sosnowiecka szkola tenisa

NASZA KASIA MISTRZEM POLSKI AMATORÓW !!!

 

W miniony weekend na kortach Chorzowskiego Towarzystwa Tenisowego zostały rozegrane Halowe Narodowe Mistrzostwa Polski Amatorów i Seniorów. W tegorocznym turnieju wystąpili zawodnicy praktycznie z całej Polski co niewątpliwie podniosło jego poziom. Możliwość rywalizacji zarówno najlepszych amatorów w Polsce (kategorie open pro) jak i graczy bez przeszłości zawodniczej pozwalała wyrównać szanse i uniknąć jednostronnych pojedynków. Podwójne gratulacje należą się Kasi Bieniec. Nie dość, że nie miała sobie równych w kategorii kobiet open, to jeszcze potwierdziła znakomitą kondycję wygrywając miksta w parze z Konradem Maciejewskim. Kolejny raz potwierdziła się reguła ciężkiej pracy na treningach. Tak, tak, trenerzy SSTZ też stają po drugiej stronie siatki i zostawiają hektolitry potu na korcie doskonaląc swoją grę. Niestety, tenis to sport, w którym talent to tylko mała część sukcesu. Praca, praca i jeszcze raz praca, a efekty w postaci Mistrzostwa Polski być może osłodzą i Wam te męki na korcie. Jeszcze raz brawa dla Kasi i życzenia utrzymania formy na dłuuugi czas !!!


 
Brawo Kasia!

Tak się serwuje po Mistrzostwo Polski Amatorów 2015!!! Brawo Kasia!

 

 
KOLEJNY FINAŁ ARKÓW !!!

 

 

Do końca VII Cyklu Turniejów Zimowych pozostały nam do rozegrania jedynie trzy turnieje. Ostatni turniej rozegraliśmy w trzech grupach. Grupa „A” liczyła trzech zawodników. Lider klasyfikacji generalnej Arek Nowak zajął pierwsze miejsce, Marcin Krzystek był drugi, a trzecie miejsce zajął Fryderyk Zieliński. Grupa „B” również liczyła trzy osoby. Najlepszy w tej grupie był Patryk Rubik, drugi Tomasz Świeca, a Tomasz Hamulski wycofał się ze względów zdrowotnych. Z grupy „C” czteroosobowej zwycięsko wyszedł Arek Jachna, Robert Juskowiak był drugi, Ireneusz Chwastek trzeci, a Maciek Sopala skreczował. W ćwierćfinale Arek Nowak i Patryk Rubik mieli wolną rundę, a  Tomek Świeca przegrał z Robertem Juskowiakiem 2/6. Arek Jachna gładko wygrał swój pojedynek z Marcinem Krzystkiem 6/1. W półfinale Arek Nowak pokonał Roberta Juskowiaka 6/2, a Patryk Rubik uległ Arkowi Jachnie 4/6. W finale spotkali się po raz kolejny Arki J ; wygrał Nowak 6/1.

 

 
BEZKONKURENCYJNA DARIA !!!

 

 

Do tego turnieju zgłosiły się cztery zawodniczki. Mecze były więc rozgrywane w jednej grupie, systemem 'każda z każdą',. Daria Stroińska okazała się bezkonkurencyjna,  nie tracąc nawet gema. Drugie miejsce zajęła Klaudia Sorek, która przegrała tylko z Darią. Beata Dobrowolska po zaciętym meczu z Elą Skibą wygrała 6/3 i zajęła trzecie miejsce, a Ela Skiba czwarte.

 

 
PRZYJEMNIE I SPORTOWO !!!

