sosnowiecka szkola tenisa

DOBRA FORMA MŁODYCH ZAWODNIKÓW !!!

 

 

Turniej mężczyzn rozgrywany był w trzech trzyosobowych grupach i jednej czteroosobowej. Grupę „A” wygrał Arek Nowak, II – Michał Fiuk, a III – Irek Chwastek. W grupie ”B” zwyciężył Iwo Nawara, drugi był Rafał Czyrwik, a trzeci Krystian Łączykowski. W grupie „C” Bartek Wolny zajął pierwsze miejesce, Tomasz Świeca był drugi, a Marcin Czubala trzeci. W grupie „D” czteroosobowej Stanisław Górecki poradził sobie ze wszystkimi swoimi przeciwnikami i zajął pierwsze miejsce w grupie. Dariusz Krajewski zajął drugie miejsce, Konrad Gawron wywalczył trzecie miejsce, a czwarty był Piotr Szmukier. W ćwierćfinale Arek Nowak pokonał gładko Tomka Świecę 6/1, Stanisław Górecki wygrał z Rafałem Czyrwikiem 6/4. Najbardziej zaciętym i wyrównanym pojedynkiem w tej fazie turnieju był mecz dwóch młodych zawodników: Michała Fiuka z Bartkiem Wolnym. Udało się Michałowi - wygrał 7/6 (6). Iwo Nawara gładko pokonał Darka Krajewskiego 6/2. Stanisław Górecki w półfinale oddał walkowerem swój mecz Arkowi, a Iwo wygrał z Michałem 6/1. Arek Nowak w finale pokonał Iwo Nawarę 6/1.

 
DRUGI W SEZONIE LETNIM TURNIEJ PAŃ

 

 

W drugim turnieju letnim kobiet wzięło udział pięć zawodniczek. Rozgrywki odbywały się w jednej pięcioosobowej grupie każda z każdą. Wszystkie swoje mecze wygrała Daria Stroińska oddając tylko jednego gema w całym turnieju. II miejsce zajęła Isabel Korczyński, która tylko uległa Darii, III miejsce Aleksandra Janeczek, IV - Joanna Czubala, a V - Beata Dobrowolska.

 
PANOWIE ZAINAUGUROWALI PIERWSZY TURNIEJ W SEZONIE LETNIM

 

 

W turnieju Panów wzięło udział 14 zawodników rozgrywających swoje mecze w dwóch trzyosobowych i dwóch czteroosobowych grupach. Grupę „A” wygrał Arek Nowak, drugi był Iwo Nawara, a trzeci Kamil Makula. W grupie „B” zwycięsko ze swoich pojedynków wyszedł Bohdan Hirovicz, drugi był Krzysztof Stefańczyk, a trzeci Irek Chwastek. W grupie „C” zwyciężył Tomek Hamulski, II – Konrad Gawron, III - Marek Krupa, IV - Paweł Boruszewski. W grupie „D” bez problemu swoje mecze wygrał Kamil Wiernek, Tomek Świeca był drugi przegrywając tylko z Kamilem, Piotr Szmukier  trzeci, a Fryderyk Zieliński czwarty. W ćwierćfinale Arek pokonał gładko Konrada 6/0, Krzysiek wygrał z Kamilem 6/1, Iwo Nawara po bardzo zaciętym i nerwowym pojedynku zwyciężył 7/6, a Tomek uległ Bohdanowi 1/6. W półfinale Arek przegrał z Krzyśkiem  6/3, a Bohdan wygrał z Iwem 6/0. W finale Bohdan bez większych problemów poradził sobie z Krzyśkiem wygrywając 6/3.

 
SEZON LETNI ROZPOCZĘTY

 

 

W majówkowy weekend Panie rozegrały pierwszy letni turniej  VIII edycji. Mecze rozgrywane były w jednej pięcioosobowej grupie. Wszystkie swoje pojedynki wygrała Isabel Korczyński, druga była Ola Janeczek, trzecia Beata Dobrowolska, czwarta Olga Krzyżyk a piąta Dorota Górecka. Zapraszamy Panie na kolejny turniej 15 maja J

 
KIDS DAY 2015 - EMILIA DRUGA !!!

