sosnowiecka szkola tenisa

OSTATNIA EDYCJA XV TURNIEJU GRUPY LIGHT

 

To była ostatnia edycja grupy LIGHT XV Turnieju o Puchar SSTZ. Wzięło w niej udział 10 zawodników, w tym dwie dziewczyny. Rozgrywki grupowe nie przyniosły niespodzianek. W ćwierćfinale na uwagę zasługuje super zacięty i wyrównany mecz Tomka Świecy z Kacprem Maderskim. Tomkowi po ciężkiej, długiej i wyczerpującej walce udało się wygrać w tie-breaku do 6. Ale w półfinale nie dał już rady Mateuszowi Mleczko. W drugim ćwierćfinale Maciek Wisła pokonał Mateusza Moskala, a w półfinale rozprawił się z Arkiem Pschionko. Finał również należał do Maćka, wygrał z Mateuszem Mleczko 6/3.

13 kwietnia odbędzie się MASTERS, który ostatecznie rozstrzygnie o kolejności miejsc w klasyfikacji generalnej.

 

 
PIERWSZY FINAŁ ROBERTA !!!


W ostatniej odsłonie XV Turnieju o Puchar SSTZ grupy Premium wystąpiło 12 tenisistów. Do dalszej gry, zgodnie z przewidywaniami, awansowali głównie młodzi. „Starsza młodzież” nie miała szans, już nie te lata; silą, szybkością i wytrzymałością ustępują młodym wilczkom. Aż się prosi, by weteranom dać możliwość pogrania sobie jak równy z równym, by mogli czerpać z tenisa radość i satysfakcję. Tylko czy uzbierałaby się grupa zapalonych dojrzałych tenisistów? 

Więcej…
 
ROZGRYWKI „ RODZINNE”

Wiosna tuż, tuż. To była przedostatnia edycja grupy LIGHT XV Turnieju o Puchar SSTZ Zgłosiło się 9 uczestników, podzielonych na 3 trzyosobowe grupy. Z grup do dalszej gry awansowali: „A” – Mateusz Mleczko i Mikołaj Pschionko; „B” – Tomek Świeca i Emilka Elżbieciak, której po wyrównanej walce udało się wygrać z Bartoszem Nygą 7/5; „C” –Arek Pschionko i Marek Mleczko. Dziewczynki: Agatka i Zuzia, niestety z natury słabsze, jeszcze nie dają rady. Ale przecież nie o to chodzi, nabierają wprawy i obycia na korcie, mają okazję zagrać z wytrawnymi już tenisistami, co w przyszłości może zaprocentować. W ćwierćfinałach Mateusz Mleczko i Tomek Świeca mieli wolny los, Marek Mleczko pokonał Emilkę, a Arek Pschionko był bezlitosny dla swojego kilkuletniego syna Mikołaja. W półfinale z kolei spotkali się kilkunastoletni bracia Mleczko. Żaden z nich tanio skóry nie sprzedał. Walczyli do upadłego. Dopiero w tie-breaku udało się młodszemu Mateuszowi pokonać Marka. W drugim półfinale Tomek Świeca pokonał Arka Pschionko. Finał też był niesamowicie zacięty.

Zwyciężył MATEUSZ MLECZKO 7/5.

 

30 marca odbędzie się ostatni turniej grupy Light, Serdecznie zapraszamy!

 
STANDARDOWO: FINAŁ ARKA Z MICHAŁEM !!!