 

 

Na zakończenie ferii zimowych rozegraliśmy X turniej mężczyzn, w którym wzięło udział ośmiu zawodników. W grupie „A” były najbardziej zacięte mecze i nie obyło się bez niespodzianek. Arki: Nowak i Jachna oraz Stanisław Górecki wygrali po dwa mecze i po jednym przegrali. Arek Nowak przegrał z Arkiem Jachną 6/4, Arek Jachna uległ Stanisławowi Góreckiemu 4/6, a Stasiu przegrał z Arkiem Nowakiem 6/0. Z najlepszym bilansem gemów z grupy wyszedł Arek Nowak, drugi był Arek Jachna, a trzeci Stanisław Górecki. Tomasz Świeca zajął czwarte miejsce. W grupie „B” Tomek Hamulski wygrał wszystkie swoje mecze, najcięższy mecz stoczył z Piotrkiem Kwiatkowskim wygrywając 7/5. Drugie miejsce zajął Piotr Kwiatkowski, trzecie - Marcin Krzystek, a czwarte miejsce przypadło Krystianowi Łączykowskiemu. W półfinale Arek Nowak wygrał z Piotrem Kwiatkowskim 6/3, a Arek Jachna pokonał Tomka Hamulskiego 6/4. W finale znowu spotkały się dwa Arki. Tym razem Nowak  wygrał 6/2..

 

 
SENSACJA GONI SENSACJĘ !!!

 

 

W minioną sobotę w turnieju wzięło udział aż 17-tu panów. Było naprawdę wiele niespodzianek. Z grup do dalszych rozgrywek awansowali: „A” - Arkadiusz Nowak i Tomasz Zięć; „B” - Tomasz Hamulski i Rafał Czyrwik ( po bardzo zaciętym meczu z Tomkiem Świecą 7/6 (4); „C” - Patryk Rubik i Robert Juskowiak (walczyli „do upadłego” 7/6 (6);  „D” - Arkadiusz Jachna i Konrad Gawron ( tu też na uwagę zasługuje mecz Konrada z Ireneuszem Chwastkiem 7/6 (2), decydujący o wyjściu z grupy);  „E” - Piotr Kwiatkowski i Kamil Makula (niespodziewanie przepadł w eliminacjach Michał Fiuk). O awans do ćwierćfinału mecze musieli rozegrać Robert Juskowiak z Rafałem Czyrwikiem 6/1 i Tomek Zięć z Konradem Gawronem 6/2. Pozostali mieli wolną rundę. Do półfinału awansowali: Arek Nowak ( 6/1 z Robertem Juskowiakiem), Arek Jachna ( 6/1 z Kamilem Makulą), Patryk  Rubik (6/1 z Piotrem Kwiatkowskim) i Tomasz Zięć zwyciężając niespodziewanie Tomka Hamulskiego 6/4. W półfinale nieoczekiwanie Arka Nowaka ogarnęła jakaś niemoc. Przy stanie 5:0 dla Arka Jachny, Nowak przebudził się i zaczął gonić, ale było już za późno i przegrał 4/6. W drugim półfinale Patryk Rubik zmierzył się z Tomkiem Zięciem. Zwycięsko wyszedł Tomek 6/3. A potem został tylko finał z Arkiem Jachną, którego pokonał 6/4. Jak to w sporcie bywa, nigdy nie da się przewidzieć wyników, czego dowodem jest chociażby ten turniej. Już w tą sobotę zapraszamy na korty na kolejne zmagania!

 

 

 
NIEZBĘDNIK OBOZOWICZA

 

Zimowy obóz SSTZ zbliża się dużymi krokami :) Wyjazd sobota 31 stycznia godz. 9.30 - parking przy ulicy Kresowej (naprzeciwko dawnego Hotelu Aria).

 

Czy jesteście już przygotowani na wyjazd?? Aby było wam się łatwiej spakować na obóz i nie zapomnieć najpotrzebniejszych rzeczy zrobiliśmy listę co każdy uczestnik powinien mieć ze sobą.

 

Więcej…
 
CZARNA GÓRA 2015

 

Za oknem piękna polska złota jesień, jednakże najwyższy czas pomyśleć o zimowych szusach swoich pociech. Jak co roku zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu w czasie ferii śląskich. Tym razem wybierzemy się na stoki Czarnej Góry :) Szczegóły wyjazdu na naszej stronie w zakładce OBOZY. Zapraszamy !!!

