sosnowiecka szkola tenisa

Turniej pełen emocjonujących meczów i zaskakujących rozstrzygnięć !!!

W kolejnym etapie XV Turnieju o Puchar SSTZ wystąpiło jedenastu tenisistów i jedna młodziutka tenisistka Julia Mularczyk. Najpierw rywalizacja toczyła się w czterech trzyosobowych grupach, z każdej jedna osoba odpadała, dwie przechodziły do ćwierćfinałów.

Z grupy „A” awansowali Arek Nowak i Tomek Kawa, z grupy „B” Dawid Kudłacik i Mateusz Marciniak, któremu przyszło rozegrać dwa ciężkie mecze – z Dawidem przegrał 6/7(6), a z Robertem Kumorem wygrał 7/5. Z grupy „C” zwycięsko wyszli Roma Hirovich i Michał Pietras; przepadła Julia, mimo, ze pięknie grała i dzielnie walczyła, naprawdę niewiele zabrakło do awansu (z Michałem przegrała w tie breaku 6/7(3)). Z grupy „D” z pierwszego miejsca wyszedł Jurek Częstochowski, z drugiego Robert Juskowiak. Niestety w ćwierćfinale Jurek uległ Mateuszowi w tie breaku. I znowu młodość wygrała. To był już trzeci bardzo wymagający mecz Mateusza tego dnia, ale to on jednak zachował więcej siły i świeżości, co zaowocowało awansem do półfinału. Robert natomiast wygrał swój mecz ćwierćfinałowy z Dawidem 7/6. Do półfinału zdołali się jeszcze wedrzeć Arek Nowak i Tomek Kawa. Arek już

bez problemów pokonał Mateusza 6/1, za to pojedynek Tomka z Robertem był bardzo wyrównany – w końcu szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Tomka 7/6. W finale sensacji nie było Arek Nowak nie dał szans Tomkowi, potwornie zmęczonemu już trudami tego turnieju. Dzisiejsze wydanie tenisa było super ciekawe. Zachęcamy do udziału w turniejach! Nie będziecie żałować! Zbierajcie siły! Do zobaczenia w Nowym Roku!