sosnowiecka szkola tenisa

Wysoka frekwencja !!!

 


Frekwencja dopisała – 16 osób zgłosiło się do XV Turnieju o Puchar SSTZ grupy Premium. Coraz młodsi tenisiści biorą udział w turnieju i coraz lepiej sobie radzą. Najpierw o awans do głównej drabinki walczono w pięciu grupach. Z grup trzyosobowych z dalszej gry odpadała jedna osoba, z czteroosobowej – dwie. W ósemce znaleźli się:

Grupa A – Arek Nowak i Michał Pietras, który po heroicznym boju pokonał minimalnie Julię Mularczyk w tie-breaku do 8;

Grupa B - Dawid Kudłacik i Irek Chwastek, któremu udało się pokonać Ryszarda Koniecznego;

Grupa C – Michał Fiuk i Jurek Częstochowski, odpadł Tomek Świeca;

Grupa D – Robert Juskowiak i Jakub Wątroba (w tie-breaku zdołał wygrać z Pawłem Łuckosiem);

Grupa E (4-osobowa) – tu o wyjściu z grupy zadecydowały 'małe punkty' 1. Grzesiek Pobiega 2. Mateusz Marciniak, 3. Robert Kumor. Paweł Olczyk grał pięknie w pierwszym meczu z Grześkiem, ugrał 4 gemy, a potem jakby stracił zapał i nie ugrał już nawet gema.

Do półfinałów dotarli: Arek Nowak – pokonał J. Częstochowskiego (Jurek wcześniej wyeliminował J. Chwastka; Robert Juskowiak – wygrał z M. Marciniakiem 6/2; Michał Fiuk – zwyciężył G. Pobiegę 6/1 i Dawid Kudłacik, po ciężkim meczu z J. Wątrobą 7/6(6), który po drodze jeszcze musiał rozprawić się z M. Pietrasem.

Zbliżała się północ. Wszyscy byli już potwornie zmęczeni a mimo to, jak prawdziwi wojownicy, dotrwali do końca. To było trochę na zasadzie: kto kogo przetrzyma. Z półfinałów zwycięsko wyszli: Arek (z Robertem 6/3) i Michał (z Dawidem 6/2). Trudy turnieju lepiej zniósł AREK NOWAK, łatwo nie było, ale wygrał w finale z Michałem 6/4 i to on cieszył się ze zwycięstwa tego odcinka. Serdecznie gratulujemy!