sosnowiecka szkola tenisa

Przedwakacyjny Turniej o Puchar SSTZ

 

 

To już ostatni przed wakacjami turniej o Puchar SSTZ. Na kolejnym spotkamy się dopiero w ostatnią sobotę sierpnia. W grupie MASTERS wzięło udział 12 zawodników. Rywalizacja toczyła się najpierw w trzech czteroosobowych grupach, dwóch (dwoje) przechodziło dalej.

Z grupy „A” awansowali Arek Nowak i Kasia Bieniec. Grupę „B” pewnie wygrał Michał Kałwa, na drugim miejscu uplasował się Kazimierz Dziamka. Z grupy „C” z pierwszego miejsca awansował Grzegorz Pobiega, z drugiego Robert Juskowiak. W ćwierćfinałach Arek i Michał mieli wolne losy. Robert pokonał Kazika 6/1, a Grzegorz Kasię 6/2. W półfinałach Arek wygrał z Robertem, a Michał z Grzegorzem. W finale Arek nie dał rady Michałowi Kałwie, przegrał 4/6, ale walczyli obydwaj jak lwy.

Do grupy LIGHT zgłosiło się 14 uczestników. Poziom gry i wiek bardzo różny. Nikomu jednak nie brakowało woli walki i nikt łatwo skóry nie sprzedał. Do dalszej gry zdołali się zakwalifikować: Tomasz Krupiński i Ola Bobrowska z gr. „A” (Ola rozegrała pasjonujący mecz z Tomaszem, w którym uległa dopiero w tie-breaku); Dawid Wiśniewski i Kacper Maderski z gr. „B” (Ewie Leyko ciut zabrakło). Grupy „C” i „D” czteroosobowe były dość wyrównane. Grupę „C” wygrał Maciek Małolepszy, Julia Mularczyk przegrała tylko z Maćkiem, ale Amelia Marzec i Mateusz Mleczko też bardzo dzielnie walczyli o awans, tym razem się nie udało. W gr.”D” najlepszy okazał się Paweł Olczyk, drugi był Karol Moskal, oboje mieli po 2 zwycięstwa i jednej przegranej (Paweł przegrał z Mateuszem Marciniakiem, a Karol z Pawłem, ale wcześniej rozegrał ciężki mecz z Michałem Pietrasem zakończony zwycięsko po długim tie-breaku). W ćwierćfinałach Tomek K. pokonał Julię M. 6/0, Paweł O. Kacpra M 6/2, Maciek M. Olę B. 6/1 i Karol M. Dawida W. 6/2. W półfinale Tomek stoczył zacięty i wyrównany mecz z Pawłem, po wielu zwrotach akcji szczęście uśmiechnęło się do Tomka, wygrał 7/5. W finale Tomek Krupiński gładko pokonał Maćka .

Wszystkim życzymy miłego wypoczynku, niezapomnianych wrażeń z wakacji! Do zobaczenia za 2 miesiące!

 
NIEZBĘDNIK OBOZOWICZA !!!!

 

Obóz z SSTZ zbliża się wielkimi krokami:). Wyjazd w niedziele 25 czerwca godz 09.30 - parking przy ulicy Kresowej (naprzeciwko dawnego Hotelu Aria).

Czy jesteście już przygotowani na wyjazd?? Aby było wam się łatwiej spakować na obóz i nie zapomnieć najpotrzebniejszych rzeczy zrobiliśmy listę co każdy uczestnik powinien mieć ze sobą :)

 

 

Więcej…
 
XII TURNIEJ O PUCHAR SSTZ !!!

 

 

Turniejowe zmagania rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem z powodu opadów deszczu.

W grupie PREMIUM 11 zawodników zostało podzielonych na trzy grupy. Trzyosobową grupę „A” gładko wygrał Patryk Rubik, a za nim uplasował się Grzegorz Pobiega.

Z grupy „B” czteroosobowej awansowali Kasia Bieniec (w każdym z trzech meczów w grupie

oddała tylko po jednym gemie) i Jurek Częstochowski, który uległ tylko Kasi :).

Grupę „C” czteroosobową pewnie wygrali Marcin Krzystek i Dawid Kudłacik.

