sosnowiecka szkola tenisa

NIEZBĘDNIK OBOZOWICZA !!!

 

Zimowy obóz SSTZ zbliża się jeszcze dużymi krokami :)


Wyjazd sobota 27 stycznia zbiórka godz. 9.30 - parking przy ulicy Kresowej (naprzeciwko dawnego Hotelu Aria).
Więcej…
 
KOLEJNE ZWYCIĘSTWO MATEUSZA !!!

 

W szóstej edycji LIGHT XIII Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział 8 zawodników. Rywalizowano w 2 czteroosobowych grupach. W pierwszej grupie zwyciężył Mateusz Marciniak, drugi był Tomek Świeca, kolejne miejsca zajęli: Beata Dobrowolska i Mikołaj Pschionko. W drugiej grupie wygrał Michał Pietras, za nim uplasował się Arek Pschionko, dalej Hania Klepacka i Tomek Dobrowolski. O zajętych miejscach zadecydowała bezpośrednia ilość wygranych gemów, bo cała trójka miała po dwa zwycięstwa i jednej porażce. W półfinale Arek przegrał z Mateuszem a Michał z Tomkiem. W finale z Tomkiem ponownie lepszy okazał się Mateusz.

 
BEZ NIESPODZIANEK

 

W ostatnią sobotę zebrała się grupa 15 tenisistów gotowych do rywalizacji w grupie PREMIUM XIII Turnieju o Puchar SSTZ. Najpierw odbyły się rozgrywki w pięciu trzyosobowych grupach. Do ćwierćfinałów zdołali dotrzeć:

 

grupa A – Arek Nowak, Bartosz Rychter

B – Krzysiek Matysek, Jurek Częstochowski (krecz)

„ C – Dawid Kudłacik, Robert Juskowiak

„ D – Marek Spioch, Konrad Gawron (panowie rozegrali dramatyczny mecz 7/6 (3)

„ E – Artur Częstochowski , Irek Chwastek, który po ciężkim boju pokonał Mateusza Marciniaka 7/6(5).

 

Więcej…
 
PANIE ZDOMINOWAŁY TURNIEJ !!!

 


Do piątego etapu XIII Turnieju o Puchar SSTZ – grupa LIGHT przystąpiło pięć tenisistek i siedmiu tenisistów. Grali w czterech trzyosobowych grupach. Z każdej grupy jeden pechowiec odpadał. Pojedynki ćwierćfinałowe były bardzo długie, zacięte i wyrównane, o czym świadczą wyniki – wszystkie zakończyły się wynikiem 7/5. Najdłużej trwały mecze grupy C. Do półfinałów dotarli: Kacper Maderski (pokonał Mateusza Marciniaka), Julia Molenda (wyeliminowała Mateusza Mleczko), Tomek Świeca (zwyciężył Beatę Dobrowolską, mimo iż Beata miała już piłki meczowe), Marta Urbańczyk (wygrała z Michałem Pietrasem). Finał tym razem należał do pań: Julii Molendy, która w półfinale trafiła na Kacpra i Marty Urbańczyk, która walczyła z Tomkiem Świecą. To był ich drugi pojedynek tego dnia, wcześniej spotkały się w grupie. Panie prowadziły baaardzo długie wymiany, po kilkanaście, kilkadziesiąt piłek. Julia przegrywała już 4:1, ale ostatecznie zwyciężyła 6:4. Gratulacje !!!

 
OSTATNI W TYM ROKU TURNIEJ

 


Do ostatniego już w tym roku turnieju o Puchar Sosnowieckiej Szkoły Tenisa Ziemnego – grupa PREMIUM zgłosiło się 15 uczestników, w tym 3 panie. Swoich sił próbują nowe osoby z grupy LIGHT: Julia Mularczyk, Marta Urbańczyk i radzą sobie nie najgorzej. Już za pierwszym razem udało im się urwać parę gemów rywalom. No cóż, wprawa czyni mistrza. Najpierw zawodnicy walczyli w 5 grupach o udział w dalszej grze. Jedna osoba z każdej grupy odpadała.

 

Więcej…
 
Ostatni w tym roku turniej LIGHT

 

 

Do kolejnego etapu XIII Turnieju o Puchar SSTZ przystąpiło 7 tenisistów i 3 tenisistki w przedziale – od 10 lat do dużo … dużo więcej. W pierwszej grupie bezapelacyjnym zwycięzcą został Mateusz Marciniak, nie stracił nawet gema. Z grupy wyszedł też najmłodszy Mikołaj Pschionko. Dla Ewy Leyko ta grupa okazała się jeszcze za silna. Grupę „B” wygrała Marta Urbańczyk, drugą lokatę zajął Michał Pietras, Arek Pschionko brał pierwszy raz udział w turnieju, więc zapłacił frycowe :). Z trzeciej 4-osobowej grupy z pierwszego miejsca wyszedł Tomek Świeca, chociaż w obydwa mecze musiał włożyć sporo wysiłku. Drugie miejsce przypadło Kacprowi Maderskiemu. Dawidowi Wiśniewskiemu i Amelii Marzec nie udało się tym razem awansować do dalszych rozgrywek. W ćwierćfinale Mateusz i Marta mieli wolne losy, Kacper pokonał Michała 6/4, Marta zaś wyeliminowała Tomka. W finale jednak musiała uznać wyższość Mateusza.

