sosnowiecka szkola tenisa

MŁODZIEŻ WYMIATA !!!

 

W drugim etapie XV Turnieju o Puchar SSTZ – grupa PREMIUM wystąpiło 11 zawodników.

W grupie 'A' – trzyosobowej Jurek Częstochowski znalazł się w doborowym towarzystwie - Kasi Bieniec i Michała Fiuka i praktycznie nie miał szans na wyjście z grupy. Pokonanie tak znakomitych tenisistów graniczyłoby niemal z cudem, ale tanio skóry nie sprzedał; Michałowi urwał gema i Kasi trzy. Natomiast mecz Kasi i Michała mógłby być finałowym. To był kawał dobrego tenisa i trudno było wytypować zwycięzcę. Kasi udało się w tie breku pokonać Michała 7/6(4).

 

W grupie 'B' czteroosobowej z pierwszego miejsca wyszedł Arek Nowak, ale najpierw ledwie wygrał pojedynek z młodym Mateuszem Marciniakiem(7/5), który zajął drugie miejsce. Później już poszło łatwiej. Również Rysiek Konieczny miał niezłą przeprawę z młodym Michałem Pietrasem (liderem poprzedniej edycji grupy Light).

 

W grupie 'C' aż trzech tenisistów miało 2 mecze wygrane i jedną porażkę. Po przeanalizowaniu wygranych i przegranych gemów liderem tej grupy został Dawid Kudłacik, drugie miejsce zajął Roma Hirovich. Pechowy przegrany Krzysiek Matysek i młodziutki Mateusz Słonka nie mogli się tym razem cieszyć z awansu do dalszej gry. Trzeba jednak podkreślić jak duże postępy poczynili Ci wszyscy młodzi chłopcy; trzeba się już sporo napocić, by ich pokonać. Można im pozazdrościć kondycji, wytrenowania. Możemy być dumni z takiej młodzieży.

W ćwierćfinałach Kasia i Arek mieli wolny los, Roma pokonał Mateusza, a Dawidowi nieoczekiwanie udało się wygrać z Michałem. W półfinałach zaś Roma uległ Kasi, a Dawid Arkowi.

Finał tych dwojga był jak zwykle zacięty i wyrównany. Ciut lepszy od Kasi okazał się Arek Nowak mimo, że początek miał nie najlepszy.