W ćwierćfinale Patryk i Kasia mieli wolny los, Dawid pokonał Jurka 6/3 a Marcin Grześka 6/4. Do finału ostatecznie weszli: Kasia i Patryk. W finale wygrał Patryk 6/1.

 

Do grupy lajtowej zgłosiło się 14 młodych tenisistów i tenisistek. Rywalizowali w czterech grupach, z których do dalszej gry awansowali:

grupa „A” - Tomasz Krupiński i Julia Mularczyk

grupa „B” - Mateusz Słonka i Michał Pietras

grupa „C” - Dawid Wiśniewski i Mateusz Moskal

grupa „D” - Jakub Ślusarczyk i Grześ Wardas

W ćwierćfinałach Tomek Krupiński wygrał z Mateuszem Moskalem 6/1, Kuba Ślusarczyk pokonał Michała Pietrasa 6/4, Julia Mularczyk po bardzo długim zaciętym meczu Dawida Wiśniewskiego 7/5, a Mateusz Słonka Grzesia Wardasa 6/0. W półfinałach Kuba pokonał Tomka 6/3, a Mateuszowi udało się wygrać z Julią 6/1, mimo że bardzo dobrze się broniła. Finał rozegrali więc Kuba z Mateuszem. Lepszy okazał się Mateusz, wygrał 6/3.

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim, szczególnie młodym adeptom tenisa należą się słowa uznania za umiejętności, poświęcenie, chęć rywalizacji. Nawet jak jeszcze nie udało się wygrać, to nastąpi to niebawem, Trzymamy kciuki!

 
UWAGA !!!!! TURNIEJ GRUPA LIGHT I PREMIUM !!!!

 

UWAGA !!!!

Z POWODU OPADÓW DESZCZU PRZESUWAMY ROZPOCZĘCIE TURNIEJU O GODZINĘ.


GRUPA LIGHT:

GRUPA "A" GODZINA 17.00 - UL. GOSPODARCZA

GRUPA "B" GODZINA 14.30 - UL. MIRECKIEGO 4

GRUPA "C" GODZINA 14.00 - UL. GOSPODARCZA

GRUPA "D" GODZINA 14.00 - UL. GOSPODARCZA


GRUPA PREMIUM:

GRUPA "A" GODZINA 16.00 - UL. MIRECKIEGO 4

GRUPA "B" GODZINA 14.30 - UL. MIRECKIEGO 4

GRUPA "C" GODZINA 15.00 - UL. MIRECKIEGO 4

 
TURNIEJ O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO !!!

 

04 czerwca (niedziela) zapraszamy dzieci i młodzież na I TURNIEJ TENISOWY O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO !!! Turniej przeznaczony tylko dla dzieci i młodzieży grającej w Sosnowieckiej Szkole Tenisa Ziemnego !!! Korty przy Al.Mireckiego 4, zapisy do 03.06.16r do godz.12.00 sms-em pod numerem tel.605 037 103.ROZPOCZĘCIE KATEGORII:
czerwonej - (2009 i młodsi) godz.9.00,
pomarańczowej - (2008 i młodsi) około godz.11.00,

zielonej - (2007 i młodsi) około godz.11.00,

żółtej - (2006 - 20004) około godz.13.00.

ZAPRASZAMY !!!

 
XII TURNIEJ O PUCHAR SSTZ ROZPOCZĘTY !!!

 

 

Rozpoczęliśmy sezon letni XII edycją Turnieju o Puchar Sosnowieckiej Szkoły Tenisa Ziemnego w nieco zmienionej formie. Zostały utworzone dwie kategorie rozgrywek: grupa PREMIUM (dla tenisistów już bardziej zaawansowanych) i grupa LIGHT (dla kobiet, młodzieży, graczy rekreacyjnych) po to, by poziom był bardziej wyrównany i by zachęcić do naszej zabawy więcej  tenisistów.

W grupie PREMIUM zameldowało się 11 tenisistów. Z grup do dalszej gry awansowali: Kasia Bieniec, Marcin Krzystek;  Arek Nowak, Robert Juskowiak; Patryk Rubik, Bohdan Hyrowych. W ćwierćfinałach Kasia i Arek mieli wolny los. Robert poddał mecz z Bohdanem, a Patryk pokonał Marcina 6/3. W półfinale Bohdan pokonał Kasię 6/3, a Patryk Arka 6/4. Ostatecznie zwycięzcą został Patryk Rubik. Bohdan skreczował przy stanie meczu 4:4.

