sosnowiecka szkola tenisa

PRZEDOSTATNI ETAP XIV TURNIEJU O PUCHAR SSTZ


I po wakacjach! Jak ten czas leci! Za dwa tygodnie ostatni turniej w sezonie letnim i już trzeba myśleć o zimie. Ten turniej rozpoczął się z dwugodzinnym opóźnieniem z powodu deszczu. Wystartowało po 9 zawodników w każdej grupie. W fazie kwalifikacji tenisiści zostali podzieleni na trzyosobowe grupki. Jedna osoba z najniższą punktacją odpadała, a dwie przechodziły dalej.

 

W grupie PREMIUM do ćwierćfinału zakwalifikowali się:

grupa A – Arek Nowak i Krzysiek Matysek

grupa B – Kaz Dziamka i Dawid Kudłacik

grupa C – Mateusz Marciniak i Robert Kumor

W ćwierćfinale Arek i Kaz mieli wolny los, Dawid wygrał z Robertem, a Krzysiek pokonał Mateusza. W półfinale Arek zwyciężył Dawida, a Krzysiek Kaza. Finalistą tego odcinka został Arek Nowak, gładko pokonując Krzyśka.

 

W grupie LIGHT do ćwierćfinału zakwalifikowali się:

grupa A – Michał Pietras i Maciek Wisła

grupa B – Istvan Urban i Tomek Świeca

grupa C – Michał Kałwa i Kacper Maderski

 

W ćwierćfinale Michał i Istvan mieli wolny los, Kacper po bardzo zaciętym meczu pokonał Tomka, a Maciek awansował dalej po kreczu małego, ale bardzo ambitnego Michasia. W półfinale Michał wygrał z Kacprem, a Maciek z Istvanem. W finale Michał Pietras po raz drugi tego dnia spotkał się z Maćkiem i ponownie odniósł zwycięstwo.

Za dwa tygodnie zapraszamy na ostatni w tym sezonie turniej na kortach otwartych. Ośmiu pierwszych zawodników w klasyfikacji generalnej weźmie udział w turnieju Masters 6 października, ale już pod balonem.