 

 

Podczas trwania turnieju WTA Katowice Open  został rozegrany turniej dla dzieci KIDS DAY. Wzięły w nim udział dzieci z naszej szkółki. Najlepsza okazała się Emilia Elżbieciak, która zajęła II miejsce J !!! Wręczenie pucharów odbyło się w niedzielę na korcie centralnym przed rozegraniem finałów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !! J

 
SEZON ZIMOWY ZAKOŃCZONY

 

 

 

To był już ostatni turniej mężczyzn w sezonie zimowym. Wzięło w nim udział trzynastu zawodników. Pod nieobecność trzech najwyżej sklasyfikowanych tenisistów ten ostatni turniej miał bardzo zaskakujący przebieg. Pierwszym rozstawionym był Arek Jachna. Zmierzył się w swojej grupie z Tomkiem Swiecą – 6/2 i Konradem Gawronem – 6/1. Konrad pokonał Tomka 6/0. W grupie „B” Tomek Hamulski pokonał Rafała Czyrwika 6/0 i Ireneusza Chwastka 6/2. Rafał nie sprostał Irkowi przegrywając 2/6.  W grupie „C” ogromną niespodziankę sprawił młody Kamil Wiernek zwyciężając Patryka Rubika 6/4 i Krystiana Łączykowskiego 6/0 i zapewnił sobie wyjście z grupy z pierwszego miejsca. Patryk pokonał  Krystiana 6/2. W grupie „D” również nie obyło się bez niespodzianek. Wszystkie swoje mecze wygrał Dariusz Krajewski, drugi był Marcin Krzystek, trzeci Krzysztof Cwykiel, a czwarty Piotr Szmukier. W ćwierćfinałach spotkali się: Arek Jachna z Patrykiem Rubikiem - po zaciętym meczu Patryk wygrał 7/5; Darek Krajewski pokonał Irka Chwastka – 6/2, Kamil Wiernek Konrada Gawrona 6/4. Najbardziej zaciętym pojedynkiem w tej fazie był mecz Marcina Krzystka z Tomkiem Hamulskim. Dopiero tie break rozstrzygnął losy tego spotkania na korzyść Marcina 7/6 (9). W półfinale Patryk nie sprostał Darkowi, przegrywając 2/6, a Marcin wygrał z Kamilem 7/5. W finale Darek Krajewski pokonał Marcina Krzystka 6/4. W ogólnej klasyfikacji VII cyklu zimowych rozgrywek I miejsce zajął Arek Nowak, II miejsce - Kasia Bieniec, III -  Mateusz Kościelny. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom J Dziękujemy również wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju za sportową rywalizację i miłą atmosferę !!! Zapraszamy na turnieje w sezonie letnim, który rozpocznie się już niebawem J

 
przedostatni turniej panów !!!

 

 

Turniej rozegrano w czterech trzyosobowych grupach. Grupę „A” wygrał Arek Nowak, drugi był Tomek Świeca, trzeci - Krystian Łączykowski. Grupę „B” wygrała Kasia Bieniec, 2 - Marcin Krzystek, 3 - Piotr Szmukier. W grupie ”C” Mateusz Kościelny z Tomkiem Hamulskim stoczyli najbardziej emocjonujący i zacięty mecz. Tomek nie wykorzystał trzech piłek meczowych i to Mateuszowi przypadła wygrana 7/6 (9). Fryderyk Zieliński zajął trzecie miejsce. W grupie „D” Darek Krajewski pokonał Arka Jachnę 7/5 i Kamila Wiernka 6/1 i tym samym zapewnił sobie wyjście z grupy z pierwszego miejsca. Arek Jachna wygrał z Kamilem Wiernkiem 6/4 i wyszedł z drugiego miejsca. W ćwierćfinałach grali: Arek Nowak z Tomkiem Hamulskim 6/3, Marcin Krzystek z Darkiem Krajewskim 3/6, Mateusz Kościelny z Tomkiem Świecą 6/0, Arek Jachna z Kasią Bieniec 6/3. W półfinale Arek Nowak wygrał z Darkiem 6/4, a Mateusz pokonał Arka Jachnę 6/4. W finale swoje rakiety skrzyżowali po raz kolejny Mateusz z Arkiem. Dopiero w tie breaku Mateuszowi udało się pokonać Arka 7/6 (3). Już za dwa tygodnie zakończenie sezonu zimowego. Zapraszamy wszystkich uczestników tej edycji na rozdanie pucharów zwycięzcom. Wśród wszystkich obecnych będą losowane nagrody-niespodzianki!

