sosnowiecka szkola tenisa

BEZ NIESPODZIANEK

W ostatnią sobotę zebrała się grupa 15 tenisistów gotowych do rywalizacji w grupie PREMIUM XIII Turnieju o Puchar SSTZ. Najpierw odbyły się rozgrywki w pięciu trzyosobowych grupach. Do ćwierćfinałów zdołali dotrzeć:

grupa A – Arek Nowak, Bartosz Rychter

B – Krzysiek Matysek, Jurek Częstochowski (krecz)

„ C – Dawid Kudłacik, Robert Juskowiak

„ D – Marek Spioch, Konrad Gawron (panowie rozegrali dramatyczny mecz 7/6 (3)

„ E – Artur Częstochowski , Irek Chwastek, który po ciężkim boju pokonał Mateusza Marciniaka 7/6(5).

W ćwierćfinale Arek pokonał Roberta 6/4, Artur wygrał walkowerem ( Jurek kreczował), Dawid Bartosza 6/2, Krzysiek Konrada 6/1. W półfinale Arek wygrał z Arturem, a Dawidz Krzyśkiem. W finale (i w poprzednich meczach też) Dawid grał świetnie, dzielnie się bronił, ale doświadczenie Arka wzięło górę i przyniosło mu kolejne zwycięstwo 6/2.

A teraz trochę statystyki. Pokusił się o nią prowadzący turnieje Arek Nowak. Statystyki nie obejmują turniejów kobiet oraz turniejów light. Turnieje organizujemy od 2011 roku, a więc już ponad 6 lat. Do tej pory odbyło się 12 cykli rozgrywek mężczyzn, na które złożyło się 118 turniejów, w których brały udział także kobiety. Kasia Bieniec była częstą uczestniczką turniejów i równie często panowie nie mieli z nią szans. Wzięło w nich udział 124 zawodników. Rozegrano 4893 meczów.

Najwięcej razy tytuł mistrza całego cyklu zdobywał Arek Nowak – 4 razy; 3 razy był drugi.

Kasia Bieniec – 2 razy; 3 razy była druga.

Po jednym tytule mistrzowskim mają: Sebastian Leciak, Krzysztof Dziwisz, Mateusz Kościelny, Michał Kałwa, Kamil Wiernek, Patryk Rubik.