sosnowiecka szkola tenisa

ZAKOŃCZENIE TURNIEJOWEGO SEZONU ZIMOWEGO


Turniej Masters grupy LIGHT zakończył sezon zimowy 2017/18 XIII Turnieju o Puchar SSTZ. Jak przystało na czołowych tenisistów klasyfikacji wszyscy pokazali ładny tenis, mecze były wyrównane, o zwycięstwie niejednokrotnie decydowały małe punkciki. Do ścisłego finału awansowali Jakub Wątroba i Michał Pietras. Jakub Wątroba dzięki zwycięstwu w tej edycji został jednocześnie mistrzem grupy Light w ogólnej klasyfikacji.

O 5 punktów wyprzedził dotychczasowego lidera Mateusza Marciniaka, którego wyeliminował w półfinale. Na trzecim miejscu umocnił się Michał Pietras, Tomek Świeca pozostał na czwartym. Maciek Małolepszy awansował na piąte miejsce, bo zajęte drugie miejsce w grupie dało mu szansę gry w półfinale. W najlepszej ósemce znaleźli się jeszcze – Kacper Maderski, Mateusz Słonka i Dawid Wiśniewski. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Pierwsza trójka została uhonorowana pucharami i nagrodami rzeczowymi. Odbyła się również dekoracja najlepszych grupy PREMIUM – 1 miejsce Arek Nowak, 2 – Dawid Kudłacik, 3 – Krzysztof Matysek. Zapraszamy do udziału w naszych turniejach wszystkich lubiących rywalizację, chętnych do doskonalenia swych umiejętności i sportowej zabawy w miłej atmosferze.

 
MASTERS GRUPY PREMIUM


Turniejem MASTERS zakończyliśmy sezon zimowy 2017/2018 XIII Turnieju o Puchar SSTZ. Do walki stanęło 8 zawodników. A było o co walczyć, bo w turniejach Masters za poszczególne miejsca przyznawanych jest dużo więcej punktów - za zwycięstwo 180pkt, drugie miejsce - 120pkt. I choć sprawa pierwszego miejsca była już rozstrzygnięta wcześniej (klasyfikację wygrał Arek Nowak) to kwestia pozostałych miejsc na podium była ciągle otwarta. Na starcie zabrakło kilku zawodników ze ścisłej czołówki klasyfikacji generalnej, stąd udział w turnieju wzięli kolejni zawodnicy z listy. Rywalizacja przebiegała w dwóch 4-osobowych grupach. W grupie A z pierwszego miejsca i kompletem zwycięstw wyszedł Dawid Kudłacik, tym samym zapewniając sobie drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. O drugie miejsce premiowane wyjściem z grupy walczyli Tomek Kawa i Paweł Olczyk. Zwycięsko z tej batalii wyszedł Tomek. Paweł i Rysiek Konieczny zakończyli swój udział na tym etapie rozgrywek, ale i tak należą się im brawa za wolę walki i czynione postępy. W grupie B Michał Fiuk odniósł 3 zwycięstwa, Grzegorz Pobiega przegrał tylko z Michałem i zajął drugie miejsce, a z dalszą grą pożegnali się Marek Spioch (po decydującym bardzo zaciętym pojedynku z Grześkiem) oraz Mateusz Marciniak. W półfinale Dawid wygrał bez gry (Grzegorz poddał mecz walkowerem). W drugim półfinale weteran kortów Tomek Kawa po wyrównanej walce pokonał młodego Michała Fiuka. W finale Tomek ponownie spotkał się więc z Dawidem. I to był już zupełnie inny mecz niż ten w grupie, wygrany wtedy dość gładko przez Dawida. Tym razem to był długi, bardzo zacięty pojedynek, pełen dramaturgii zakończony tie breakiem (do 2) na korzyść dużo bardziej doświadczonego Tomka Kawy. Trzeba przy okazji wyrazić słowa uznania dla Dawida, nie tylko za piękną grę, ale i za zachowanie się fair play ( użyczył przeciwnikowi własnej rakiety - po dwukrotnym zerwaniu naciągu w rakiecie Tomka). Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!
Uroczyste rozdanie pucharów i nagród dla zwycięzców całego cyklu turnieju nastąpi za tydzień razem z grupą LIGHT.

 
KOLEJNY SUKCES JAKUBA


To była już ostatnia odsłona przed Masters XIII Turnieju o Puchar SSTZ w sezonie zimowym. Swój akces zgłosiło 9 tenisistów i 3 tenisistki. Rozlosowane zostały 4 trzyosobowe grupy. Grupę A wygrał Mateusz Marciniak, drugi był Mateusz Moskal, Mikołaj Pschionko nie dał rady starszym kolegom .W grupie B Julia Molenda nie stawiła się na starcie i tym samym dalej awansowali Jakub Wątroba i Arek Pschionko. W grupie C Dawid Wiśniewski rozegrał zacięty, zwycięski mecz z Michałem Pietrasem, wygrał również z Kacprem Maderskim i wyszedł z grupy z pierwszego miejsca, Kacper z drugiego. Michał musiał pogodzić się z porażką. Grupę D wygrał Tomek Świeca. Drugie miejsce zajęła Julia Mularczyk. Hania Klepacka nie dała rady. Pary ćwierćfinałowe utworzyli: Mateusz Marciniak – Kacper 6/2, Tomek – Arek 6/0, Dawid – Mateusz Moskal 6/2, Jakub – Julia 6/4. W półfinałach Mateusz pokonał Tomka 6/2 i Jakub Dawida 6/2. W finale kolejny raz zwyciężył Jakub. Dzisiejszy turniej trochę namieszał w klasyfikacji generalnej.