Do grupy LIGHT zgłosiło się 13 chętnych. Do dalszych rozgrywek zakwalifikowali się: Julia Mularczyk, Mateusz Marciniak; Mateusz Słonka, Natalia Czubala;  Mateusz Mleczko, Dawid Wiśniewski; Tomasz Krupiński, Antek Dybek. W ćwierćfinałach  Dawid pokonał Julię 6/3, Tomek Natalię 6/2, w pojedynku Mateuszów lepszy okazał się Marciniak 6/3, a Mateusz Słonka wygrał z Antkiem 6/3.  W półfinale Tomek Krupiński wygrał z Dawidem Wiśniewskim 6/1, a Mateusz Słonka z Mateuszem Marciniakiem 6/3. W finale młodziutki Mateusz nie dał rady bardziej doświadczonemu Tomkowi Krupińskiemu.

Turniej można śmiało zaliczyć do udanych. Organizator zamówił pogodę super. Atmosfera była świetna. Młodzi adepci tenisa stoczyli bardzo zacięte pojedynki z dorosłymi. Wszyscy byli zadowoleni, bo mogli sobie naprawdę pograć.

 
XII CYKL TURNIEJÓW O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO !!!

 

W tym sezonie letnim urozmaiciliśmy nasze rozgrywki !!! Rozgrywki będą prowadzone w dwóch grupach - Grupa Premium ( gracze zaawansowani) oraz Grupa Light (kobiety, młodzież, gracze rekreacyjni). Emocji na kortach w tym sezonie nie powinno zabraknąć. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszych rozgrywkach tenisowych !!! :):):) Więcej informacji w zakładce turnieje.

 
TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SOSNOWCA ARKADIUSZA CHĘCIŃSKIEGO !!!

 

 

Zapraszamy w najbliższą niedziele 14.05.2017r wszystkie chętne dzieci i młodzież na TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO. Zapisy do soboty 13.05.2017r do godz. 13.00 pod numerem tel. 605 037 103 lub email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

ROZPOCZĘCIE KATEGORII:

 

CZERWONA 2009 i młodsze godz.9.00 - korty przy ZSO NR2 w Sosnowcu

POMARAŃCZOWA 2008 i młodsze godz.9.00 - korty przy Alei Mireckiego 4

ZIELONA 2007 i młodsze godz.9.00 - korty przy Alei Mireckiego 4

ŻÓŁTA 2004 i młodsze godz.12.30 - korty przy Alei Mireckiego 4

ŻÓŁTA PLUS 2003-1998 godz.12.30 - korty przy Alei Mireckiego 4

 
LATO 2017 !!!

 

Zimowa aura za oknami, ferie jeszcze się nie skończyły, a my już mamy  dla Was ofertę obozu letniego :) Zapraszamy wszystkie dzieci zarówno te grające jak i te które chciałyby się nauczyć grać w tenisa do zapoznania się z ofertą LATO 2017. Więcej informacji w zakładce OBOZY.

 
MASTERS !!!

 

 

Na zakończenie sezonu zimowego jeszcze pod balonem w szranki o Puchar SSTZ stanęło ośmiu najlepszych tenisistów. Wszystkie mecze, jak przystało na turniej tej rangi, były na wysokim poziomie. Tenisiści dali z siebie wszystko, puchary czekały. Turniej masters wygrała Kasia Bieniec, jedyna dziewczyna startująca w turnieju panów. Brawo Kasiu !!! W finale, bardzo długim, bardzo zaciętym Kasia pokonała Kamila Wiernka 7/6 (6). Kasia przegrywała już 5:2, ale doprowadziła do tie-breaku, w którym wygrywała już 5:2 a Kamil z kolei wyrównał na 5:5. Ten mecz to był majstersztyk. Kasia dzięki temu zwycięstwu awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Kamil już wcześniej zapewnił sobie prowadzenie. Na trzecim stopniu podium stanął Arek Nowak.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>