sosnowiecka szkola tenisa

Młodzieżowa odsłona XIII Turnieju o Puchar SSTZ

 

 

Aż miło popatrzeć jak młode wilczki grają w tenisa, zarówno chłopcy jak i dziewczyny. W ostatnim turnieju wzięło udział 15 tenisistów i tenisistek. Obsada międzynarodowa. Przedział wieku 10 – 18 lat (z małymi wyjątkami). Miła sportowa atmosfera! Do finału dotarli Mateusz Marciniak (w półfinale stoczył zacięty pojedynek z Dawidem Wiśniewskim) i Mateusz Słonka (pokonał w półfinale faworyta do zwycięstwa Węgra Urbana Istvana). Mimo późnej pory, po wielu godzinach spędzonych na korcie chłopcy rozegrali wspaniały mecz. Zwyciężył Mateusz Słonka. Wyniki na www.tenis.sosnowiec.plw zakładce turnieje.

 

Zapraszamy na turnieje! Naprawdę można sobie porządnie pograć, bez względu na wyniki!

W najgorszym wypadku mamy zapewnione przynajmniej 2 mecze , czyli około 2 godzin grania z różnymi rywalami, z dużą dozą adrenaliny, bo przecież każdy gra, by wygrać. Przy okazji doskonalimy swoje umiejętności, poprawiamy kondycję.

 
NIEPRZEWIDZIANE ROZSTRZYGNIĘCIA !!!

 

 

Do drugiego etapu XIII Turnieju o Puchar SSTZ zgłosiło się 12 tenisistów. Rozlosowane zostały 4 trzyosobowe grupy. Tym razem w żadnej grupie nie było zdecydowanych faworytów. W grupie „A” zwyciężył Arek Nowak, ale miał trudną przeprawę z Michałem Fiukiem. Ich mecz zakończył się wynikiem 7/5 dla Arka. Konradowi Gawronomi nie powiodło się. O wyjście z grup „B” i „C” decydowało mozolne liczenie gemów, bo każdy z zawodników jeden mecz wygrał, drugi przegrał. I tak z grupy „B” dalej przeszli Artur Częstochowski i Irek Chwastek, Robertowi Juskowiakowi zabrakło jednego gema. Z grupy „C” dalej grali Dawid

Więcej…
 
WITAMY MIKOŁAJA, NAJMŁODSZEGO UCZESTNIKA TURNIEJU :) !!!

 

 

W minioną sobotę grupa LIGHT rozpoczęła zmagania XIII Turnieju o Puchar SSTZ. W trzyosobowej grupie „A” zwyciężył Kacper Maderski, na drugim miejscu znalazła się Hania Klepacka, na trzecim Michał Pietras. W czteroosobowej grupie „B” pierwsze miejsca zajęli Karol Moskal i Mateusz Marciniak, dalsze Julia Mularczyk i Mikołaj Pschionko. Nieco ponad 10-letni Mikołaj zdołał nawet urwać gema najwyższemu i najstarszemu w tym turnieju Karolowi (na zdjęciu)..Julia też musiała się mieć na baczności, wynik meczu nie odzwierciedla przebiegu meczu. Jeszcze trochę i ambitny Mikołaj zacznie „wymiatać”. Do finału weszli Karol (w półfinale pokonał Hanię) i Mateusz (wygrał z Kacprem). Zwycięzcą został Karol vel Jambo.


 
SEZON ZIMOWY ROZPOCZĘTY !!!

 

 

Dziesięciu tenisistów stanęło na starcie XIII Turnieju o Puchar SSTZ w grupie PREMIUM. Sportowa zabawa zaczyna się od nowa. Ale to wcale nie taka łatwa zabawa. Zawodnicy walczą na korcie z pełnym zaangażowaniem, do ostatniej kropli potu. Grupę „A” wygrał Arek Nowak tracąc tylko 1 gema. Dawid Kudłacik również wyszedł z grupy, nie udało się Ryśkowi Koniecznemu. Grupę „B” wygrała Kasia Bieniec, oddając tylko 3 gemy. Bartosz Wolny zajął drugie miejsce, Irek Chwastek nie dał rady zakwalifikować się do dalszej gry. Z grupy „C” pierwsze dwa miejsca zajęli Robert Juskowiak i Jurek Częstochowski, odpadli Michał Fiuk i Krzysiek Matysek (Michałowi mimo dwóch zwycięstw do wyjścia z grupy zabrakło jednego gema). W ćwierćfinale Arek i Kasia mieli wolny los, a o awans do półfinału musieli jeszcze powalczyć Bartek z Jurkiem oraz Robert z Dawidem. Zwycięsko z tych pojedynków wyszli: Bartosz i Robert, choć wszyscy grali super i mogło być różnie. Dziś Jurek przeszedł samego siebie, niejeden młodzieniaszek mógłby Mu kondycji pozazdrościć. Finał należał do Kasi i Arka. Znają się jak łyse konie, są wytrawnymi graczami i ciężko jest się im nawzajem czymś zaskoczyć. O zwycięstwie decyduje głównie dyspozycja dnia i przysłowiowe szczęście, które dziś sprzyjało Arkowi. Gratulacje dla Wszystkich !!!. Wszyscy grali super !!!