 

Do rywalizacji przedostatniego etapu XV Turnieju o Puchar SSTZ grupy Premium przystąpiło 12 zawodników podzielonych na 4 trzyosobowe grupy. Wszyscy rozstawieni bez problemów wyszli z grup z pierwszych miejsc. Natomiast regularnie odpadali startujący z drugich miejsc w grupach. W pierwszej – młodziutki Michał Pietras ograł doświadczonego Jurka Częstochowskiego zmagającego się z kontuzją. W drugiej – Robert Kumor, dzięki swojej szybkości i ambicji poradził sobie z Ryszardem Koniecznym. W trzeciej – niespodziewanie, w bardzo zaciętym meczu Sławek Kopyciński pokonał Mateusza Marciniaka. I w ostatniej – Tomek Krupiński wyeliminował Roma Hirovicha. W ćwierćfinałach jednak nie dali rady rozstawionym, bo tak ułożyła się drabinka, że na nich trafili. W półfinałach Arek Nowak spotkał się z Grześkiem Pobiegą, który wcześniej stoczył ciężką i wyczerpującą bitwę z Robertem 7/6 (2). Na walkę z Arkiem brakowało już chyba trochę siły, przegrał 6/2.  W drugim półfinale Michał Fiuk pokonał Roberta Juskowiaka 6/2. I tak w finale spotkali się znowu liderzy tego turnieju i potwierdzili swoje wysokie umiejętności tenisowe. Zwycięzcą tego odcinka został AREK NOWAK.


 
POWOLI KOŃCZYMY TURNIEJOWY SEZON ZIMOWY !!!

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018/19. To był już przedostatni etap XV Turnieju o Puchar SSTZ grupy LIGHT. Za dwa tygodnie ostatni turniej wyłoni ośmiu najlepszych tenisistów, którzy będą mieć jeszcze możliwość wzięcia udziału w MASTERS. Do tego turnieju zgłosiło się 9 zawodników, podzielonych na trzy grupy; z każdej odpadała jedna osoba z najmniejszą ilością punktów. Do półfinałów dotarli: Kacper Maderski, Mateusz Mleczko, Mateusz Moskal (obydwaj Mateusze w fazie grupowej stoczyli ze sobą bardzo zacięty mecz) i Tomek Świeca. Z pierwszej pary półfinałowej zwycięsko wyszedł Kacper (pokonał M. Moskala 6/3); z drugiej – Mateusz Mleczko (z Tomkiem 6/3). Zwycięzcą turnieju został MATEUSZ MLECZKO (6/4). Gratulujemy!


 
KOLEJNY FINAŁ ARKA Z MICHAŁEM !!!


Do ósmego etapu XV Turnieju o Puchar SSTZ – grupa PREMIUM przystąpiło 16 zawodników. Nieprzewidzianych rozstrzygnięć dostarczyła grupa „C”. Odpadł rozstawiony Dawid Kudłacik – widać to nie był jego dzień, nic mu nie wychodziło, robił podwójne błędy serwisowe, a w końcu całkiem się zablokował i przegrał obydwa mecze. Bardzo ciekawy był też mecz Artura Częstochowskiego z Marcinem Binkiewiczem, debiutantem w naszym turnieju. Artur przegrywał już 5/0 i mimo to zdołał odwrócić losy meczu, wyrównać i wygrać w tie-breaku do 5. Dzięki temu wyszedł niespodziewanie z pierwszego miejsca w grupie. Taki nieprzewidywalny jest sport. W pozostałych grupach nie było większych niespodzianek. Do ćwierćfinałów weszli: Arek Nowak, Paweł Łuckoś, Robert Kumor,

Więcej…
 
NASTĘPNY TURNIEJ LIGHT W MARCU !!!

 

Dziewięć osób wystąpiło w ostatnim przed feriami turnieju grupy LIGHT - XV Turnieju o Puchar SSTZ. Najciekawsze mecze w grupach rozegrali Maciek Wisła z Mateuszem Mleczko i Tomek Świeca z Mateuszem Moskalem. Poziom ich gry był wyrównany, a więc i walka była zacięta. To była tylko gra o wyjście z pierwszego miejsca z grupy, bo i tak cała czwórka zameldowała się w ćwierćfinałach. Łatwo wyeliminowali najmłodszych: Agatkę Haraburdę i Mikołaja Pschionko. Z pierwszej grupy natomiast bez żadnych problemów awansował Kacper Maderski i Arek Pschionko; Zuzia Liberda nie miała szans. O wejście do

Więcej…
 
Wysoka frekwencja !!!