 
TURNIEJ ZIMOWY PAŃ JUŻ ZA NAMI !!!

 

 

W minioną sobotę panie zakończyły na kortach turniejowy sezon zimowy. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach. W trzyosobowej grupie – „A” wszystkie mecze wygrała Daria Stroińska, a Klaudia Sorek była druga. Grupa „B” liczyła cztery osoby. Karolina Malus zajęła I miejsce w grupie, Ela Skiba II miejsce, Beata Dobrowolska III miejsce, Asia Czubala IV. W półfinale Daria Stroińska wygrała z Elą Skibą 6/1, a Karolina Malus pokonała Klaudię Sorek również 6/1. Po raz kolejny w finale spotkała się Daria z Karoliną; lepsza okazała się ta pierwsza, wygrywając 6/1. Ogólną klasyfikację generalną w sezonie zimowym wygrała Daria Stroińska. Na drugim miejscu uplasowała się Karolina Malus, trzecie miejsce zajęła Beata Dobrowolska. Zwyciężczynie odebrały puchary i nagrody. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!! Gorące podziękowania GABINETOWI STOMATOLOGICZNEMU "UDENTE" za ufundowanie nagród w trakcie turnieju i na zakończenie całego cyklu!!! Wszystkim zawodniczkom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju, sportową rywalizację i miłą atmosferę!!!

 
POWOLI KOŃCZY SIĘ SEZON ZIMOWY !!!

 

 

Jeszcze tylko dwa turnieje pozostały do rozegrania w sezonie zimowym. W ostatnią sobotę frekwencja dopisała. Siedemnastu tenisistów stanęło do rywalizacji w pięciu grupach. Z pierwszych miejsc z grup wyszli: Arek Nowak, Arek Jachna, Tomek Hamulski, Bohdan Hirovicz i Mateusz Kościelny. Drugie miejsca  zajęli: Artur Szlęzak, Kamil Wiernek, Krzysiek Cwykiel, Marcin Krzystek i Mateusz Ryś. W 1/8 wolną rundę mieli: Arek Nowak, Bohdan Hirovicz, Tomek Hamulski, Mateusz Kościelny i Arek Jachna. Kamil dostał krecza od Krzyśka Cwykla, a Marcin Krzystek pokonał Artura Szlęzaka 6/4. W ćwierćfinale Arek Nowak gładko wygrał z Kamilem Wiernkiem 6/0, Mateusz Ryś uległ Bohdanowi 6/0, Mateusz Kościelny stoczył bardzo zacięty pojedynek z Tomkiem Hamulskim - lepszy okazał się Mateusz wygrywając 7/6 w tie breaku do 3. Arek Jachna pokonał Marcina Krzystka 6/3. W półfinale Arek przegrał z Bohdanem 6/1. Mateusz Kościelny rozegrał kolejny bardzo długi mecz z Arkiem Jachną, który rozstrzygnął na swoją korzyść dopiero w tie breaku 7/6 (4). W finale Bohdan przegrał z Mateuszem 3/6.

 

 
SEZON ZIMOWY DOBIEGA KOŃCA !!!

 

 

To był przedostatni etap turnieju VII edycji. Wzięło w nim udział siedem pań. W grupie „A” Daria Stroińska wygrała wszystkie swoje mecze – nie tracąc gema. Drugie miejsce zajęła Isabel Korczyńska, która pierwszy raz zagrała w tym turnieju. Wygrała z Klaudią Sorek 6/3. W grupie „B” pierwsze miejsce wywalczyła druga w klasyfikacji generalnej Karolina Malus. Beata Dobrowolska była druga ( przegrała tylko z Karoliną 2/6), Hania Klepacka - trzecia, Natalia Dziwosz  skreczowała z powodu choroby. W półfinale Daria wygrała z Beatą 6/0 J, a Karolina pokonała Isabel 6/1. W finale lepsza znów okazała się  Daria wygrywając 6/1.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>