sosnowiecka szkola tenisa

MASTERS GRUPY LIGHT


Mimo że na dworze wciąż jeszcze mamy lato tej jesieni definitywnie zakończyliśmy sezon letni XIV Turnieju o Puchar SSTZ turniejem MASTERS grupy LIGHT. Bezapelacyjnym mistrzem został Michał PIETRAS, a ten turniej, niezależnie od zajętego miejsca, nic już nie mógł zmienić. A niespodzianką właśnie było, że Michał miał dziś słabszy dzień i nie awansował do półfinału. Nie udało się to również Hani Klepackiej. Natomiast Dawid Wiśniewski wygrał wszystkie trzy mecze, a zaraz za nim uplasował się Tomek Świeca.

 

W drugiej grupie toczyły się zacięte boje. Pechowym przegranym okazał się Maciek Małolepszy. W tie breaku przegrał z Kacprem Maderskim do 3 i z Maćkiem Wisłą aż do 8. Maćkowi należą się słowa uznania za ambicje i waleczność. W tej grupie pozostała trójka miała po 2 zwycięstwa i jedną przegraną. Najlepszym bilansem punktów wykazał się Tomek Krupiński, za nim Kacper Maderski; dla Macka Wisły zabrakło miejsca w półfinale. W półfinałach Dawid pokonał Kacpra, a w pojedynku Tomków lepszy był Krupiński.

 

Ostatecznie zwycięzcą tego turnieju został Dawid Wiśniewski.

Trochę to przewróciło klasyfikację generalną. Na drugie miejsce wyszedł Dawid Wiśniewski, na trzecie spadł Kacper Maderski, czwarty pozostał Tomek Świeca, piąty – Tomek Krupiński, 6 – Maciek Wisła, 7 – Hania Klepacka, 8 – Maciek Małolepszy. Laureaci zostali uhonorowani pucharami i upominkami.

Już w przyszłym tygodniu karuzela kręci się od nowa. Zaczynamy XV Turniej od grupy Premium. I tak będzie co tydzień na zmianę z grupą Light. Serdecznie zapraszamy wszystkich do naszej zabawy w długie sobotnie popołudnia. Warto spróbować swoich sił, skonfrontować się z innymi, poczuć zastrzyk adrenaliny a nawet znaleźć partnera (partnerkę) do gry. Regulamin turniejów na naszej stronie www.tenis.sosnowiec.pl w zakładce turnieje.