sosnowiecka szkola tenisa

Znaczący sukces młodziutkiego Alexa !!!

 

Tylko siedmioro tenisistów (pięciu panów i dwie dziewczyny) zgłosiło się do XV Turnieju o Puchar SSTZ – grupa LIGHT. W grupie trzyosobowej pewne pierwsze miejsce zajął Mateusz Mleczko, za nim uplasował się Mateusz Moskal. Młodziutka Zuzia Liberda nie daje jeszcze rady panom. W grupie czteroosobowej wszyscy trzej panowie toczyli zaciekłe boje o wyjście z grupy. Każdy z nich odniósł dwa zwycięstwa i zaliczył jedną wpadkę. O kolejności miejsc decydowały więc małe gemy. Wielkie zaskoczenie; okazało się, że pierwsze miejsce przypadło najmłodszemu, kilkunastoletniemu Alexowi Skibie, który na dodatek po raz pierwszy wziął udział w tym turnieju. Drugie miejsce zajął Karol Moskal. Pechowym przegranym okazał się Tomek Świeca. Tutaj o losach dalszej gry decydowało trochę szczęście. Agacie Haraburdzie panowie nie dali szans. W półfinale Karol Moskal pokonał Mateusza Mleczko, a Mateusz Moskal przegrał z Alexem Skibą.. W finale Alex też stoczył piękną walkę z Karolem. Prowadził już 3/0, ale zwycięzcą tego odcinka został jednak Karol wynikiem 7:5.
Życzymy Wszystkim miłego świątecznego odpoczynku i sukcesów w Nowym Roku!

 
Turniej pełen emocjonujących meczów i zaskakujących rozstrzygnięć !!!

W kolejnym etapie XV Turnieju o Puchar SSTZ wystąpiło jedenastu tenisistów i jedna młodziutka tenisistka Julia Mularczyk. Najpierw rywalizacja toczyła się w czterech trzyosobowych grupach, z każdej jedna osoba odpadała, dwie przechodziły do ćwierćfinałów.

Z grupy „A” awansowali Arek Nowak i Tomek Kawa, z grupy „B” Dawid Kudłacik i Mateusz Marciniak, któremu przyszło rozegrać dwa ciężkie mecze – z Dawidem przegrał 6/7(6), a z Robertem Kumorem wygrał 7/5. Z grupy „C” zwycięsko wyszli Roma Hirovich i Michał Pietras; przepadła Julia, mimo, ze pięknie grała i dzielnie walczyła, naprawdę niewiele zabrakło do awansu (z Michałem przegrała w tie breaku 6/7(3)). Z grupy „D” z pierwszego miejsca wyszedł Jurek Częstochowski, z drugiego Robert Juskowiak. Niestety w ćwierćfinale Jurek uległ Mateuszowi w tie breaku. I znowu młodość wygrała. To był już trzeci bardzo wymagający mecz Mateusza tego dnia, ale to on jednak zachował więcej siły i świeżości, co zaowocowało awansem do półfinału. Robert natomiast wygrał swój mecz ćwierćfinałowy z Dawidem 7/6. Do półfinału zdołali się jeszcze wedrzeć Arek Nowak i Tomek Kawa. Arek już

Więcej…
 
Niska frekwencja

 

W kolejnym etapie grupy LIGHT XV Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział tylko siedmiu zawodników. W grupie pierwszej trzyosobowej z pierwszego miejsca wyszedł Kacper Maderski, drugi był Tomek Świeca. Najmłodszemu z uczestników Michałowi Kałwie już niewiele brakuje, by skutecznie i regularnie pokonywać dużo starszych od siebie przeciwników. W grupie drugiej czteroosobowej najlepszy był Maciek Wisła, a tuż za nim uplasował się Tomek Krupiński; kolejne miejsca zajęli Mateusz Moskal i Damian Sztuka. 
W półfinale Tomek Krupiński pokonał Kacpra 6/1, a Tomek Świeca przegrał z Maćkiem 2/6. W finale więc ponownie spotkali się tego dnia Maciek z Tomkiem Mecz miał nawet podobny przebieg jak poprzednio, nawet wynik był taki sam, tylko tym razem zakończony zwycięstwem Tomka Krupińskiego 7/5. Maciek, dzięki dotarciu do finału, został liderem klasyfikacji generalnej i walka o prowadzenie nabiera rumieńców. Serdecznie zachęcamy do udziału w naszych turniejach!

