sosnowiecka szkola tenisa

Ostatni turniej sezonu letniego !!!

 

To była już ostatnia edycja XVI Turnieju o Puchar SSTZ w sezonie letnim. Finał Masters odbędzie się już pod balonem. Do tego turnieju zgłosiło się 12 zawodników. Kwalifikacje odbywały się w trzech 4-osobowych grupach. Awans do dalszej gry wywalczyli: Arek Nowak i Robert Juskowiak, Grzegorz Pobiega i Kamil Dębiński oraz Michał Kałwa i Robert Kumor.. Wszyscy walczyli dzielnie i każdy ugrał kilka gemów, choć nie wystarczyło to do awansu. W półfinale Robert Kumor trafił na Arka (po drodze wyeliminował Kamila), a Grzegorz walczył z Michałem. W finale Arek zdołał tylko gema urwać Michałowi.

Zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach!

 
TURNIEJ O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO


Dnia 29 września tj w najbliższą niedziele na kortach przy ul. GOSPODARCZEJ odbędzie się Turniej o Puchar SSTZ tylko dla dzieci grających w naszej szkole.

Kategoria czerwona - dzieci 2011 i młodsze - o godz 9.00

Kategoria pomarańczowa - dzieci 2010 i młodsze godz 9.00

Kategoria zielona - dzieci 2009 i młodsze godz. 11.00

Kategoria żółta - dzieci 2006 i młodsi godz. 13.30


Zapisy do piątku 27.09.19r. do Ewa Łuczyńska-Kałwa 605037103

Wpisowe za jedną kategorię 30 zl.

Zapraszamy

Trenerzy SSTZ


 
TURNIEJ O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO


Dnia 15 czerwca tj w najbliższą sobotę na kortach przy ul. GOSPODARCZEJ odbędzie się Turniej o Puchar SSTZ tylko dla dzieci grających w naszej szkole.

Więcej…
 
UPALNA TENISOWA SOBOTA !!!

 

W upalną sobotę został rozegrany trzeci etap XVI Turnieju o Puchar SSTZ. Zgłosiło się 16 osób. Rozgrywki prowadzone były w czterech grupach po 4 osoby w każdej i jednocześnie na pięciu kortach przy ulicy Mireckiego i Gospodarczej. Zawodnicy zmagali się nie tylko z rywalami ale i żarem lejącym się z nieba, a na dodatek mocno wiało.

Zwycięzcą pierwszej grupy został Robert Juskowiak, drugi był Iwo Nawara, nie przeszli dalej Mateusz Słonka i Kacper Maderski. Liderem drugiej grupy został Eryk Kryczka, drugie miejsce zajął Dawid Kudłacik. Jurek Częstochowski i Paweł Boruszewski nie zdołali awansować dalej. Grupę „C” zdominował Michał Kałwa, drugie miejsce wywalczył Mateusz Marciniak; z turniejem musieli się pożegnać tym razem Michał Michalski i Maciek Wisła. W grupie „D” najlepszy był Michał Fiuk, który zażarcie i skutecznie walczył z Pawłem Łuckosiem o pierwsze miejsce. Viacheslaw Pazhynskyi i nasz rodzynek Hania Klepacka nie mieli szans z takimi zawodnikami. Nie każdemu się poszczęściło, ale żaden z tenisistów nie poddał się bez walki i przynajmniej jednego gema udało się urwać rywalowi.

W ćwierćfinałach bez niespodzianek: Robert pokonał Mateusza, Michał F. Dawida, Michał K. Iwo i Eryk Pawła. Do finału dotarli: Robert Juskowiak – kolejny raz i Michał Kałwa. W finale Michał pozostał niepokonany.

 
WYSOKA FREKWENCJA !!!

 

 

W minioną sobotę został rozegrany drugi etap XVI Turnieju o Puchar SSTZ. Idealnie trafiliśmy w okienko pogodowe i bez przeszkód dało się przeprowadzić turniej. Zgłosiło się aż 16 tenisistów i jedna tenisistka. Zostało utworzonych 5 grup, z każdej z nich do dalszej gry przechodziły 2 osoby.

Grupa ‘A’ – najlepszy Robert Juskowiak (bez straty gema), za nim Kacper Maderski, Julia Mularczyk nie awansowała dalej

Grupa ‘B’ – 1-Grzegorz Pobiega; 2-Mateusz Marciniak; 3-Vlacheslav Pazhynskyi

Grupa ‘C’ – bardzo wyrównana; Jurek Częstochowski trafił na dwóch Ukraińców i wyszedł z tej walki zwycięsko, drugie miejsce zajął Roma Hirovich, trzecie-Vlacheslav Tyshchenko

Grupa’D’ – 4-osobowa; 1-Dawid Kudłacik; 2-Kamil Dębiński; odpadli: Kaz Dziamka i Michał Pietras

Grupa’E” – też 4-osobowa; 1-Michał Michalski; 2-Paweł Łuckoś; odpadli: Robert Kumor i Artur Częstochowski


Więcej…
 
XVI TURNIEJ O PUCHAR SSTZ ROZPOCZĘTY !!!

