sosnowiecka szkola tenisa

MASTERS GRUPY PREMIUM


I tak zakończyliśmy XIV Turniej o Puchar SSTZ sezonu letniego 2018 r. Najwyżej sklasyfikowani zawodnicy walczyli o tytuły mistrzowskie, puchary i uścisk ręki Szefa.

 

Z pierwszej grupy odpadli: Artur Częstochowski i Mateusz Marciniak; Arek Nowak i Kasia Bieniec awansowali do czwórki najlepszych. W drugiej grupie przegranymi okazali się Dawid Kudłacik i Rysiek Konieczny. Krzysiek Matysek wygrał wszystkie mecze w swojej grupie , a Michał Fiuk stoczył wygraną bitwę o być albo nie być z Dawidem. O wejście do finału walczyli Arek z Krzyśkiem i Kasia z Michałem. I Arek, i Kasia nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Znowu to oni rozegrali między sobą finał. Kasia po kontuzji i długiej przerwie oraz długim i wyczerpującym poprzednim meczu z Michałem nie dała rady tym razem Arkowi. AREK NOWAK zdobył tytuł mistrza i przypieczętował pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej XIV Turnieju. Michał Fiuk obronił drugie miejsce. Na trzecie miejsce awansowała Kasia. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, zapraszamy do udziału w następnych turniejach, życzymy sukcesów i jednocześnie dobrej zabawy na sportowo!

 

Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia dokładnych wyników z poszczególnych turniejów na naszej stronie www.tenis.sosnowiec.pl w zakładce turnieje.

 

Za tydzień turniej Masters grupy Light.

 
ZIMA 2019 !!!

 

Drodzy rodzice i dzieci !!! Dużymi krokami zbliżają się ferie Waszej pociechy. Jest nam miło poinformować, że oferta ZIMA 2019 jest już gotowa. W tym roku organizujemy obóz zimowy w Wiśle. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce obozy.

 
POŻEGNANIE LATA NA KORTACH TENISOWYCH


Kończymy rozgrywki tenisowe na kortach otwartych. Od 1 października rozpoczynamy sezon zimowy pod balonem. Do ostatniego turnieju o Puchar SSTZ w sezonie letnim przystąpiło 13 zawodników w grupie Premium i 9 w grupie Light.

 

Więcej…
 
PRZEDOSTATNI ETAP XIV TURNIEJU O PUCHAR SSTZ


I po wakacjach! Jak ten czas leci! Za dwa tygodnie ostatni turniej w sezonie letnim i już trzeba myśleć o zimie. Ten turniej rozpoczął się z dwugodzinnym opóźnieniem z powodu deszczu. Wystartowało po 9 zawodników w każdej grupie. W fazie kwalifikacji tenisiści zostali podzieleni na trzyosobowe grupki. Jedna osoba z najniższą punktacją odpadała, a dwie przechodziły dalej.

 

W grupie PREMIUM do ćwierćfinału zakwalifikowali się:

grupa A – Arek Nowak i Krzysiek Matysek

grupa B – Kaz Dziamka i Dawid Kudłacik

grupa C – Mateusz Marciniak i Robert Kumor

Więcej…
 
ROZPOCZĘCIE SEZONU !!!!

 

Już 3 września w poniedziałkowe popołudnie zapraszamy naszych tenisistów i tenisistki na kort. Rozpoczynamy kolejny - piętnasty sezon jesienno - zimowy Sosnowieckiej Szkoły Tenisa  Ziemnego. Jeśli chcecie dołączyć do naszej szkoły prosimy o jak najszybszy kontakt pod numerem tel. 605 037 103.

 
DESZCZ NIE PRZESZKODZIŁ W ROZEGRANIU TURNIEJU !!!


Mimo kapryśnej i wcale nie letniej pogody, jak wskazuje kalendarz, udało się przeprowadzić czwarty etap przedwakacyjnego XIV Turnieju o Puchar SSTZ. Swój udział w turnieju PREMIUM zgłosiło 10-ciu zawodników. W grupie „A” wygrał Artur Częstochowski, pokonując Arka Nowaka (2-gie miejsce) i Marka Spiocha (3-cie miejsce). W grupie „B” bezapelacyjnie najlepszy był Michał Kałwa, nie oddał rywalom nawet gema. Michał Fiuk był drugi, a Mateuszowi Marciniakowi w tym towarzystwie nie udało się wyjść z grupy. W grupie „C” z pierwszego miejsca awansował dalej Dawid Kudłacik, z drugiego Grzesiek Pobiega, trzecie i czwarte zajęli Rysiek Konieczny i Jurek Częstochowski. W tej grupie mecze były wyrównane i można było sobie pograć. Najbardziej zacięty bój stoczyli Rysiek z Grześkiem. W ćwierćfinale Artur Częstochowski i Michał Kałwa mieli wolny los, Michał Fiuk wyszedł zwycięsko z pojedynku z Grześkiem, a Arek z Dawidem. W półfinale Michał Fiuk nie dał szans Arturowi, a Michał Kałwa Arkowi. Finał należał więc do dwóch Michałów. Oczywiście Kałwa poradził sobie bez trudu z przeciwnikiem, co można było przewidzieć. Gratulacje!

