Do pierwszej dziesiątki awansowali również: Zuzia, Agatka i Alex.

Wszystkim należą się słowa uznania za fantastyczną sportową walkę. Najlepsi zostali uhonorowani pucharami. Nie zabrakło również nagród rzeczowych.. Gratulujemy i dziękujemy za sympatyczną atmosferę!

Wyniki i klasyfikacje na naszej stronce www.tenis.sosnowiec.pl i na tablicy na korcie.