sosnowiecka szkola tenisa

ZNOWU DOBRA I MĄDRA GRA ALEXA !!!

 

Do kolejnego etapu XVII Turnieju o Puchar SSTZ – grupa LIGHT przystąpiło dziewięcioro uczestników. W grupie „A” zacięty mecz rozegrali Kacper Maderski z Tomkiem Świecą. Wygrał Kacper 7/6(3) i to zadecydowało o zajęciu pierwszego miejsca w grupie. Bartek Boniszewski musiał uznać wyższość kolegów. W grupie „B” Dawid Wiśniewski wygrał wszystkie mecze, drugi był Filip Noszczyk, Ela Skiba nie dala rady młodzikom. W grupie „C” rządził Alex Skiba, Zuzi Liberdzie udało się wywalczyć drugie miejsce, Agacie Haraburdzie trochę zabrakło do awansu. W ćwierćfinale Kacper i Dawid mieli wolny los, Filip pokonał Zuzię, a Tomek Świeca nie znalazł znowu sposobu na pokonanie Alexa. Półfinały były bardzo wyrównane. Tym razem Kacper pokonał Filipa 6/4, a Alex znów sprawił niespodziankę pokonując Dawida 7/6(5). Powoli trzeba się przyzwyczajać do jego zwycięstw. Styl gry Alexa sprawia wielu jego rywalom sporo trudności. W finale jednak przeciwnik okazał się silniejszy. Zwycięzcą tego odcinka został KACPER MADERSKI.

 
KOLEJNY FINAŁ ARKA I ROBERTA !!!

 

W kolejnej odsłonie XVII Turnieju o Puchar SSTZ – grupa Premium wzięło udział 12 tenisistów. W kwalifikacjach walczyli w czterech trzyosobowych grupach; z każdej 1 osoba odpadała z dalszej gry.

W grupie „A” zapachniało niespodzianką. Od ostatniego meczu w grupie zależało pozostanie Dawida Kudłacika w grze. Wcześniej Dawid przegrał ze Stasiem Góreckim, ale w meczu z Arkiem Nowakiem wykazał się wielką determinacją. Arkowi dopiero w tie-breaku 7/6(10) udało się rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść i tym samym pogrzebał szanse Dawida. Grupę „B” wygrał Robert Juskowiak, a Artur Częstochowski pokonał Jurka (ojca). Grupę „C” zwyciężył Krzysiek Matysek, drugie miejsce wywalczył (dosłownie) Tomek Kawa, wygrywając ze Sławkiem Kopycińskim 7/5. W grupie „D” zwyciężył Robert Kumor, Paweł Łuckoś był drugi, trzeci Marek Spioch.

Do półfinałów awansowali: A. Nowak (T. Kawa skreczował); R. Kumor (wygrał z A. Częstochowskim 6/1); S. Górecki (nieoczekiwanie wygrał z K. Matyskiem 6/4) i R. Juskowiak (pokonał P. Łuckosia 7/5). Do finału awansowali: Arek N. ( z Robertem K. 6/3) i Robert J. (ze Stasiem G. 6/3). Zwyciężył Arek.

 
ALEX BOHATEREM TURNIEJU !!!

 

W trzecim etapie rozgrywek grupy LIGHT XVII Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział dziewięcioro zawodników. Rywalizowali w trzech grupach. Grupę „A” wygrał Kacper Maderski, drugie miejsce zajął Alex Skiba, trzecie – Emilia Elżbieciak. Grupę „B” zdominował Tomek Świeca, 2- Zuzia Liberda, 3- Ela Skiba. Grupa „C” – zwycięstwo Olka Olczyka, drugi – Filip Noszczyk, odpadła Agatka Haraburda. W ćwierćfinałach Kacper i Tomek mieli wolny los, Filip pokonał Zuzię, a Alex Olka. Trzeba przyznać, że w tym turnieju było dużo niespodzianek, nieoczekiwanych wyników. Na szczególną uwagę zasługuje Alex. W półfinale pokonał Tomka. W drugim półfinale też mała niespodzianka – Kacper przegrał z Filipem 5/7. W finale, po raz pierwszy na tym etapie rozgrywek, spotkali się nieoczekiwanie Alex z Filipem. Alex grał mądrze, dobrze serwował, stosował skróty, loby i pokusił się o kolejną sensację. Wygrał z Filipem 6/1 odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju LIGHT.