Więcej…
 
lato 2018

 

Jeszcze wspominamy wakacje, a mamy już dla Was przygotowane oferty przyszłorocznych turnusów letnich obozów w Mszanie Dolnej !!!

I turnus 24.06.2018 - 03.07.2018

II turnus 03.07.2018 - 12.07.2018

III turnus 12.07.2018 - 21.07.2018


 
TENISOWE ZMAGANIA W 30 – STOPNIOWYM UPALE


W XIV Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział ośmiu tenisistów w grupie PREMIUM i siedmioro (4 panów i 3 panie) w grupie LIGHT. Żar lał się z nieba, więc pierwsze mecze w grupach wycisnęły sporo potu z zawodników. W pierwszej grupie PREMIUM pomyślnie zakończyły się rozgrywki dla Arka Nowaka i Dawida Kudłacika, przegranymi okazali się Mateusz Marciniak i Paweł Boruszewski. Z drugiej grupy zwycięsko wyszedł Michał Fiuk, który przez ten turniej szedł jak burza, kosił wszystkich po drodze i tylko z Arturem Częstochowskim miał małą przeprawę. Artur doprowadził do tie-breaku, ale i tak musiał uznać wyższość Michała. Jednak pozostałe mecze wygrał i awansował dalej. Bartoszowi Wolnemu i Jurkowi Częstochowskiemu nie udało się przebrnąć przez rozgrywki grupowe. W półfinale Arek pokonał Artura, a Michał rozprawił się z Dawidem. W finale niepokonany dotąd Arek uległ tym razem rozpędzonemu Michałowi.

W trzyosobowej grupie LIGHT mecze były bardzo wyrównane. Panowie: Dawid Wiśniewski i Michał Pietras wyeliminowali Julię Mularczyk. W grupie czteroosobowej też panowie byli górą. Hania Klepacka i Ela Skiba musiały się pożegnać z dalszą grą. Tomek Świeca w półfinale po zaciętym pojedynku pokonał Dawida, a Tomek Krupiński Michała. I tak w finale spotkało się dwóch Tomków. Lepszym okazał się Tomek Krupiński.

Za dwa tygodnie zapraszamy na ostatni turniej przed wakacjami.

 
DRUGI ETAP TURNIEJOWYCH ROZGRYWEK


W drugim etapie XIV Turnieju o Puchar SSTZ walczyło 8 zawodników w grupie PREMIUM i tyleż samo w grupie LIGHT. Rozgrywki prowadzone były w czteroosobowych grupach. Miejsca 1 i 2 dawały przepustkę do dalszej gry, czyli od razu do półfinałów. W pierwszej grupie Premium Arek Nowak wygrał wszystkie mecze, na drugim miejscu uplasował się Krzysiek Matysek. Dalej nie przeszli Grzesiek Pobiega i Rysiek Konieczny. W drugiej grupie Michał Fiuk odniósł trzy zwycięstwa, drugie miejsce zajął kilkunastoletni Mateusz Marciniak, co jest dla niego sukcesem, bo pierwszy raz w grupie Premium dotarł do półfinału. O trzecie zaciekle walczyli Marek Spioch z Arturem Częstochowskim. Minimalnie lepszy okazał się Marek. W półfinale Arek gładko pokonał Mateusza, a Michał Krzyśka. Mecz finałowy Arka z Michałem był już bardziej wyrównany. Michał pokazał, że jest naprawdę w dobrej formie i zmusił Arka do większego wysiłku. Ostatecznie Arek, jak na lidera przystało, nie dał sobie odebrać zwycięstwa i dalej zostaje niepokonany.

Więcej…
 
ZAKOŃCZENIE TURNIEJOWEGO SEZONU ZIMOWEGO


Turniej Masters grupy LIGHT zakończył sezon zimowy 2017/18 XIII Turnieju o Puchar SSTZ. Jak przystało na czołowych tenisistów klasyfikacji wszyscy pokazali ładny tenis, mecze były wyrównane, o zwycięstwie niejednokrotnie decydowały małe punkciki. Do ścisłego finału awansowali Jakub Wątroba i Michał Pietras. Jakub Wątroba dzięki zwycięstwu w tej edycji został jednocześnie mistrzem grupy Light w ogólnej klasyfikacji.

O 5 punktów wyprzedził dotychczasowego lidera Mateusza Marciniaka, którego wyeliminował w półfinale. Na trzecim miejscu umocnił się Michał Pietras, Tomek Świeca pozostał na czwartym. Maciek Małolepszy awansował na piąte miejsce, bo zajęte drugie miejsce w grupie dało mu szansę gry w półfinale. W najlepszej ósemce znaleźli się jeszcze – Kacper Maderski, Mateusz Słonka i Dawid Wiśniewski. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Pierwsza trójka została uhonorowana pucharami i nagrodami rzeczowymi. Odbyła się również dekoracja najlepszych grupy PREMIUM – 1 miejsce Arek Nowak, 2 – Dawid Kudłacik, 3 – Krzysztof Matysek. Zapraszamy do udziału w naszych turniejach wszystkich lubiących rywalizację, chętnych do doskonalenia swych umiejętności i sportowej zabawy w miłej atmosferze.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>