 
SUKCES GRZEŚKA !!!

 

Dziewięciu tenisistów wzięło udział w czwartym etapie XV Turnieju o Puchar SSTZ w grupie Premium. Grupę „A” wygrał Robert Juskowiak, który pokonał Roma Hirovicha; Mateusz Słonka nie dał rady obu panom. W grupie „B” z pierwszego miejsca wyszedł Artur Częstochowski, który wygrał nie tylko ze swoim tatą Jurkiem, ale ograł również Grześka Pobiegę, jak się później okazało, zwycięzcę tego turnieju. W grupie „C” Tomek Kawa musiał uznać wyższość młodzików, ich siła, kondycja, szybkość okazały się nie do pokonania. Mateusz Marciniak przegrał z Dawidem Kudłacikiem po zaciętym meczu 5/7. W ogóle Dawid w tym turnieju szedł jak burza. W ćwierćfinale pokonał Roma, chociaż to też był bardzo ciężki mecz, wygrał w tie breaku do 6. Robert i Artur mieli wolny los, Grzesiek nie dał szans Mateuszowi, a w półfinale zwyciężył z Robertem. W drugim półfinale rozpędzony Dawid pokonał Artura. W finale z Grześkiem zaczął też bardzo dobrze, już witał się z gąską i... odcięło prąd, zabrakło sił, trudy turnieju dały się we znaki. Zwyciężył Grzesiek Pobiega w tie breaku 7/6(4).

 
Emocjonujący mecz finałowy Maćka i Dawida

 

W trzecim etapie XV Turnieju o Puchar SSTZ grupy LIGHT swoich sił spróbowało 11 osób. Serdecznie witamy debiutantów: Agatę Haraburdę, Kacpra Zychowicza, Michała Dolińskiego, Mateusza Banasika i życzymy owocnej gry, sukcesy też przyjdą z czasem.

W grupach nie było niespodzianek. Wszyscy rozstawieni awansowali do dalszej gry, chociaż, jak zawsze, nie zabrakło momentów frustracji, żalu, złości, pecha. Do półfinałów dotarli: Kacper Maderski i Maciek Wisła, który w ćwierćfinale pokonał Tomka Świecę oraz Dawid Wiśniewski (wcześniej wygrał z Damianem Sztuką) i Mateusz Moskal. Z pierwszej pary półfinałowej zwycięsko wyszedł Maciek, z drugiej Dawid. Mecz finałowy był bardzo długi i zacięty. Po szalonej walce zwycięstwo odniósł Dawid Wiśniewski 6/4. Gratulujemy!!!

 
Dalszy ciąg zmagań XV TURNIEJU

 

Do trzeciego etapu XV Turnieju o Puchar SSTZ grupy Premium przystąpiło dziewięciu zawodników. Walczyli w trzech trzyosobowych grupach. Jedna osoba z każdej grupy odpadała. W grupie 'A' z pierwszego miejsca wyszedł Arek Nowak, drugie wywalczył Grzesiek Pobiega, trzecie zajął Marek Spioch. W grupie 'B' do dalszej gry awansowali Roma Hirovich i Rysiek Konieczny, Jurkowi Częstochowskiemu zostało trzecie miejsce. W grupie 'C' dwie pierwsze lokaty zajęli Mateusz Marciniak i Artur Częstochowski; Dawid Kudłacik zaliczył słabszy dzień i nie przeszedł dalej. W ćwierćfinale Arek i Roma mieli wolny los, Artur pokonał Ryśka, a Grzesiek Mateusza. W półfinale jednak Artur poddał mecz na korzyść Arka, a Roma przegrał z Grześkiem. I znowu w finale znalazło się dwóch tenisistów z grupy 'A'. Z tego pojedynku ponownie zwycięsko wyszedł Arek Nowak.

