sosnowiecka szkola tenisa

UWAGA !!!!! TURNIEJ GRUPA LIGHT I PREMIUM !!!!

 

UWAGA !!!!

Z POWODU OPADÓW DESZCZU PRZESUWAMY ROZPOCZĘCIE TURNIEJU O GODZINĘ.


GRUPA LIGHT:

GRUPA "A" GODZINA 17.00 - UL. GOSPODARCZA

GRUPA "B" GODZINA 14.30 - UL. MIRECKIEGO 4

GRUPA "C" GODZINA 14.00 - UL. GOSPODARCZA

GRUPA "D" GODZINA 14.00 - UL. GOSPODARCZA


GRUPA PREMIUM:

GRUPA "A" GODZINA 16.00 - UL. MIRECKIEGO 4

GRUPA "B" GODZINA 14.30 - UL. MIRECKIEGO 4

GRUPA "C" GODZINA 15.00 - UL. MIRECKIEGO 4

 
TURNIEJ O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO !!!

 

04 czerwca (niedziela) zapraszamy dzieci i młodzież na I TURNIEJ TENISOWY O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO !!! Turniej przeznaczony tylko dla dzieci i młodzieży grającej w Sosnowieckiej Szkole Tenisa Ziemnego !!! Korty przy Al.Mireckiego 4, zapisy do 03.06.16r do godz.12.00 sms-em pod numerem tel.605 037 103.ROZPOCZĘCIE KATEGORII:
czerwonej - (2009 i młodsi) godz.9.00,
pomarańczowej - (2008 i młodsi) około godz.11.00,

zielonej - (2007 i młodsi) około godz.11.00,

żółtej - (2006 - 20004) około godz.13.00.

ZAPRASZAMY !!!

 
XII TURNIEJ O PUCHAR SSTZ ROZPOCZĘTY !!!

 

 

Rozpoczęliśmy sezon letni XII edycją Turnieju o Puchar Sosnowieckiej Szkoły Tenisa Ziemnego w nieco zmienionej formie. Zostały utworzone dwie kategorie rozgrywek: grupa PREMIUM (dla tenisistów już bardziej zaawansowanych) i grupa LIGHT (dla kobiet, młodzieży, graczy rekreacyjnych) po to, by poziom był bardziej wyrównany i by zachęcić do naszej zabawy więcej  tenisistów.

W grupie PREMIUM zameldowało się 11 tenisistów. Z grup do dalszej gry awansowali: Kasia Bieniec, Marcin Krzystek;  Arek Nowak, Robert Juskowiak; Patryk Rubik, Bohdan Hyrowych. W ćwierćfinałach Kasia i Arek mieli wolny los. Robert poddał mecz z Bohdanem, a Patryk pokonał Marcina 6/3. W półfinale Bohdan pokonał Kasię 6/3, a Patryk Arka 6/4. Ostatecznie zwycięzcą został Patryk Rubik. Bohdan skreczował przy stanie meczu 4:4.

Do grupy LIGHT zgłosiło się 13 chętnych. Do dalszych rozgrywek zakwalifikowali się: Julia Mularczyk, Mateusz Marciniak; Mateusz Słonka, Natalia Czubala;  Mateusz Mleczko, Dawid Wiśniewski; Tomasz Krupiński, Antek Dybek. W ćwierćfinałach  Dawid pokonał Julię 6/3, Tomek Natalię 6/2, w pojedynku Mateuszów lepszy okazał się Marciniak 6/3, a Mateusz Słonka wygrał z Antkiem 6/3.  W półfinale Tomek Krupiński wygrał z Dawidem Wiśniewskim 6/1, a Mateusz Słonka z Mateuszem Marciniakiem 6/3. W finale młodziutki Mateusz nie dał rady bardziej doświadczonemu Tomkowi Krupińskiemu.

Turniej można śmiało zaliczyć do udanych. Organizator zamówił pogodę super. Atmosfera była świetna. Młodzi adepci tenisa stoczyli bardzo zacięte pojedynki z dorosłymi. Wszyscy byli zadowoleni, bo mogli sobie naprawdę pograć.

 
XII CYKL TURNIEJÓW O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO !!!

 

W tym sezonie letnim urozmaiciliśmy nasze rozgrywki !!! Rozgrywki będą prowadzone w dwóch grupach - Grupa Premium ( gracze zaawansowani) oraz Grupa Light (kobiety, młodzież, gracze rekreacyjni). Emocji na kortach w tym sezonie nie powinno zabraknąć. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszych rozgrywkach tenisowych !!! :):):) Więcej informacji w zakładce turnieje.

 
TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SOSNOWCA ARKADIUSZA CHĘCIŃSKIEGO !!!

 

 

Zapraszamy w najbliższą niedziele 14.05.2017r wszystkie chętne dzieci i młodzież na TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO. Zapisy do soboty 13.05.2017r do godz. 13.00 pod numerem tel. 605 037 103 lub email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

ROZPOCZĘCIE KATEGORII:

 

CZERWONA 2009 i młodsze godz.9.00 - korty przy ZSO NR2 w Sosnowcu

POMARAŃCZOWA 2008 i młodsze godz.9.00 - korty przy Alei Mireckiego 4

ZIELONA 2007 i młodsze godz.9.00 - korty przy Alei Mireckiego 4

ŻÓŁTA 2004 i młodsze godz.12.30 - korty przy Alei Mireckiego 4

ŻÓŁTA PLUS 2003-1998 godz.12.30 - korty przy Alei Mireckiego 4

 
LATO 2017 !!!

