sosnowiecka szkola tenisa

PIERWSZY FINAŁ ROBERTA !!!

 

 

 

W kolejnym etapie XI Turnieju o Puchar SSTZ wystąpiło dziesięciu zawodników. Poziom gry tenisistów jest coraz bardziej wyrównany i trudno przewidzieć wyniki. Wielu z tenisistów biorących udział w turnieju regularnie trenuje i to widać. Innych forma niestety spada.


Do ćwierćfinałów zakwalifikowali się:z grupy „A” - Robert Juskowiak i Kamil Wiernek

z grupy „B” - Arek Nowak i Artur Częstochowski

z grupy „C” - Bohdan Hirovich i Michał Darkowski


W ćwierćfinale Arek i Robert mieli wolny los. Michał przegrał z Arturem ( również Arkowi w grupie niełatwo było wygrać z Arturem, na dodatek jest leworęczny i niektórym sprawia to dodatkową trudność). Z kolei w półfinale Artur uległ Robertowi, który jak burza doszedł do finału, gdzie zatrzymał go dopiero Bohdan Hyrovich. Wcześniej Bohdan łatwo wyeliminował Arka. W finale też bez większych problemów uporał się z Robertem.

 
NIESAMOWITY FINAŁ KASI I ARTURA !!!

 

 

 

W rozgrywkach siódmego etapu XI Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział 13-tu tenisistów.. W grupie „A” wszyscy trzej zawodnicy odnieśli po jednym zwycięstwie. Liczba wygranych gemów zadecydowała, że w ćwierćfinale znaleźli się Kamil Wiernek i Andrzej Bury (nowy uczestnik naszego turnieju), Bartoszowi Rychterowi tym razem się nie udało. W grupie „B'” walczyło praktycznie tylko dwóch zawodników: Arek Nowak i Artur Wendreński, bo Piotr Szmukier nie przystąpił do gry. Grupę „C” pewnie wygrała Kasia Bieniec,drugie miejsce zajął Michał Darkowski, trzecie Artur Częstochowski. Najciekawsza i wyrównana była czteroosobowa grupa „D”. Trzech panów z tej grupy miało po dwa wygrane mecze i jednym przegranym i o dalszym awansie musiała zadecydować ilość małych punktów. Robert Juskowiak i Roman Hyrowych (debiutant w naszym turnieju) okazali się tymi szczęśliwcami, a Jurkowi Częstochowskiemu ciut :) zabrakło do awansu.

Do półfinałów awansowali: Kamil Wiernek (6:3 z M. Darkowskim), Artur Wendreński (6:3 z R. Juskowiakiem), Kasia Bieniec (6:1 z A. Burym), Arek Nowak (6:2 z R.Hyrowychem).

W półfinale po zaciętej walce Artur pokonał Kamila 7/5, a Arek uległ Kasi 6/1.

Finał Kasi i Artura był niesamowity. Po bardzo długiej i zaciętej walce zwyciężyła Kasia 7/6(5).

 
NIEZBĘDNIK OBOZOWICZA !!!

 


Zimowy obóz SSTZ zbliża się dużymi krokami :) Wyjazd sobota 14 stycznia godz. 10.00 - parking przy ulicy Kresowej (naprzeciwko dawnego Hotelu Aria).

Czy jesteście już przygotowani na wyjazd?? Aby było wam się łatwiej spakować na obóz i nie zapomnieć najpotrzebniejszych rzeczy zrobiliśmy listę co każdy uczestnik powinien mieć ze sobą.

Więcej…
 
WITAMY NOWEGO ZWYCIĘZCĘ TURNIEJU !!!

 

 

 

Do szóstego etapu XI Turnieju o Puchar SSTZ zgłosiło się tylko sześciu zawodników. Zostali podzieleni na dwie grupy. Mimo, że na dworze panował siarczysty mróz tenisiści dobrze się spocili. W pierwszej grupie Kasia Bieniec wygrała wszystkie mecze, drugie miejsce wywalczył Krystian Knetka, Michał Kućmierczyk niestety nie awansował dalej. W drugiej grupie z pierwszego miejsca wyszedł Bartosz Rychter, drugie miejsce zajął Artur Wendreński, a Jurkowi Częstochowskiemu nie udało się wyjść z grupy.

W półfinale Kasia zacięcie walczyła z Arturem, ale więcej szczęścia miał Artur i szala zwycięstwa przechyliła się na jego stronę, wygrał 7/6 (2). W drugim półfinale Krystian uległ Bartoszowi 6/1. W finale Bartosz gładko pokonał bardzo już zmęczonego półfinałowym meczem Artura.

 
OSTATNIE TEGOROCZNE ZMAGANIA TURNIEJOWE !!!

 

 

 

W ostatnich tegorocznych zmaganiach kolejnego etapu XI Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział 11-tu tenisistów. W grupie „A” pierwsze miejsce zajął Michał Fiuk, drugie wywalczył Robert Juskowiak. W grupie „B” o zwycięstwie Bartosza Wolnego zadecydował bezpośredni pojedynek z Kamilem Wiernkiem. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, ale ostatecznie Kamil musiał uznać wyższość Bartka. Oczywiście  i tak obaj awansowali dalej. Wcześniej Kamil rozegrał ciężki mecz z Markiem Spiochem, którego pokonał 7/5. Grupę „C” wygrał Arek Nowak, za nim uplasował się Artur Wendreński. W ćwierćfinale Michał i Bartek mieli wolny los, Kamil pokonał Artura 6/1, a Arek Roberta 6/1. W półfinale Kamil wygrał z Michałem 6/1 i Arek z Bartkiem 6/1. W finale spotkali się więc Kamil z Arkiem. Obaj panowie, choć już nieco zmęczeni, rozegrali bardzo ładny mecz. Zakończył się on wynikiem 6/2 dla Arka.

