sosnowiecka szkola tenisa

Pierwszy Turniej dla Dzieci i Młodzieży za nami

 

image

 

Pierwszy Turniej dla Dzieci i Młodzieży za nami. Gry odbyły się w słonecznej pięknej aurze. Było wiele zaciętych i wyrównanych meczów wśród 30 tenisistów, którzy stawili się na korcie. Nie zabrakło również niespodzianek, ale wszystko po kolei. Jako pierwsze zagrały dziewczęta i chłopcy do lat 10. Najlepszym krasnalem okazał się Jakub Ślusarczyk, który w finale pokonał Aleksandrę Szczepańską. Trzecie miejsce wywalczył Bruno Lis. W kategorii Skrzatów Do lat 12 wśród chłopców wygrał faworyt Mateusz Pączek. W walce o pierwsze miejsce wygrał z szalenie utalentowanym Jędrzejem Kuśnierzem. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Kudłacik. Najwięcej niespodzianek i emocji dostarczyły Skrzatki. Stała zwyciężczyni kategorii Do lat 12 sprzed roku Agata Kwiecień musiała zadowolić sie małym finałem, który wygrała i zajęła dopiero trzecie miejsce. Walka o zwycięstwo przypadła Natalii Dziwosz i pogromczyni stałej finalistki - Klaudii Sorek. Po zaciętym pojedynku i tie breaku lepsza okazała się Klaudia i to ona stanęła na najwyższym stopniu podium. Wśród najstarszych tenisistów w rozgrywkach grupowych tym razem najlepszym okazał się Iwo Nawara. Na 2 miejscu uplasował się Michał Kmera, a trzecie zajął Michał Fiuk. Kolejny turniej 24 czerwca. Zapraszamy

 
Czas na turniej dla dzieci i młodzieży

 

image

 

W najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, grającą w Sosnowieckiej Szkole Tenisa Ziemnego na Turniej o Puchar SSTZ. Miejsce rozgrywek: korty przy Alei Mireckiego 4 przy stadionie lekkoatletycznym. Start dla poszczególnych kategorii wiekowych: Do lat 10 godz 9.00, Do lat 12 godz 11. Kategoria najstarszych - szkół ponadpodstawowych godz 12.30. Kosz wpisowego 25 zł. Zapisy u trenerów na zajęciach tenisowych. Do zobaczenia na kortach

 
nabór do szkółki tenisowej

 

image

 

Już 25 kwietnia w środę o godzinie 19.00 na kortach przy Alei Mireckiego przy stadionie lekkoatletycznym odbędzie się nabór do naszej szkółki tenisowej. Zapraszamy rodziców chętnych dzieci i młodzież do zapoznania się z ofertą i regulaminem naszej szkoły. Jeśli jesteście zainteresowani czekamy na Was na korcie. Jeśli chcecie mieć pewność i nie przegapić naboru zadzwońcie, piszcie maile, smsy na nasze numery kontaktowe, a wtedy telefonicznie powiadomimy Was o terminie i miejscu naboru. Do usłyszenia i do zobaczenia.

 
lato z sstz

 

image

 

Zapraszamy wszystkich głodnych maksymalnej dawki sportu w leniwe wakacje do wyjazdów z trenerami SSTZ do Mszany Dolnej. Obiecujemy, że nie będziecie się nudzić. Przez 10 dni zaznacie nie tylko bólu zakwaszonych i obolałych mięśni ale Sportowej, Sympatycznej, Towarzyskiej Zdrowej dawki ruchu. Jeśli jesteście pasjonatami tenisa, rowerów, siatkówki plażowej i sportu w każdej postaci czekamy na Was w Mszanie Dolnej. Oferta wyjazdów w podstronie OBOZY. Zapraszamy

 
Sezon letni na kortach

 

image

 

W połowie kwietnia planujemy rozebranie "balonu" i remont kortów. W tym czasie będzie czynny tylko jeden kort, który obecnie jest przygotowywany do sezonu  letniego. Ostatecznie na sezon letni będą przygotowane 3 korty. Bieżące informacje o dostępności kortów można uzyskać na witrynie www.tenis.sosnowiec.pl/rezerwacje lub telefonicznie pod numerem 513 188 696.

 
maszyna do nagrywania piłek

 

image

 

Jeśli zarezerwowałeś swój czas i kort, Twój partner nie może dojechać, a chciałbyś podoskonalić swoje umiejętności tenisowe możesz skorzystać z MASZYNY DO NAGRYWANIA PIŁEK. Informujemy, że na naszych kortach dostępna jest do wypożyczenia taka właśnie maszyna. Panowie obsługujący korty pomogą Ci w jej użytkowaniu.

 
mroźne ferie

 

image

 

Dziękujemy naszym wspaniałym narciarzom i snowboardzistom za wspólnie spędzone chwile na śniegu w Krynicy Górskiej. Jak zawsze z Wami było sympatycznie i wesoło. Stworzyliście niezwykle gorącą atmosferę - odwrotnie proporcjonalną do temperatur za oknem. Zwycięzcom slalomu giganta gratulujemy i zapraszamy do kolejnych zmagań, tym razem na korcie tenisowym. 