 
PASJONUJĄCY FINAŁ MASTERS !!!

 

 

W ostatnią sobotę zakończyliśmy sezon letni XII Turnieju o Puchar SSTZ na kortach turniejem MASTERS. Spośród ośmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodników grupy LIGHT wyłoniliśmy zwycięzcę. Został nim Mateusz Słonka. Finał z Tomkiem Krupińskim był bardzo dramatyczny. Tomek prowadził już 5/3, ale Mateusz doprowadził do wyrównania i wygrał w tie breaku. Jednocześnie dzięki temu zwycięstwu został liderem klasyfikacji generalnej, spychając Tomka na drugie miejsce. Na trzecim pozostał Michał Pietras, na czwartym Julia Mularczyk. Wszystkim jednak należą się słowa uznania za fantastyczną sportową walkę. Najlepsi zostali uhonorowani pucharami. Nie zabrakło również upominków. Gratulujemy i dziękujemy za sympatyczną atmosferę!
Wyniki i klasyfikacje na naszej stronce www.tenis.sosnowiec.pl

 
PATRYK MISTRZEM GRUPY PREMIUM !!!

 

 

Turniejem Masters zakończyliśmy sezon letni XII Turnieju o Puchar SSTZ. Ośmiu najlepszych zawodników walczyło o tytuł mistrza. Mecze były bardzo wyrównane, ale wielu nie wytrzymywało kondycyjnie. W grupie „A” szansę na dalszą grę mieli właściwie wszyscy zawodnicy, bo wszyscy mieli po dwa zwycięstwa i o wyjściu z grupy zadecydowała ilość wygranych gemów. Arek Nowak przegrał z Grzegorzem Pobiegą, ten z kolei przegrał z Jurkiem Częstochowskim. Bohdan Hirovych uległ Arkowi i Grzegorzowi i zrezygnował z dalszej gry. W grupie „B” Patryk pewnie wygrał wszystkie mecze, Kasia Bieniec zajęła drugie miejsce, a Robert Juskowiak i Dawid Kudłacik nie zdołali zakwalifikować się do dalszych rozgrywek. W półfinale Arkowi udało się pokonać Kasię, a Patryk wygrał z Grześkiem. Finał był długi i zacięty, ale Arek musiał uznać wyższość znakomicie dysponowanego dziś Patryka. Grał jak w transie. Tą wygraną, rzutem na taśmę, Patryk zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, na drugim uplasował się Arek Nowak, trzecie przypadło Kasi Bieniec.

 

Za tydzień Masters rozegra grupa LIGHT, a za dwa tygodnie rywalizacja zacznie się od początku.

 
XII Turniej o Puchar SSTZ

 

 

Kończy się lato a więc i sezon letni na kortach. To był już przedostatni turniej w tym sezonie.

W grupie LIGHT rywalizowało 10 osób, natomiast grupa PREMIUM tylko 5. Panowie grali więc systemem „każdy z każdym”. Arek Nowak wygrał wszystkie mecze, tym samym jemu przypadł tytuł zwycięzcy tej edycji turnieju. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Pobiega, przegrał tylko z Arkiem. Trzeci był Robert Juskowiak, czwarty Jurek Częstochowski. Dawid Kudłacik dziś przegrał z kontuzją. Życzymy jak najszybszego powrotu do pełnej sprawności!

Grupa LIGHT została podzielona na 3 grupy. Tu szczególnie młodzi, zdolni i bardzo ambitni tenisiści rozgrywali bardzo długie i zacięte mecze. Z grupy „A” do dalszej gry awansowali: Mateusz Słonka i Kacper Maderski. Hania Klepacka nie dała im rady. Z grupy „B” awansowało też dwóch panów: Michał Pietras i Mateusz Mleczko. Beata Dobrowolska po baaaardzo długiej i zaciętej walce z Michałem musiała pogodzić się z porażką 6/7(8).

W grupie „C” natomiast zwyciężyła Julia Mularczyk, a jako drugi z grupy wyszedł Marek Mleczko, który rozgrywał najdłuższe pojedynki. Ale tu wszyscy mieli szanse. Nikt tanio skóry nie sprzedał. Ewa Skiba w meczu z Markiem prowadziła już 5:2, a mimo to nie zanotowała zwycięstwa. Wynik mówi sam za siebie: 7/6(4) dla Marka. Z Julią Marek przegrał z kolei 6.7(5). Amelii Marzec też tyko ciut zabrakło, by znaleźć się w następnej rundzie.