 
PRZEŁAMANA DOBRA PASSA ARKA !!!

 

 

Ten turniej przyniósł nam trochę niespodzianek. Na starcie, gotowych do walki, stanęło 13-tu zawodników. Ze swoich grup wyszli wszyscy rozstawieni: Arek Nowak, Tomek Hamulski, Krzysiek Cwykiel, Patryk Rubik oraz Marcin Krzystek, Mateusz Kościelny, Kamil Makula, Arek Jachna. W tej fazie turnieju na szczególną uwagę zasługiwały pojedynki grupy B i C. Niektórym zabrakło trochę szczęścia. Najbardziej zacięty mecz rozegrali Krzysiek Cwykiel z młodziutkim Michałem Fiukiem. Walkę 'o życie' przegrał Michał 5/7, ale należą Mu się brawa za waleczność. Do półfinału awansował Arek Nowak, który pokonał Kamila Makulę 6/1. W drugim ćwierćfinale Arek Jachna grał z Tomkiem Hamulskim. To był arcyciekawy mecz, bardzo wyrównany, bardzo zacięty, o czym świadczy wynik 7:6 (5). Żaden z panów nie dawał za wygraną, ale tym razem Arek "wykończył" Tomka. Szczęście nie trwało jednak długo, bo w półfinale trafił na Arka Nowaka i mimo wielkiej waleczności i desperacji zmęczenie dawało znać; musiał uznać wyższość drugiego Arka 6/2. Do półfinału awans uzyskał również Marcin Krzystek po walkowerze Krzyśka. Z pary: Patryk Rubik i Mateusz Kościelny zwycięsko wyszedł Mateusz 6/4 i dalej szedł jak burza. W półfinale pokonał Marcina 6/2. W finale spotkał się z Arkiem. Jak to w sporcie bywa, niepokonany w ostatnich kilku turniejach Arek uległ Mateuszowi 6/1. Życzymy naszym zawodnikom dalszej dobrej sportowej zabawy !!(adrenalina też się przyda !)

 

 

 
KOLEJNE ZWYCIĘSTWO DARII !!!

 

 

Za nami kolejny etap rozgrywek Pań – jesteśmy już na półmetku. Wystartowało jedenaście zawodniczek – to największa liczba w tej edycji turnieju :) Z I grupy z pierwszego miejsca wyszła rozstawiona z jedynką Karolina Malus, tracąc tylko 2 gemy. O drugie miejsce, a zarazem wyjście z grupy, walczyła Natalia Czubala z Olą Szczepańską. Mecz był bardzo zacięty, zwyciężyła Ola 6/3. W II grupie Daria Stroińska nie miała sobie równych zajmując I miejsce. Natalia Korzeniowska oddała swoje mecze walkowerem, więc o wyjście z grupy z II miejsca decydował pojedynek Eli Skiby z Asią Czubalą. Ich mecz obfitował we wspaniałe, długie wymiany, ostatecznie zwycięsko wyszła z niego Ela 6/4. W III grupie kolejne miejsca zajęły: I – Klaudia Sorek ( bez porażki); II – Beata Dobrowolska ( przegrała tylko z Klaudią); III – Lidia Majcher; IV – Hania Klepacka. W fazie ćwierćfinałowej Karolina Malus i Daria Stroińska miały wolną rundę. Ela Skiba pokonała Beatę Dobrowolską 6/2, a Klaudia Sorek wygrała z Olą Szczepańską, również 6/2. W półfinale dalszy awans wywalczyły Karolina Malus 6/1( z Elą Skibą) i Daria Stroińska 6/0 (z Klaudią Sorek). W finale już po raz trzeci spotkały się Karolina z Darią i po raz trzeci Karolina musiała uznać wyższość Darii (6/2). Po pięciu turniejach w klasyfikacji generalnej prowadzi Daria Stroińska, druga jest Karolina Malus, trzecia Beata Dobrowolska. Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na kolejny turniej 31 stycznia !

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>