 

 
zima 2012

 

image

 

Za oknem piękna polska złota jesień więc czas najwyższy pomyśleć o zimowych szusach. Jak co roku zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu w czasie ferii śląskich do Krynicy Górskiej. Oprócz intensywnego doskonalenia techniki jazdy na nartach wieczory spędzimy na analizie naszych postępów, a także sprawdzając się w turniejach bilardowych, tenisa stołowego oraz tradycyjnie już w konkursie Karaoke. Oferta wyjazdu w zakładce OBOZY. Zapraszamy

 
podsumowanie sezonu

 

image

 

Ostatni z czterech turniejów o Puchar SSTZ obfitował w emocje. Jak zawsze mecze były zacięte, a woli walki nie można było odmówić nikomu. Zwłaszcza, że gra toczyła się o jak najlepsze miejsca w klasyfikacji końcowej.

W finale najstarszej kategorii o zwycięstwo walczyli koledzy z kortu Marek Krupa i Piotr Książek. Po bardzo wyrównanym spotkaniu, po raz 3 w tym sezonie lepszy okazał się Marek. Tym samym zapewnił sobie 1 miejsce w klasyfikacji końcowej w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych. W młodszej kategorii gimnazjalistów, startując we wszystkich 4 turniejach najrówniej grali Michał Fiuk i Krystian Sobala. Bardzo często zdarzało się im grać ze starszymi tenisistami, co nie przeszkadzało, by walczyć o 3 miejsce. Tak też sie stało w ostatnim turnieju, kiedy to w bardzo mocno obsadzonej drabince starszej kategorii Krystian pokonał Michała. Jednakże klasyfikację końcową w kategorii Szkół Gimnazjalnych wśród chłopców wygrał Michał Fiuk.

Bezkonkurencyjna pośród dziewcząt we wszystkich edycjach jak i ostatniej była Agata Kwiecień. Uczennica 5 klasy nie ma sobie równych w naszej szkółce i często walczy nawet z chłopcami, lub w 2 turniejach równocześnie, by stale podnosić swój poziom gry w tenisa. Brawa dla Agaty, która w ostatnim turnieju nie pozostawiła złudzeń kto jest lepszy i gładko wygrała swój kolejny finał z Natalią Dziwosz. 3 miejsce zdobyła waleczna jak zawsze Klaudia Sorek.

Najmłodsza i zawsze najliczniej obsadzona kategoria Krasnali miała 3 bohaterów: Dawidka i 2 Kubusiów, którzy stawiali się w każdym turnieju i dzielili miejscami na podium wśród siebie. Do zaciętego pojedynku doszło również w ostatnim, kiedy to w finale Jakub Ślusarczyk grając z Dawidem Kudłacikiem wypuścił prawie wygrany 3 set z rąk i przypomniał wszystkim, że o zwycięstwo w turnieju trzeba walczyć do ostatniej piłki. Starszy o 2 lata Dawid Kudłacik zachował więcej zimnej krwi i udowodnił, że jest najlepszy w kategorii Krasnali, wygrywając swój 3 turniej w sezonie. Najniższy stopień podium zajął 3 z bohaterów tej kategorii w mijającym sezonie Kubuś Nowosiński.

W ostatniej edycji grały również 3 Krasnalki. Najlepszą okazała sie Nicola Wróbel, następnie największy pracuś tego sezonu Aleksandra Szczepańska, a Oliwia Kramarz musiała zadowolić się najniższym stopniem podium.

Gratulujemy wszystkim, którzy brali udział w naszych rozgrywkach i cieszymy się, że tak licznie braliście udział we wszystkich 4 edycjach Turnieju o Puchar SSTZ. Walka była zawsze zacięta, ale zgodna z zasadami fair play jak przystało na tenisistów. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy nie tylko na korcie, ale i również na śniegu, bo wspaniałych narciarzy wśród naszych tenisistów nie brakuje.

 
turniej weekendowy

 

 image

 

Ponad trzydziestu naszych wychowanków stanęło na stracie 3 edycji Turnieju o Puchar SSTZ. Najliczniej obsadzona kategoria – uczniowie szkół ponadpodstawowych walczyli systemem pucharowym wypełniając niemalże do ostatniego miejsca 16 osobową drabinkę. W finale spotkali się najwyżej rozstawieni Marek Krupa z Michałem Jaroszem. Niespodzianki nie było i kolejny Puchar zdobył Marek zwyciężając 6:1. W meczu o 3 miejsce spotkali się najmłodsi w tej kategorii – świeżo upieczeni gimnazjaliści Michał Fiuk i Krystian Sobala. Zwyciężył Michał 6:2.

 

 

Najdłuższe mecze toczyły jak zawsze dziewczęta w kategorii Do lat 12. Najlepsza tradycyjnie już okazała się Agata Kwiecień. 2 miejsce zajęła Natalia Dziwosz, a najniższy stopień na podium wywalczyła po zaciętym boju Oliwia Goncerz.

 

Rywalizacja Krasnali odbywała się w 2 pięcioosobowych grupach. Faworyci wygrali swoje grupy, jednakże w półfinale doszło do sporej niespodzianki. Zwycięzca dwóch dotychczasowych turniejów Dawid Kudłacik przegrał i musiał pogodzić się z faktem, że pozostała mu walka tylko o 3 miejsce. Słabszą dyspozycję Dawida wykorzystał także Michał Niedbalski, zdobywając swoje pierwsze w życiu podium. W meczu o zwycięstwo w całym Turnieju, sensacyjny pogromca faworyta Jakub Ślusarczyk, nie sprostał juz kolejnemu mocnemu rywalowi i wygrana padła łupem Jakuba Nowosińskiego.

 

Za dwa tygodnie, czyli 24 września ostatni już turniej zamykający sezon na kortach ziemnych. Walczymy o zwycięstwa w klasyfikacji końcowej, sumując wyniki z 4 edycji Zapraszamy!

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 następna > ostatnia >>