sosnowiecka szkola tenisa

PEWNE ZWYCIĘSTWO ARKA !!!

 

 

W piątym turnieju mężczyzn rozgrywki toczyły się w trzech czteroosobowych grupach. Grupę „A” bezapelacyjnie wygrał Arek Nowak, druga była Kasia Bieniec, trzeci Krystian Łączykowski, a czwarty Tomek Świeca. W grupie „B” wszystkie swoje mecze wygrał Iwo Nawara, Bartek Wolny zajął drugie miejsce przegrywając tylko z Iwo 1/6, trzecie miejsce wywalczył Łukasz Maczuga, a czwarte zajął  Irek Chwastek. Mecze w grupie „C” były bardzo zacięte, szczególnie pojedynek zwycięzcy grupy Kamila Makuli z Maciejem Formińskim – gdzie mecz  rozstrzygnął się dopiero w tie breaku  7/6(5). Również  tie brak rozstrzygnął  mecz Michała Fiuka z Rafałem Czyrwikiem 7/6 (2). Po zliczeniu wszystkich gemów w tej grupie okazało się, że trzech zawodników ma po dwa zwycięstwa i jedną porażkę. O kolejności miejsc musiała zadecydować liczba zdobytych gemów. I tak: 1-miejsce zajął Kamil Makula, 2-gie Maciej Formiński 3-cie Michał Fiuk, 4-te Rafał Czyrwik. W ćwierćfinale  Arek Nowak i Iwo Nawara mieli wolną rundę. Maciej Formiński po zaciętym meczu pokonał Bartka Wolnego 7/6 (4), a Kamil Makula dostał krecza od Kasi Bieniec i przystąpił od razu do meczu półfinałowego z Iwo Nawarą. Po ciężkim meczu uległ w końcu Iwo 7/5. Arek gładko wygrał z Maćkiem 6/0, a natępnie w finale pokonał Iwo również 6/0, tracąc tym samym w całym turnieju tylko 2 gemy (z Kasią)

 
PIĘĆ PAŃ NA STARCIE !!!

 

 

W ostatnim turnieju walczyło 5 pań systemem każda z każdą. Najlepsza okazała się Ania Wyparło, która zadebiutowała w tym turnieju. We wszystkich pojedynkach straciła tylko 2 gemy. Na drugim miejscu uplasowała się Ela Skiba, która uległa tylko zwyciężczyni. Trzecie miejsce zajęła Ola Janeczek. Poza podium znalazły się Bożena Francuz i Beata Łyczak.

 
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA NA OBÓZ !!!

 

Do naszego pierwszego obozu w Mszanie Dolnej pozostało tylko 17 dni !!! Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na obóz !!! Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu. Szczegółowa oferta na www.tenis.sosnowiec.pl w zakładce obozy. Zapraszamy !!!

 


 
DODATKOWA OFERTA LATO 2015 !!! OBÓZ TENISOWY W STRONIU ŚLĄSKIM

 

Ze względu na duże zainteresowanie wyjazdem w sierpniu (03.-08.15 – 12.08.15r) zorganizowaliśmy dodatkowy turnus w Stroniu Śląskim. Ośrodek w Stroniu Śląskim oprócz dwóch kortów ziemnych i jednego kortu trawiastego ma do dyspozycji boisko wielofunkcyjne, a dla osób którym zabraknie już siły proponujemy odpoczynek nad zalewem. Wszystkich zainteresowanych obozem zapraszamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie w zakładce OBOZY.

 
lato 2015!!!

 

Jest nam bardzo miło poinformować, że oferta LATO 2015 jest już gotowa. W tym roku organizujemy trzy turnusy w Mszanie Dolnej. Dla tych niezdecydowanych lub wybierających się pierwszy raz z nami przygotowaliśmy krótką prezentację jak w tamtym roku na sportowo spędziliśmy wakacje. Zapraszamy do obejrzenia filmiku na facebooku. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce OBOZY.


 
21 CZERWCA TURNIEJ TENISOWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

21 czerwca (niedziela) zapraszamy dzieci i młodzież na II TURNIEJ TENISOWY O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO !!! Turniej przeznaczony tylko dla dzieci i młodzieży grającej w Sosnowieckiej Szkole Tenisa Ziemnego!!! Korty przy Al.Mireckiego 4, zapisy w dniu turnieju nie później niż 15 minut przed rozpoczęciem danej kategorii. Wpisowe 30 zł.

ROZPOCZĘCIE KATEGORII: czerwonej 9.00, zielonej 11.00, pomarańczowej 11.00, żółtej 12.00.

ZAPRASZAMY !!!

 

 

  
PIEKIELNY UPAŁ I WIELKA NIESPODZIANKA TEGO TURNIEJU !!!