To był ostatni w tym roku turniej grupy LIGHT. Do zobaczenia już 6 stycznia!


 
Kolejny zwycięski finał Arka

 

 

W XIII Turnieju o Puchar SSTZ w grupie PREMIUM wzięło udział jedenastu tenisistów i jedna tenisistka, debiutantka, młodziutka Nicole Borzęcka. Miała trochę pecha, bo znalazła się w najsilniejszej grupie „A”- z dwoma finalistami: Arkiem Nowakiem i Bartkiem Rychterem, ale i tak zdołała ugrać parę gemów. Z grupy „B” awansowali Jurek Częstochowski i Konrad Gawron (Jurek dzięki swej waleczności pokonał Konrada po bardzo zaciętym meczu w tie-breaku ). W grupie „C” zwyciężył Dawid Kudłacik, drugi był Mateusz Marciniak, który pierwszy raz spróbował swych sił w grupie Premium. Grupę „D” zdominował Michał Darkowski, Marek Spioch zajął drugie miejsce. Do półfinałów weszli: Arek, Michał, Bartek i Marek. W pierwszym półfinale Arek pokonał Michała 6/2, w drugim Marek postraszył Bartka, wygrywał już 3:1, ale nie dał rady i musiał uznać wyższość Bartka, przegrywając 6/3. W finale drugi raz tego wieczoru spotkali się Arek z Bartkiem. To był dużo cięższy mecz niż poprzedni, bardziej wyrównany. Bartek był nie do zatrzymania, grał wyśmienicie, nie popełniał błędów, znakomicie serwował. Mimo iż nie było łatwo, Arkowi udało się wygrać 6/4.


 
Trzecia odsłona grupy LIGHT w sezonie zimowym

 

 

Tym razem w grupie LIGHT XIII Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział tylko pięciu tenisistów i jedna tenisistka. Grupę „A” wygrał Mateusz Marciniak, drugie miejsce zajęła Hania Klepacka, trzecie – najmłodszy uczestnik Mikołaj Pschionko, ale i tak 'urwał' Hani dwa gemy i Mateuszowi jednego. W grupie „B” najlepszy był Maciek Małolepszy, za nim Michał Pietras, Kacper Maderski poniósł dwie porażki. W półfinale Mateusz walczył z Michałem, Hania z Maćkiem. Mecz finałowy Mateusza z Maćkiem okazał się prawdziwym widowiskiem, pełnym dramaturgii. Walczyli do ostatniej piłki. Mateusz obronił trzy meczbole. Wygrał Maciek w tie breaku 8 do 6. Wielkie brawa dla finalistów!


 
BRAWA DLA MARKA !!!

 

 

Tylko ośmiu panów zgłosiło się do trzeciego etapu XIII Turnieju o Puchar SSTZ w klasie PREMIUM. Rywalizowano więc w dwóch czteroosobowych grupach. W pierwszej grupie Arek Nowak wygrał wszystkie mecze. Do półfinału zakwalifikował się również Marek Spioch, który po bardzo zaciętym, wyrównanym meczu pokonał Ryszarda Koniecznego 7/5 i Jurka Częstochowskiego 6/3. Druga grupa to ciąg niespodzianek. Nie było zdecydowanego zwycięzcy. Robert Juskowiak, Krzysztof Matysek, Artur Częstochowski mieli po dwa zwycięstwa i jednej porażce. Zdecydowały niuanse, czyli stosunek wygranych i przegranych gemów. Pechowcem okazał się Robert. W półfinałach Arek wygrał z Krzyśkiem 6/1, a Markowi udało się pokonać młodego, szybkiego Artura 6/3. W finale Marek już po raz drugi tego dnia spotkał się z Arkiem i tak jak poprzednio mecz zakończył się wynikiem 6/0 dla Arka. Arek w całym turnieju stracił tylko 3 gemy.

Zachęcamy wszystkich tenisistów do naszej wspólnej sportowej zabawy !!!

 
Młodzieżowa odsłona XIII Turnieju o Puchar SSTZ

 

 

Aż miło popatrzeć jak młode wilczki grają w tenisa, zarówno chłopcy jak i dziewczyny. W ostatnim turnieju wzięło udział 15 tenisistów i tenisistek. Obsada międzynarodowa. Przedział wieku 10 – 18 lat (z małymi wyjątkami). Miła sportowa atmosfera! Do finału dotarli Mateusz Marciniak (w półfinale stoczył zacięty pojedynek z Dawidem Wiśniewskim) i Mateusz Słonka (pokonał w półfinale faworyta do zwycięstwa Węgra Urbana Istvana). Mimo późnej pory, po wielu godzinach spędzonych na korcie chłopcy rozegrali wspaniały mecz. Zwyciężył Mateusz Słonka. Wyniki na www.tenis.sosnowiec.plw zakładce turnieje.

 

Zapraszamy na turnieje! Naprawdę można sobie porządnie pograć, bez względu na wyniki!

W najgorszym wypadku mamy zapewnione przynajmniej 2 mecze , czyli około 2 godzin grania z różnymi rywalami, z dużą dozą adrenaliny, bo przecież każdy gra, by wygrać. Przy okazji doskonalimy swoje umiejętności, poprawiamy kondycję.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>