sosnowiecka szkola tenisa

POŻEGNANIE LATA NA KORTACH TENISOWYCH

Kończymy rozgrywki tenisowe na kortach otwartych. Od 1 października rozpoczynamy sezon zimowy pod balonem. Do ostatniego turnieju o Puchar SSTZ w sezonie letnim przystąpiło 13 zawodników w grupie Premium i 9 w grupie Light.

Do ćwierćfinałów w grupie PREMIUM udało się dotrzeć: Michałowi Fiukowi, Markowi Spiochowi, Dawidowi Kudłacikowi, Grzegorzowi Pobiedze, Kasi Bieniec, Mateuszowi Marciniakowi, Arturowi Częstochowskiemu, Robertowi Juskowiakowi. W ćwierćfinale Michał Fiuk przegrał z Mateuszem Marciniakiem, Robert Juskowiak z Grzegorzem Pobiegą, Marek Spioch z Kasią Bieniec i Artur Częstochowski z Dawidem Kudłacikiem. W półfinale Grzegorz pokonał Mateusza 6/3, a Kasia Dawida 6/3. W finale lepsza była Kasia – zwyciężyła 7/5, chociaż przy stanie meczu 5:2 miała 5 piłek meczowych i ich nie wykorzystała.

6 października turniej MASTERS grupy Premium.

W grupie LIGHT ćwierćfinał osiągnęli: Michał Pietras, Maciek Małolepszy, Tomek Świeca, Julia Mularczyk, Maciek Wisła, Kacper Maderski. Do półfinałów awansowali: Michał Pietras i Tomek Świeca (mieli wolny los); Kacper Maderski wygrał z Julią Mularczyk, a Maciek Wisła po zaciętym boju z Maćkiem Małolepszym. W walce o finał Michał zwyciężył Kacpra, a Maciek Tomka. Ostatecznie zwycięzcą tego turnieju został Michał Pietras i tym samym powiększył jeszcze swoja przewagę lidera w klasyfikacji generalnej.

Turniej MASTERS grupy Light odbędzie się 13 października.