W ćwierćfinale Mateusz Słonka i Michał Pietras mieli wolny los. Ze spotkania braci Mleczko zwycięsko wyszedł Mateusz, a z pojedynku Julii Mularczyk z Kacprem Maderskim - Kacper.

W półfinale Mateuszów lepszy okazał się Słonka, a Michał pokonał Kacpra. Zwycięzcą turnieju został Mateusz Słonka, który umocnił się na pozycji wicelidera klasyfikacji generalnej.

Do zobaczenia za dwa tygodnie na pożegnanie lata!

 
kolejny sezon sstz

 

Już od 4 września w poniedziałkowe popołudnie zapraszamy naszych tenisistów i tenisistki na zajęcia na kort. Rozpoczynamy kolejny sezon jesienno-zimowy Sosnowieckiej Szkoły Tenisa Ziemnego. Czekamy na Was w pełni gotowi do prowadzenia treningów na kortach, w terminach i miejscu w/g przedwakacyjnego planu. Do zobaczenia:)

 
Turniej o Puchar SSTZ

 

 

Czas kanikuły dobiega końca, ale wielu pewnie chce wykorzystać ostatnie letnie dni, więc frekwencja na tym turnieju nie była imponująca. W grupie PREMIUM wzięło udział ośmioro tenisistów, a w grupie LIGHT tylko czworo.

W grupie PREMIUM rozgrywki odbywały się w dwóch czteroosobowych grupach. Do półfinałów dotarli: Patryk Rubik i Grzegorz Pobiega oraz Arek Nowak i Kasia Bieniec.

Tam Kasia pokonała Patryka 6/4, a Arek Grzegorza 6/2. W finale więc ponownie spotkali się Kasia z Arkiem. Zwycięzcą tej edycji turnieju został Arek Nowak (6/4).

W grupie LIGHT mecze rozegrane zostały na zasadzie każdy z każdym. Wygrał Michał Pietras, drugie miejsce zajął Kacper Maderski, trzecie Mateusz Marciniak, czwarte Hania Klepacka.

Na następny turniej zapraszamy za 2 tygodnie!

 
Przedwakacyjny Turniej o Puchar SSTZ

 

 

To już ostatni przed wakacjami turniej o Puchar SSTZ. Na kolejnym spotkamy się dopiero w ostatnią sobotę sierpnia. W grupie MASTERS wzięło udział 12 zawodników. Rywalizacja toczyła się najpierw w trzech czteroosobowych grupach, dwóch (dwoje) przechodziło dalej.

Z grupy „A” awansowali Arek Nowak i Kasia Bieniec. Grupę „B” pewnie wygrał Michał Kałwa, na drugim miejscu uplasował się Kazimierz Dziamka. Z grupy „C” z pierwszego miejsca awansował Grzegorz Pobiega, z drugiego Robert Juskowiak. W ćwierćfinałach Arek i Michał mieli wolne losy. Robert pokonał Kazika 6/1, a Grzegorz Kasię 6/2. W półfinałach Arek wygrał z Robertem, a Michał z Grzegorzem. W finale Arek nie dał rady Michałowi Kałwie, przegrał 4/6, ale walczyli obydwaj jak lwy.

Do grupy LIGHT zgłosiło się 14 uczestników. Poziom gry i wiek bardzo różny. Nikomu jednak nie brakowało woli walki i nikt łatwo skóry nie sprzedał. Do dalszej gry zdołali się zakwalifikować: Tomasz Krupiński i Ola Bobrowska z gr. „A” (Ola rozegrała pasjonujący mecz z Tomaszem, w którym uległa dopiero w tie-breaku); Dawid Wiśniewski i Kacper Maderski z gr. „B” (Ewie Leyko ciut zabrakło). Grupy „C” i „D” czteroosobowe były dość wyrównane. Grupę „C” wygrał Maciek Małolepszy, Julia Mularczyk przegrała tylko z Maćkiem, ale Amelia Marzec i Mateusz Mleczko też bardzo dzielnie walczyli o awans, tym razem się nie udało. W gr.”D” najlepszy okazał się Paweł Olczyk, drugi był Karol Moskal, oboje mieli po 2 zwycięstwa i jednej przegranej (Paweł przegrał z Mateuszem Marciniakiem, a Karol z Pawłem, ale wcześniej rozegrał ciężki mecz z Michałem Pietrasem zakończony zwycięsko po długim tie-breaku). W ćwierćfinałach Tomek K. pokonał Julię M. 6/0, Paweł O. Kacpra M 6/2, Maciek M. Olę B. 6/1 i Karol M. Dawida W. 6/2. W półfinale Tomek stoczył zacięty i wyrównany mecz z Pawłem, po wielu zwrotach akcji szczęście uśmiechnęło się do Tomka, wygrał 7/5. W finale Tomek Krupiński gładko pokonał Maćka .

Wszystkim życzymy miłego wypoczynku, niezapomnianych wrażeń z wakacji! Do zobaczenia za 2 miesiące!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>