Rozpoczął się kolejny, szesnasty już cykl Turnieju o Puchar SSTZ. Na starcie stanęło 10-ciu zawodników. Pogoda dopisała, więc można było sobie doskonale pograć. Najdłuższe i najbardziej zacięte mecze rozegrali tenisiści z grupy ‘A’ – trzyosobowej. O wyjściu z grupy zadecydowały tzw. małe punkty – wszyscy trzej panowie mieli na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Grzesiek Pobiega, drugie Robert Kumor, trzecie Kamil Dębski i zgodnie z regulaminem odpadł z dalszej gry. Tak to w sporcie bywa, ktoś musi wygrać, ktoś przegrać, W grupie ‘B’ też nie zabrakło ciekawych pojedynków. Jurkowi Częstochowskiemu tak niewiele zabrakło, by wyjść z grupy. Z Robertem Juskowiakiem, który wyszedł z grupy z pierwszego miejsca przegrał 4/6, a młodemu, ambitnemu Mateuszowi Marciniakowi uległ w samej końcówce 5/7. Ale w naszej zabawie chodzi przede wszystkim o zadowolenie z gry i możliwość konfrontacji a rywalizacja jest dodatkową motywacją do walki i udoskonalania techniki gry. Wielu uczestników turniejów poczyniło naprawdę duże postępy. W grupie ‘C’ najlepszy był Dawid Kudłacik, za nim Roma Hirovich. Kacper Maderski musiał niestety uznać wyższość obu panów. W ćwierćfinale Roma Hirovich wyeliminował Mateusza Marciniaka 7/5, natomiast Robert Kumor zrezygnował z dalszej gry z powodu urazu nogi i Dawid Kudłacik wszedł do półfinału. Swoje półfinały wygrali Grzesiek Pobiega (z Romem 6/0) i Robert Juskowiak (z Dawidem 6/2). Pierwszym zwycięzcą tego turnieju i po raz pierwszy w historii naszych turniejów został Robert Juskowiak. Wielkie brawa!!!!!!


Następny turniej za dwa tygodnie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszych turniejach!

 
LATO 2019 !!!

 

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc czas podać terminy naszych wspólnych sportowych obozów SSTZ. W tym roku planujemy zorganizować 3 turnusy w Mszanie Dolnej :

 

I turnus: 23 czerwca - 2 lipca

II turnus: 2 lipca - 11 lipca

III turnus: 11 lipca - 20 lipca

 
OFERTA LATO 2019 !!!

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą LATO 2019 !!! Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce OBOZY.

 
Pasjonujący finał MASTERS

W ostatnią sobotę zakończyliśmy sezon zimowy XV Turnieju o Puchar SSTZ turniejem MASTERS grupy LIGHT. Z grup awansowali do dalszej gry bardziej doświadczeni tenisiści: Tomek Krupiński i Mateusz Mleczko oraz Maciek Wisła i Tomek Świeca. Dziewczynkom: Zuzi Liberdzie, Agatce Haraburdzie też idzie gra coraz lepiej, też zdołały ugrać kilka gemów. Alex Skiba nieźle sobie poczynał, ale potem stracił chęć do gry. Kacprowi Maderskiemu tym razem się nie udało, ale zachował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. W półfinale Tomek Krupiński pokonał Tomka Świecę a Maciek Wisła Mateusza Mleczkę. Zwycięzcą tego odcinka i jednocześnie liderem klasyfikacji generalnej został MACIEK WISŁA. Mecz finałowy Maćka z Tomkiem był bardzo pasjonujący i ważny dla Maćka, bo gdyby przegrał to brakłoby mu 5 punktów, by zająć pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji. Maciek przy stanie 5/3 miał 4 piłki

Więcej…
 
AREK ZWYCIĘZCĄ XV TURNIEJU O PUCHAR SSTZ

 

MASTERS zakończył sezon zimowy XV Turnieju o Puchar SSTZ grupy Premium, czyli walczyło dziś ośmiu najlepszych z najlepszych tenisistów w tej edycji. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane i na dobrym poziomie, jak przystało na turniej tej rangi. W pierwszej grupie Arek Nowak nie zaliczył wpadki i wygrał gładko wszystkie pojedynki. Trzej pozostali mieli po jednym zwycięstwie i dwie porażki, więc o dalszej grze decydowała różnica wygranych i przegranych gemów. Grzesiek Pobiega przegrał z Dawidem Kudłacikiem a wygrał z Robertem Kumorem, Dawid natomiast przegrał z Robertem. W rezultacie awans do dalszej gry uzyskał Grzesiek Pobiega. W drugiej grupie wszystkie mecze wygrał Michał Fiuk. Robert Juskowiak przegrał tylko z Michałem i wyszedł z grupy z drugiego miejsca. Mateusz Marciniak i Roma Hirovich musieli pożegnać się z turniejem. W półfinałach Arek pokonał Roberta, a Michał Grześka. I znowu w

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>