 
WYCZERPUJĄCE, PEŁNE DRAMATURGII POJEDYNKI ĆWIERĆFINAŁOWE


To był już ostatni w sezonie zimowym etap XIII Turnieju o Puchar SSTZ grupy PREMIUM. Po świętach rozegrany zostanie jeszcze MASTERS, czyli ostateczne rozgrywki ośmiu najlepszych zawodników z klasyfikacji generalnej. W tym turnieju wzięło udział 11 tenisistów. Grupę A wygrał Arek Nowak bez straty gema. Mateusz Marciniak pokonał Ryśka Pasternaka i awansował do dalszej gry. W grupie B mecze były bardziej zacięte i wyrównane. Robert Myszkowski i Mateusz Kościelny odnieśli po 2 zwycięstwa i przeszli dalej, Dawid Kudłacik i Jurek Częstochowski po jednym. Dawid z Mateuszem prowadził już 5/4 i 40:15, miał trzy piłki meczowe i „udało” mu się przegrać przez co zaprzepaścił szansę wyjścia z grupy. Jurek wygrał z Robertem, który zajął pierwsze miejsce w grupie. To najlepiej obrazuje, jak chimeryczny może być tenis. W grupie C Krzysiek Matysek wygrał wszystkie mecze, drugie miejsce wywalczył Tomek Kawa, trzecie i czwarte zajęli Sławek Kopyciński i Irek Chwastek. W ćwierćfinale Arek i Robert mieli 'wolny los'. Mateusz Kościelny rozegrał bardzo dłuuuuugi, dramatyczny mecz z Tomkiem Kawą.. Obydwaj zawzięcie walczyli o każdą piłkę. Tomek prowadził 5/3, Mateusz go dogonił i tak na zmianę. Ostatecznie zwyciężył młodszy Mateusz w tie breaku do 13, zamęczył po prostu Tomka. Drugi, nie mniej emocjonujący mecz ćwierćfinałowy rozegrali Krzysiek Matysek z Mateuszem Marciniakiem. Mateusz prowadził już 5/1 i miał 3 piłki meczowe, ale Krzysiek go dogonił i wygrał w tie breaku do 6. W półfinale Arek pokonał Mateusza 6/1, a Krzysiek Roberta 6/2. Zwycięzcą całego turnieju został Arek Nowak, który w finale dość gładko pokonał Krzyśka. Tym samym Arek umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

 
CIĘŻKA DROGA MICHAŁA DO FINAŁU !!!


To już przedostatni w sezonie zimowym turniej LIGHT. Na zakończenie będzie jeszcze MASTERS, w którym wystąpi ośmiu pierwszych zawodników klasyfikacji generalnej. Warto więc jeszcze powalczyć o dobre miejsce. Wyniki turniejów oraz miejsca w klasyfikacji są dostępne na naszej stronce w zakładce TURNIEJE oraz widnieją na tablicach na kortach. W tym turnieju wzięło udział dziewięciu tenisistów. Rozgrywki toczyły się najpierw w trzech trzyosobowych grupach. Z pierwszej grupy awansowali Mateusz Marciniak (bez straty gema) i młodziutki Mikołaj Pschionko, odpadł Krystian Touma. Zwycięzcą drugiej grupy został Jakub Wątroba, drugi był Tomek Świeca, nie udało się Mateuszowi Moskalowi. Trzecia grupa okazała się najtrudniejsza i najbardziej wyrównana. Mecze były długie i zacięte, przeważnie kończyły się tie breakami. Każdy z zawodników raz wygrał, raz przegrał. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło Maćkowi

Więcej…
 
KOLEJNE ZWYCIĘSTWO ARKA


W przedostatniej edycji XIII Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział 11 tenisistów. W grupie „A”- trzyosobowej wygrał Arek Nowak, za nim Marek Spioch, Mateusz Marciniak nie zdołał awansować dalej. Pozostałe dwie grupy liczyły po czterech zawodników. W grupie „B” zwycięzcą został Dawid Kudłacik. Rysiek Konieczny i Paweł Olczyk rozegrali bardzo zacięte mecze, obydwaj bardzo dzielnie walczyli, tie breaki zadecydowały o zwycięstwie. Więcej szczęścia miał Ryszard. Paweł i Robert Myszkowski musieli zakończyć grę na tym etapie. W grupie „C” najlepszy okazał się Krzysiek Matysek, drugie miejsce zajął Tomek Kawa. Jurek Częstochowski i Sławek Kopyciński nie przeszli dalej. W ćwierćfinale Arek i Dawid mieli wolny los Tomek pokonał Ryszarda, Marek uległ Krzysztofowi. W półfinale Arek wygrał z Tomkiem, a Dawid z Krzyśkiem. W finale Dawid musiał uznać wyższość Arka.