 
Debiutant zwycięzcą !!!

 

Do drugiego etapu XV Turnieju o Puchar SSTZ – grupa LIGHT przystąpiło dziewięcioro zawodników (ośmiu tenisistów i tylko jedna tenisistka – Zuzia Liberda.

W grupie „A” najlepszy okazał się Zbyszek Męcik, który po raz pierwszy wziął udział w naszej zabawie. Bezapelacyjnie pokonał obydwu grupowych rywali, t.j. Bartosza Nygę i Kacpra Maderskiego, któremu oddał tylko jednego gema.

Więcej…
 
MŁODZIEŻ WYMIATA !!!

 

W drugim etapie XV Turnieju o Puchar SSTZ – grupa PREMIUM wystąpiło 11 zawodników.

W grupie 'A' – trzyosobowej Jurek Częstochowski znalazł się w doborowym towarzystwie - Kasi Bieniec i Michała Fiuka i praktycznie nie miał szans na wyjście z grupy. Pokonanie tak znakomitych tenisistów graniczyłoby niemal z cudem, ale tanio skóry nie sprzedał; Michałowi urwał gema i Kasi trzy. Natomiast mecz Kasi i Michała mógłby być finałowym. To był kawał dobrego tenisa i trudno było wytypować zwycięzcę. Kasi udało się w tie breku pokonać Michała 7/6(4).

 

Więcej…
 
NA POCZĄTEK - LIDEREM TABELI MACIEK

 

Do pierwszego etapu XV Turnieju o Puchar SSTZ – grupa LIGHT zgłosiło się ośmioro chętnych. Eliminacje odbyły się w dwóch czteroosobowych grupach. Każdy z uczestników rozegrał 3 mecze, po których wyłoniono czterech półfinalistów. Niespodzianek nie było. Dziewczynki Hania Klepacka i Zuzia Liberda dzielnie się broniły, ale nie zdołały przebrnąć przez eliminacje. Mateuszowi Moskalowi i Bartoszowi Nydze tez nie udało się wyjść z grupy. Pierwszą parę półfinałową utworzyli – Michał Pietras z Kacprem Maderskim; drugą – Tomek Świeca z Maćkiem Wisłą. W pierwszej parze, po zaciętym meczu wygrał Kacper 7/5, mimo, że Michał miał już prawie wygraną w kieszeni. W drugiej parze Maciek pokonał Tomka 7/5, choć to też nie był łatwy mecz. W finale Maciek Wisła pokonał Kacpra. 6/2. Mamy więc pierwszego lidera. Zabawa się jednak dopiero rozkręca. Zapraszamy!

 
TENISOWY SEZON ZIMOWY ROZPOCZĘTY !!!


Rozpoczęliśmy już XV TURNIEJ o Puchar Sosnowieckiej Szkoły Tenisa Ziemnego. Piętnastu tenisistów wyraziło chęć udziału w naszej sportowej zabawie. Drogą losowania zostało utworzonych 5 trzyosobowych grup. Każdy z zawodników rozegrał na początek dwa mecze. Osoba z najniższą ilością punktów w swojej grupie odpadała z dalszej gry. Do ćwierćfinałów dotarli: Arek Nowak, Dawid Kudłacik, Grzegorz Pobiega, Artur Częstochowski, Kamil Dębiński, Roma Hirovich, Paweł Olczyk i Michał Fiuk. Arek miał ciężką przeprawę z Dawidem, wygrał dopiero w tie breaku. Robertowi udało się wygrać z Arturem (Artura tym razem zawiódł serwis). Kamil wyeliminował Roma, a Michał Pawła. W półfinale Robert musiał uznać wyższość Arka, a Michał pokonał Kamila. Tak, jak było do przewidzenia finaliści Arek i Michał rozegrali piękny mecz, obfitujący w długie wymiany. Ale kto wytrzyma lepiej kondycyjnie, któremu z nich dopisze więcej szczęścia do końca nie było wiadomo. Ostatecznie wygrała młodość. Pierwszym zwycięzcą tej edycji turnieju został MICHAŁ FIUK.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>