 
ROBERT ZWYCIĘZCĄ TRZECIEGO TURNIEJU !!!

 

W drugim etapie XVII Turnieju o Puchar SSTZ – Premium wzięło udział siedmiu tenisistów. Zabrakło na starcie tych dobrze zapowiadających się młodych „wilczków”

W pierwszej trzyosobowej grupie bezapelacyjnie zwyciężył Arek Nowak. Ciężką walkę o wejście do półfinału stoczył Marek Spioch z Tomkiem Kawą. To był bardzo wyrównany i wyczerpujący pojedynek do samego końca. Panowie nabiegali się porządnie. Tomek dosłownie wydarł zwycięstwo w tie-breaku 7/6(5). W drugiej czteroosobowej grupie wszystkie mecze były długie i zacięte. Jednak nieco starsi panowie ulegli młodszym kolegom, oczywiście nie bez walki. Do dalszej gry awansowali Robert Juskowiak i Krzysiek Matysek, którzy wyeliminowali Jurka Częstochowskiego i Kaza Dziamkę. W półfinale niespodziewanie Arek przegrał z Krzyśkiem 7/6(4), a Robert pokonał Tomka 6/1. W finale Krzysiek dobrze wszedł w mecz, ale mimo zapowiadającej się niespodzianki, uległ Robertowi Juskowiakowi 6/2.

 
WYRÓWNANE I CIEKAWE POJEDYNKI !!!


Aura prawdziwie listopadowa, ponura, a na kortach można o tym zapomnieć, odprężyć się; ciepło, sucho, widno. Do drugiego etapu grupy LIGHT XVII Turnieju o Puchar SSTZ zgłosiło się 10 zawodników. W pierwszej 3-osobowej grupie pierwsze miejsce zajął Kacper Maderski. Awans do dalszej gry uzyskał również Olek Olczyk. Mateuszowi Banasikowi jeszcze się nie udało, ale to dopiero jego debiut w turnieju. W drugiej, też 3-osobowej grupie zwycięzcą został Tomek Krupiński, drugi Filip Noszczyk, trzeci – Darek Kleczko.

W grupie „C” czteroosobowej dominowali panowie. Dziewczynki Zuzia Liberda i Emilka Elżbieciak od początku skazane były „na pożarcie”, ale zawsze walczą ambitnie i coraz lepiej sobie radzą. O wyjściu z pierwszego miejsca z grupy decydował więc bezpośredni pojedynek obu panów: Tomka Świecy i Maćka Małolepszego.. Po długiej wyrównanej walce ciut lepszy okazał się Maciek (7/5).

W ćwierćfinale Kacper i Tomek mieli wolny los, Tomek Ś. Pokonał Filipa, a Maciek Olka. Pojedynki półfinałowe były jeszcze bardziej zacięte. Do finału dotarli Kacper Maderski i Tomek Krupiński. Zwyciężył Tomek Krupiński 6/4.

 
DRUGI ETAP TURNIEJU PREMIUM !!!

 

Ośmiu tenisistów zgłosiło się do drugiego etapu XVII Turnieju o Puchar SSTZ – grupa Premium. Najpierw kwalifikacje odbywały się w czteroosobowych grupach.

W pierwszej grupie pewnym zwycięzcą był Arek Nowak, nie oddał nawet gema. Do dalszej gry awansował również Marek Spioch, który pokonał Kaza Dziamkę. Ernest Partyka dopiero dołączył do naszej zabawy, więc musiał zapłacić frycowe. Druga grupa była znacznie silniejsza i wyrównana. Tu nie było łatwych pojedynków. Robert Juskowiak wygrał wszystkie mecze i wyszedł z grupy z pierwszego miejsca. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Łuckoś – uległ tylko Robertowi. Kamil Dębiński i Artur Częstochowski nie zdołali się zakwalifikować do dalszej gry.

W półfinałach Arek pokonał Pawła, a Robert Marka. Zwycięzcą tego turnieju został AREK NOWAK, który od początku do końca szedł jak burza i nie stracił nawet gema, także w finale z Robertem.

 
PIERWSZA ODSŁONA TURNIEJU LIGHT !!!


W ostatnią sobotę rozpoczął się turniej LIGHT - pierwszy etap XVII Turnieju o Puchar SSTZ.