 

Zimowa aura za oknami, ferie jeszcze się nie skończyły, a my już mamy  dla Was ofertę obozu letniego :) Zapraszamy wszystkie dzieci zarówno te grające jak i te które chciałyby się nauczyć grać w tenisa do zapoznania się z ofertą LATO 2017. Więcej informacji w zakładce OBOZY.

 
MASTERS !!!

 

 

Na zakończenie sezonu zimowego jeszcze pod balonem w szranki o Puchar SSTZ stanęło ośmiu najlepszych tenisistów. Wszystkie mecze, jak przystało na turniej tej rangi, były na wysokim poziomie. Tenisiści dali z siebie wszystko, puchary czekały. Turniej masters wygrała Kasia Bieniec, jedyna dziewczyna startująca w turnieju panów. Brawo Kasiu !!! W finale, bardzo długim, bardzo zaciętym Kasia pokonała Kamila Wiernka 7/6 (6). Kasia przegrywała już 5:2, ale doprowadziła do tie-breaku, w którym wygrywała już 5:2 a Kamil z kolei wyrównał na 5:5. Ten mecz to był majstersztyk. Kasia dzięki temu zwycięstwu awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Kamil już wcześniej zapewnił sobie prowadzenie. Na trzecim stopniu podium stanął Arek Nowak.

 
KONIEC SEZONU ZIMOWEGO !!!

 

 

 

Tylko sześciu tenisistów stanęło na starcie  ostatniego etapu XI Turnieju o Puchar SSTZ. Pogoda spłatała primaaprilisowego psikusa i pasowała bardziej do gorącego lata niz końcówki sezonu zimowego. Kamil Wiernek, lider klasyfikacji generalnej, potwierdził swoją klasę zwycięstwem i w tym turnieju. Serdecznie gratulujemy! Wszyscy obecni zostali obdarowani kompletami piłek tenisowych.  Do zobaczenia już niebawem!

 

 
Bez niespodzianek !!!

 

 

Do przedostatniego etapu XI Turnieju o Puchar SSTZ zgłosiło się 10 zawodników. Zostali najwytrwalsi. Uformowała się czołówka. Nie wszyscy wytrzymują trudy turnieju kondycyjnie, ale emocje w trakcie turnieju udzielają się wszystkim. Złoszczą się na siebie, kiedy przegrywają proste (?...!) piłki, z drugiej strony satysfakcja, gdy uda się wygrać (niekoniecznie cały turniej).

Z grupy „A” wyszli Kamil Wiernek i Robert Juskowiak, z grupy „B” Arek Nowak i Kasia Bieniec, z grupy „C” czteroosobowej Bohdan Hyrovych i Artur Wendreński.. Bardzo zacięty mecz w tej grupie rozegrał Artur z Michałem Darkowskim – 11/9 w tie breaku. Michał po tym heroicznym boju, który dawał przepustkę do dalszej gry stracił już chyba wolę walki i siłę, bo ostatni mecz poddał.

W półfinałach Kamil pokonał Artura 6/0, a Bohdan Arka 6/0. Wyniki wcale nie świadczą, że było tak łatwo. Przy odrobinie szczęścia mogło być odwrotnie. W finale Kamil uległ Bohdanowi 6/2.

Wiosną, czyli już za dwa tygodnie ostatni turniej cyklu zimowego, a na koniec sezonu, 8 kwietnia Masters, czyli ośmiu najlepszych.

 
ARTUR W FINALE !!!

 

 

Sezon zimowy XI Turnieju o Puchar SSTZ powoli dobiega końca. Zostały jeszcze dwie odsłony. W tym etapie turnieju walczyło dziesięciu zawodników. W pierwszej, bardzo mocnej grupie wygrał Artur Częstochowski, pokonując lidera klasyfikacji generalnej Kamila Wiernka (drugie miejsce) i Patryka Rubika. W drugiej grupie zwyciężył Mateusz Kościelny spychając Arka Nowaka na drugie miejsce i Marka Spiocha na trzecie. Trzecią grupę zdominowała Kasia Bieniec, drugie miejsce wywalczył Bartosz Rychter, trzecie i czwarte zajęli Sławek Kopyciński i Karol Moskal.

W ćwierćfinałach zwycięzcy pierwszej i drugiej grupy mieli wolne losy. Arek pokonał Bartosza 6/1, a Kasia uległa Kamilowi 6/4. W półfinale Arek musiał uznać wyższość leworęcznego Artura, dysponującego w dzisiejszym dniu bardzo agresywnym forhendem i po zaciętej walce minimalnie uległ 5/7. W drugim, bardzo długim meczu półfinałowym, naszpikowanym całą gamą pięknych zagrań, bardzo wyrównanym, Mateusz pokonał Kamila 6/4. W finale Artur walczył jak lew, ale niestety uległ Mateuszowi 3/6, lecz i tak ten turniej może zaliczyć do bardzo udanych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>