 

 

W sobotę termometry pokazały ponad 30 stopni i panowie zmagali się nie tylko z przeciwnikami na korcie, ale również z piekielnym upałem. Mimo to walczyli jak prawdziwi sportowcy. Zwycięsko z grup wyszli: Arek Nowak, Iwo Nawara, Bohdan Hirovicz i Kazimierz Dziamka. Po jednym przegranym meczu w grupie mieli: Tomek Hamulski, Arek Jachna, Jacek Kępiński, Darek Krajewki i awansowali z drugich miejsc do dalszej części turnieju. W meczach ćwierćfinałowych Arek zmierzył się z Jackiem Kępińskim -  wygrywając gładko 6/0, Arek Jachna nie podołał Kazimierzowi Dziamce – przegrywając 1/6, Tomek Hamulski uległ Bohdanowi Hiroviczowi 4/6, a Darek Krajewski rozprawił się z Iwo Nawarą 6/1. W półfinale Arek Nowak wygrał z Kazimierzem Dziamką 6/3, a Darek Krajewski sprawił ogromną niespodziankę pokonując Bohdana Hirovicza 6/3. W finale  również  zaskoczył wszystkich wysokim prowadzeniem z Arkiem 5:0, ale opadł z sił i Arek doprowadził do wyniku 5:4, jednak nie udało się już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz zakończył się wynikiem 6/4 dla Darka Krajewskiego. Wszystkim zawodnikom grającym w turnieju bardzo dziękujemy za udział w tak upalną pogodę J i zapraszamy 27 czerwca na turniej przedwakacyjny J

 
TRZY DZIELNE KRUSZYNKI !!!

 

 

W turnieju Pań wystartowały trzy najdzielniejsze zawodniczki, które pomimo wysokiej temperatury stawiły się na korcie (zgłosiło się sześć zawodniczek do turnieju, ale ze względu na zbyt wysoką temperaturę postanowiły się wycofać). Najlepsza w czwartym turnieju okazała się Zuzia Chobot, która wygrała z Beatą Dobrowolską 6/1 i z Olgą Krzyżyk 6/2. Drugie miejsce zajęła Beata Dobrowolska wygrywając z Olgą Krzyżyk 6/1. Trzecie miejsce zajęła Olga Krzyżyk.

 
FREKWENCJA DOPISAŁA, POGODA NIE !!!

 

 

Do III etapu Turnieju Panów zgłosiło się aż 19 zawodników (w tym jedna pani !). Rozgrywki rozpoczęły się zgodnie z planem w sobotę, lecz po niecałych dwóch godzinach deszcz uniemożliwił dalsza rywalizację. Turniej został przełożony na następny dzień. W niedzielę od samego rana świeciło słońce i bez przeszkód można było przystąpić do dalszych rozgrywek. Najmniej liczną  trzyosobową grupę „A” wygrał Arek Nowak, drugi był Kamil Makula, trzecie miejsce zajął Rafał Czyrwik. W grupie „B” najlepszy okazał się Darek Krajewki - najwięcej siły kosztował go pojedynek z Arkiem Jachną, którego pokonał 6/3. Arek musiał zadowolić się drugą lokatą. Tomek Świeca po zaciętym meczu z Fryderykiem Zielińskim wywalczył trzecie miejsce. Grupę „C” wygrał Michał Fiuk, Jacek Kępiński wywalczył drugie miejsce, Tomek Cierpioł był trzeci, a Krystian Łączykowski czwarty. W grupie „D” Patryk Rubik rozgromił Konrada Gawrona i Maćka Cierpioła 6/0 i po ciężkim meczu z Bartkiem Wolnym (wygrał  7/5 ) awansował dalej z pierwszego miejsca. Konrad Gawron zajął drugie miejsce w tej grupie, trzecie Bartek Wolny a czwarte Maciek Cierpioł. W grupie „E” zwyciężył Tomasz Hamulski, drugie miejsce przypadło Kasi Bieniec, trzecie zajął Robert Juskowiak. Piotr Szmukier nie mógł uczestniczyć w niedzielnej rywalizacji. W 1/8 wolną rundę  mieli: Arek Nowak, Kasia Bieniec, Patryk Rubik, Michał Fiuk, Tomek Hamulski i Darek Krajewski. Natomiast Arek Jachna skrzyżował rakietę z Jackiem Kępińskim - wygrywając 6/2, Kamil Makula poddał swój mecz z Konradem Gawronem.  W fazie ćwierćfinałowej Arek Nowak zmierzył się z Arkiem Jachną – wygrywając 6/1, Kasia uległa Patrykowi 4/6, Tomek wygrał z młodszym, mniej doświadczonym Michałem 6/3, a Darek Krajewski pokonał Konrada 6/3. W półfinale zacięty pojedynek rozegrał Arek z Patrykiem – zwyciężył Arek 6/4. W drugim półfinale Tomek uległ Darkowi 3/6.  W finale spotkali się więc Arek z Darkiem - bezapelacyjnie lepszy okazał się Arek Nowak wygrywając 6/1.

 
24 MAJA TURNIEJ TENISOWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

24 maja (niedziela) zapraszamy dzieci i młodzież na TURNIEJ TENISOWY O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO !!! Turniej przeznaczony tylko dla dzieci i młodzieży grającej w Sosnowieckiej Szkole Tenisa Ziemnego!!! Korty przy Al.Mireckiego 4, zapisy w dniu turnieju nie później niż 15 minut przed rozpoczęciem danej kategorii. Wpisowe 30 zł.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>