 

Pozdrawiamy naszą kontuzjowaną Kasię i myślimy, że w przyszłym roku dołączy do naszej zabawy!

 

Zapraszamy na kolejny turniej 7 stycznia 2017 roku!

 
TENISOWE ZMAGANIA XI TURNIEJU O PUCHAR SSTZ !!!

 

 

 

O zwycięstwo w czwartym etapie XI Turnieju o Puchar SSTZ walczyło 10 zawodników. Na starcie zabrakło kilku czołowych tenisistów. Grupę 'A' wygrał Arek Nowak, drugie miejsce zajął Artur Częstochowski.. W grupie 'B' najlepszy był Bartosz Wolny, z drugiego miejsca awansował Sławek Kopyciński, który okazał się ciut skuteczniejszy od Jurka Częstochowskiego. W czteroosobowej grupie 'C' wszystkie mecze wygrał Mateusz Kościelny. O drugie miejsce zacięcie walczyli Artur Wendreński z Markiem Spiochem. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Artur mimo, że Marek wygrywał już 5/0.  Do półfinałów weszli Arek i Bartek (mieli wolny los) oraz Artur W. i Mateusz. W półfinale Artur uległ Arkowi 6/0, a Bartek Mateuszowi 6/2. Jak na finał przystało mecz Arka z Mateuszem był na wysokim poziomie i bardzo wyrównany. Więcej szczęścia i siły zachował Mateusz. Zwyciężył 6/4.

 
MŁODZIEŻ NIE ODPUSZCZA !!!

 

 

 

Piętnastu chętnych zgłosiło się do trzeciego etapu XI Turnieju o Puchar SSTZ, w tym kilku po raz pierwszy postanowiło sprawdzić swoje siły i umiejętności w konfrontacji z innymi rywalami. To jednak jest trochę inna gra niż trening lub granie stale z tym samym partnerem. Dochodzi rywalizacja, podnosi się adrenalina, każdy przecież lubi wygrywać, a co za tym idzie  szlifujemy swoją formę, doskonalimy grę i bardziej się staramy. Nie uda sie tym razem, to może następnym. Zawodnicy rywalizowali najpierw w pięciu trzyosobowych grupach. Z grup do dalszej, gry awansowali: Bohdan Hirovich, Robert Juskowiak, Kamil Wiernek, Kasia Bieniec, Artur Wendreński (z pierwszych miejsc) oraz Bartosz Wolny, Michał Fiuk, Krzysztof Matysek, Mateusz Słonka, Dawid Kudłacik. Przez ćwierćfinały przebrnęli: K. Matysek, M. Fiuk, K. Wiernek i R, Juskowiak. Do półfinałów weszli: Michał, który pokonał Krzysztofa - 6/3 i Kamil, który wygrał z Robertem również 6/3. Zwycięzcą turnieju został tym razem Kamil. Młodzi w znakomitej formie, nie odpuszczają !!!

 
MŁODZI GÓRĄ !!!

 

 

 

W  drugim etapie XI Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział 15 tenisistów. Utworzono pięć 3-osobowych grup. W naszej zabawie udanie debiutował Michał Darkowski, zajął pierwsze miejsce w swojej grupie. Rozgrywki w grupach przebiegły bez większych niespodzianek, chociaż wszyscy walczyli bardzo ambitnie. Pierwszą parę ćwierćfinałową utworzyli Michał Fiuk z Bartoszem Wolnym. Sporo krwi napsuł Bartek Michałowi swoimi zmianami rytmu gry, ale ostatecznie uległ 4/6. Drugą parą był Kamil Wiernek z Arkiem Nowakiem. Kamil, mimo, że trenuje teraz piłkę nożną, przyjeżdża na turnieje i dalej prezentuje bardzo dobrą formę w tenisie, zachwyca

Więcej…
 
XI CYKL TURNIEJÓW O PUCHAR SSTZ ROZPOCZĘTY !!! MICHAŁ FIUK PIERWSZYM ZWYCIĘZCĄ TEJ EDYCJI !!!

 

 

Do pierwszego turnieju  inaugurującego sezon zimowy przystąpiło 13 zawodników, podzielonych na 4 grupy. Z każdej z nich 2 pierwsze miejsca dawały awans do dalszej gry. Pozostali musieli pożegnać się z turniejem.

Grupa „A” -  1 - Kasia Bieniec   2 – Ryszard  Konieczny

W tej grupie najbardziej dramatyczny przebieg miał mecz Ryśka i Jurka Częstochowskiego. Panowie bili się dosłownie o każdą piłkę, punkt za punkt.

Grupa „B”  -  1 – Arek Nowak    2 – Bohdan Hirovicz

Grupa była bardzo wyrównana, nie było lekko.

 

Więcej…
 
MASTERS !!!

 

 

Jak przystało na Turniej Mistrzów poziom wszystkich meczów był bardzo wysoki. Zwycięzcą, zgodnie z przewidywaniami, został Michał Kałwa. Nie miał sobie równych, może jedynie Eryk Kryczka i Kasia Bieniec byli godnymi przeciwnikami. Wyniki meczów oczywiście nie oddają emocji, serca do gry, nerwów jakie towarzyszyły zawodnikom podczas gry i wcale nie oznaczają, że mecz nie był zacięty lub łatwo wygrany.

W grupie śmierci "A" Michał Kałwa stracił tylko jednego gema z Erykiem Kryczką, z którym zresztą ponownie spotkali się w finale. Arek Nowak wygrał tylko z Kamilem Wiernkiem i obaj wypadli z dalszych rozgrywek. Eryk w meczu z Arkiem został mistrzem obronionych break pointów.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>