 

Grałeś w naszych turniejach i jesteś ciekawy statystyk kogoś z Waszych bezpośrednich spotkań? Daj znać! Policzymy!

 

I tak przykładowo: Arek Nowak z Kasią Bieniec rozegrali 32 mecze, w których Arek wygrał 21 razy, przegrał 11 razy. Kasia Bieniec z Mateuszem Kościelnym grała 17 razy – 7 wygrała, 10 przegrała. Michał Fiuk z Kamilem Wiernkiem rozegrali 8 meczów – bilans: Michał 2 mecze wygrał, 6 przegrał.

 
FINALISTAMI : JAKUB z MATEUSZEM


W XIII Turnieju o Puchar SSTZ grupa LIGHT walczyło dziewięciu tenisistów w trzech grupach. W grupie „A” zwyciężył faworyt – lider klasyfikacji generalnej Mateusz Marciniak, drugi był Tomek Świeca, trzeci Kamil Jastrząbek, debiutujący w turnieju. W grupie „B” zwyciężył Mariusz Szczepaniak. Mateusz Moskal po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu 7/6(9) z Michałem Pietrasem awansował dalej. Zwycięzcą grupy „C” został Jakub Wątroba, drugie miejsce przypadło Arkowi Pschionko; Krystian Touma , który pierwszy raz włączył się do naszej zabawy, musi jeszcze troszkę poczekać na awans. W ćwierćfinałach Mateusz Marciniak i Mariusz Szczepaniak mieli wolny los, Mateusz wygrał z Arkiem, a Jakub pokonał Tomka. Półfinał rozegrali ze sobą Mateusze, lepszy okazał się Marciniak. W drugim półfinale Jakub pokonał Mariusza. Do finału stanęli naprzeciw siebie Jakub z Mateuszem, dwaj młodzi waleczni. Mateusz tym razem musiał uznać wyższość Jakuba.

 
DOŚWIADCZENIE I OPANOWANIE RECEPTĄ NA SUKCES


Do kolejnego etapu XIII Turnieju o Puchar SSTZ – grupa Premium przystąpiło ośmiu tenisistów. Grali w dwóch grupach. Z pierwszej do dalszej gry awansował Arek Nowak i Grzesiek Pobiega; z drugiej Artur Częstochowski i Dawid Kudłacik. W półfinale Arek pokonał Dawida 6/2, a Artur Grzegorza 6/3. Mecz finałowy Artura i Arka był pełen dramaturgii. Artur prowadził już 4/0 i wydawałoby się, że nic nie odbierze Mu zwycięstwa. Nagle Arek się przebudził i zaczął grać. Wtedy w grę Artura wkradła się mocna nerwowość, której nie potrafił opanować. Coraz częściej popełniał błędy. Siła spokoju Arka i jego doświadczenie pozwoliło przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mecz zakończył się 7/5 dla Arka. Było to 45-te zwycięstwo finałowe Arka.

Więcej…
 
DEBIUTANT ZWYCIĘŻYŁ !!!

 

Tylko pięciu panów walczyło w grupie LIGHT w siódmym etapie XIII Turnieju o Puchar SSTZ. Ze względu na małą liczbę zawodników turniej rozgrywany był systemem 'każdy z każdym'. Zwycięzcą został debiutujący w naszej zabawie Jakub Wątroba. Gładko wygrał wszystkie mecze. Na drugim miejscu uplasował się Maciek Małolepszy, który przegrał tylko z Kubą. Pozostali panowie walczyli ze zmiennym szczęściem. Każdemu z nich udało się raz wygrać. Po analizie gemów 3-cie miejsce zajął Kacper Maderski, czwarte – Tomek Świeca, piąte – Michał Pietras. Wszyscy sobie nieźle pograli, choć bez nerwowych chwil się nie obyło.

 
PIERWSZE TURNIEJOWE ZWYCIĘSTWO KRZYSZTOFA

 

Tylko sześciu tenisistów zgłosiło się do XIII Turnieju o Puchar SSTZ grupy PREMIUM. Najpierw rozgrywki toczyły się w dwóch trzyosobowych grupach. W pierwszej grupie zwyciężył Krzysiek Matysek, drugie miejsce zajął Dawid Kudłacik, trzecie – Paweł Olczyk. W drugiej grupie wygrał Marek Spioch, drugi był Jurek Częstochowski, trzeci – Irek Chwastek, który stoczył zacięty mecz z Jurkiem, niestety poległ w tie breaku. W półfinale Krzysiek pokonał Jurka, a Dawid Marka. W meczu finałowym ponownie spotkali się Krzysiek z Dawidem i znowu Dawid musiał uznać wyższość Krzyśka.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>