 


Frekwencja dopisała – 16 osób zgłosiło się do XV Turnieju o Puchar SSTZ grupy Premium. Coraz młodsi tenisiści biorą udział w turnieju i coraz lepiej sobie radzą. Najpierw o awans do głównej drabinki walczono w pięciu grupach. Z grup trzyosobowych z dalszej gry odpadała jedna osoba, z czteroosobowej – dwie. W ósemce znaleźli się:
Więcej…
 
Najlepsze mecze Mateusza i Kacpra !!!

 

Do szóstego etapu XV Turnieju o Puchar SSTZ – grupa Light zgłosiło się pięciu panów i dwie dziewczynki. Niestety na korty nie dotarł Damian Sztuka, który wylosował grupę „A” trzyosobową. Tak więc w tej grupie został rozegrany tylko jeden mecz między Kacprem Maderskim i Mateuszem Mleczko. Ale za to jaki mecz! Mecz był długi, zacięty, wyrównany, emocjonujący. Zwyciężył Mateusz w tie-breaku do 4 i tym samym wyszedł z grupy z pierwszego miejsca. W grupie „B” obydwie dziewczynki: Zuzia Liberda i Agatka Haraburda nie mają jeszcze na tyle mocy, by skutecznie przeciwstawić się panom, ale to dla nich świetny trening i na pewno niedługo zaowocuje. Do dalszej gry przeszli Tomek Świeca i kilkuletni, świetnie się zapowiadający Alex Skiba. W półfinałach Alex musiał uznać wyższość Mateusza, przegrał 4:6, a Tomek po zaciętym meczu uległ Kacprowi 5:7. Nastąpiła więc powtórka meczu Mateusza z Kacprem, tylko teraz stawka była znacznie wyższa, bo gra toczyła się o zwycięstwo finałowe. Zapowiadał się niezwykle ciekawy mecz. I tak było. Żaden z panów się nie oszczędzał. Panowie walczyli o każdą piłkę. Znowu lepszy okazał się Mateusz Mleczko. Wygrał 6/4.

Zachęcamy, nie tylko młodzież, do udziału w turniejach, bo to wspaniała okazja do czynnej sportowej rekreacji i doskonalenia swoich umiejętności tenisowych.

 
FINALISTAMI AREK I ROBERT

 

W szóstym etapie XV Turnieju o Puchar SSTZ – grupa Premium wystartowało 13-tu tenisistów. Jeszcze tylko 4 turnieje pozostały do końca w sezonie zimowym + Masters. Rozstawieni nie zawiedli; prawie wszyscy wyszli ze swoich grup z pierwszego miejsca t.j. Arek Nowak, Dawid Kudłacik, Michał Fiuk oraz Robert Juskowiak. Do nich dołączyli: z pierwszej grupy – Artur Częstochowski ( po zaciętym meczu pokonał Roberta Kumora 7/6(7)); z drugiej – rozstawiony Grzesiek Pobiega, z trzeciej Tomek Kawa. W ostatniej czteroosobowej grupie udany start zaliczył Paweł Łuckoś ( po raz pierwszy wziął udział w naszym turnieju ), wyeliminował wytrawnego już tenisistę Mateusza Marciniaka w tie-breaku do 8 i dzięki temu awansował do dalszej gry. W ćwierćfinałach Arek po ciężkim meczu zdołał zwyciężyć Tomka w tie-breaku, Michał pokonał Grześka, Dawid bez problemów pokonał Artura a Robert wygrał z Pawłem. W półfinale Arek dał radę Michałowi, a Robert wydarł zwycięstwo Dawidowi. I tak mecz finałowy tym razem rozegrali Arek z Robertem. Arek Nowak nie dał szans Robertowi i kolejny raz został zwycięzcą turnieju. Gratulacje!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>