To jest turniej dla wszystkich lubiących spędzać aktywnie czas, udoskonalać swoje tenisowe umiejętności i zdobywać doświadczenie w turniejowych rozgrywkach. Poziom zawodników bywa bardzo zróżnicowany tak jak i ich wiek – od 7 do 100 lat J.

Dwanaścioro zawodników i zawodniczek rywalizowało najpierw w trzyosobowych grupach.

Najsilniejszy w grupie „A” był Mateusz Mleczko, ale Bartek Boniszewski i Agatka Haraburda też sobie pograli. Grupę „B” zdominował Jurek Częstochowski. Kacper Maderski musiał uznać jego wyższość. Zuzia Liberda coraz lepiej i odważniej gra i kilka gemów zasłużenie ugrała. W grupie „C” najsłabszy okazał się Filip Noszczyk, nie udało mu się wyjść z grupy, ale stoczył naprawdę zacięte pojedynki. Dawid Wiśniewski po ciężkim boju pokonał Tomka Świecę 7/5. Grupę „D” wygrał Tomek Krupiński, stoczył zaciętą walkę z Błażejem Kyrczem. Olek Olczyk debiutował w naszym turnieju, nie było źle, walczył dzielnie o każdą piłkę i kilka gemów zapisał na swoje konto.

W ćwierćfinałach Mateusz M. pokonał Tomka Ś. 6/2, Kacper M. Tomka K. 7/5, Dawid W. Bartka B. 6/0, Błażej K .Jurka Cz. 6/4. Zostały same młode wilczki, a poziom gry się wyrównał. W półfinale Mateusz wyeliminował Kacpra a Błażej Dawida. W finale lepszy od Błażeja Kyrcza okazał się MATEUSZ MLECZKO.

 
TENIS – SEZON ZIMOWY XVII TURNIEJU O PUCHAR SSTZ ROZPOCZĘTY !!!

 

Skromnie rozpoczęliśmy XVII Turniej o Puchar SSTZ – Grupa PREMIUM Swój udział w turnieju zgłosiło tylko siedmiu zawodników. Po rozgrywkach grupowych odpadli: Kacper Maderski oraz Artur i Jurek Częstochowscy. W półfinale Arek Nowak pokonał Dawida Kudłacika, a Kamil Dębiński Krzysztofa Matyska. I tak do decydującej rozgrywki stanęli Arek z Kamilem. Mecz był długi i zacięty, obaj panowie dobrze biegają i udawało im się dobiec niemalże do każdej piłki.  Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł  Arek.

Za tydzień rywalizować będzie grupa LIGHT.

 
MASTERS

 

Zakończyliśmy sezon letni turniejem MASTERS, czyli ośmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodników walczyło o tytuł mistrza tej edycji Turnieju o Puchar SSTZ.

W pierwszej grupie Michał Kałwa zajął pierwsze miejsce bez straty gema, Za nim uplasował się Dawid Kudłacik. Robert Kumor przegrał z Dawidem i nie awansował dalej, podobnie Robert Juskowiak zaliczył dziś spadek formy i zakończył grę na poziomie rozgrywek grupowych. Zwycięzcą drugiej grupy został Arek Nowak, drugie miejsce wywalczył Kamil Dębiński, trzecie – Grzegorz Pobiega, czwarte – Kacper Maderski. W półfinale Michał pokonał Kamila 6/2, a Arek Dawida 6/2. W finale Arek nie dał rady Michałowi, ale to był pasjonujący pojedynek.

Mistrzem tej edycji został niepokonany MICHAŁ KAŁWA, wicemistrzem Robert Juskowiak, a na najniższym stopniu podium stanął Grzegorz Pobiega.

Już za tydzień rozpoczyna się kolejny cykl turniejów w dwóch kategoriach: PREMIUM i LIGHT. Serdecznie zapraszamy!

 
ZIMA 2020


Za oknem piękna polska złota jesień, jednakże najwyższy czas pomyśleć o zimowych szusach swoich pociech. Jak co roku zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu w czasie ferii śląskich. Tym razem wybierzemy się na stoki Czarnej Góry. Ośrodek klasy europejskiej zachęca szczególnie dzieci, które mogą skorzystać z naszej oferty i stawiać swoje pierwsze kroki na najdłuższej w Polsce nowoczesnej taśmie bieżnej. Szczegóły wyjazdu w zakładce OBOZY.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>