sosnowiecka szkola tenisa

SEZON HALOWY ROZPOCZĘTY !!!

 

 

W sobotę został zainaugurowany IX Cykl Turniejów Tenisa Ziemnego o Puchar SSTZ dla mężczyzn. Do walki stanęło 15-tu zawodników podzielonych na 5 trzyosobowych grup.

Zanim jednak turniej się „rozkręcił” pucharami i nagrodami uhonorowani zostali zwycięzcy VIII Cyklu Turniejów Letnich. Nie zabrakło również niespodzianek rozlosowanych wśród  obecnych. Przypomnieć należy, iż w poprzedniej edycji zwyciężył Arek Nowak, II miejsce zajął Darek Krajewski, III – Iwo Nawara. Wśród pań na pierwszym stopniu podium stanęła Aleksandra Janeczek, II – Beata Dobrowolska, III – Isabel Korczyński. Serdecznie gratulujemy!  Wszystkim biorącym udział w naszej zabawie życzymy przyjemnych wrażeń  z gry i sukcesów!

Bohaterem tego turnieju był niewątpliwie Kamil Wiernek. Ten młodziutki, obiecujący tenisista miał 'dzień konia', wszystko mu się udawało. Już w pierwszym meczu w grupie

pokonał w tie breaku rozstawionego z numerem pierwszym Arka Nowaka 7/6(5) oraz Marka Spiocha 6/3. Im dalej, tym szło mu jeszcze lepiej. W drodze do finału eliminował po kolei coraz lepszych tenisistów: Patryka Rubika 6/4, Bartka Wolnego 6/1. Dopiero w finale zatrzymał  go Arek.

W rozgrywkach grupowych grupa „C” okazała się najbardziej wyrównana. O awansie do dalszego etapu zadecydowało liczenie gemów, bo wszyscy mieli po jednej wygranej i jednej porażce. Arek Jachna przegrał z Robertem Juskowiakiem w tie breaku 6/7(5), a wygrał z Patrykiem Rubikiem 6/3; Patryk wygrał z kolei z Robertem 6/3. Robert miał najmniej szczęścia, wygrał z Arkiem, przegrał z Patrykiem i nie awansował dalej, bo bilans wygranych gemów był minimalnie gorszy. W pozostałych grupach wyniki były dość przewidywalne. (patrz: TURNIEJE Wyniki mężczyzn IX Cyklu)

Do półfinałów weszli: Kamil Wiernek, Bartek Wolny, Kasia Bieniec i Arek Nowak.

W finale istotne okazało się ogranie i doświadczenie, koncentracja dojrzalszego Arka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2 dla Arka.

W tym roku do harmonogramu wprowadziliśmy też turnieje par deblowych i mikstowych. Prosimy o zgłaszanie swojego udziału. Szczegółowe informacje na naszej stronce w dziale TURNIEJE oraz pod nr tel. 881 601 201

 
NOWOŚCI W IX CYKLU TURNIEJÓW SSTZ ORAZ TURNIEJE ATŚ !!!

 

W tym sezonie zimowym urozmaiciliśmy nasze rozgrywki !!! Odbędą się nie tylko turnieje singlowe dla mężczyzn ale też zorganizowaliśmy turniej deblowy. Ale to jeszcze nie koniec nowości, które przygotowaliśmy na sezon halowy dla Was !!! :) Odbędą się cztery turnieje ATŚ !!! Emocji na kortach w tym sezonie nie powinno zabraknąć. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w naszych rozgrywkach tenisowych !!! :):):)

 

  
ZAJĘCIA W SEZONIE HALOWYM !!!

 

Sezon letni na kortach otwartych powoli dobiega końca. Z dniem 28 września najmłodsi oraz początkujący przenoszą się na sale gimnastyczną. Starsi, lepiej grający swoje zajęcia na balonie rozpoczną 30 września lub 1 października ( w zależności od prac na balonie ).

 

W sezonie zimowy zajęcia będą odbywać się według nowego planu !!!

 

Szczegółowych informacji dowiecie się Państwo na zajęciach u instruktorów.

 

 

  
SEZON LETNI NA KORTACH ZAKOŃCZONY 3 TURNIEJEM O PUCHAR SSTZ DLA DZIECI !!!

 

Niedzielny III Turniej o Puchar SSTZ kończył sezon letni na kortach otwartych. W trzech kategoriach wiekowych rozegraliśmy ponad 70 meczów trwających od rana do wieczora !!!! Najdłuższe i najbardziej zacięte mecze toczyły się w grupach w kategorii żółtej. W półfinałach mecze były już jednostronne. Do półfinałów awansowali bracia Pietras – Jakub i Michał oraz Amelia Marzec i Jakub Ślusarczyk. Niestety bliźniacy polegli w półfinałach i musieli rozegrać bratobójczy pojedynek o 3 miejsce. Lepszy tego dnia okazał się Michał. W finałowej walce nasz hokejowy tenisista Jakub Ślusarczyk pokonał niezwykle ambitną Amelię Marzec.
W zielonej kategorii w tym sezonie po jednym turniejowym zwycięstwie miał Mateusz Mleczko oraz Aleksander Skiba. Obaj tenisiści nie zawiedli i spotkali się 3 raz w finale. Lepszym okazał się najmłodszy uczestnik tej kategorii Aleks. W meczu o trzecie miejsce Maja Grygorcewicz uległa Borysowi Szczepaniakowi. 
Czerwoną kategorię po raz trzeci wygrał Michał Kałwa, pokonując w finale Weronikę Parzelską. Trzecie miejsce wśród 8 latków zajął Karol Pasierbek, wygrywając z Julcią Jasicką. 
Wszystkim dzieciakom gratulujemy bardzo sportowej walecznej postawy, rodzicom za przyjazny doping i wspólnie spędzoną całą niedzielę.

 

  
TURNIEJ ODWOŁANY

 

Ostatni turniej w sezonie letnim zostaje odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne. Rozdanie nagród za VIII Cykl Turniejów Letnich odbędzie się na pierwszym turnieju zimowy. Kalendarz rozgrywek zimowych pojawi się już niebawem.

 

  
27 WRZEŚNIA TURNIEJ TENISOWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

27 września (niedziela) zapraszamy dzieci i młodzież na III TURNIEJ TENISOWY O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO !!! Turniej przeznaczony tylko dla dzieci i młodzieży grającej w Sosnowieckiej Szkole Tenisa Ziemnego!!! Korty przy Al.Mireckiego 4, zapisy w dniu turnieju nie później niż 15 minut przed rozpoczęciem danej kategorii. Wpisowe 30 zł.

ROZPOCZĘCIE KATEGORII: czerwonej 9.30, zielonej 12.00, pomarańczowej 12.00, żółtej 12.30.

ZAPRASZAMY !!!

 

 

  
PRZEDOSTATNI TURNIEJ W SEZONIE LETNIM !!

 

 

To już przedostatnia edycja VIII Turnieju Tenisowego w sezonie letnim. Pogoda dopisała, atmosfera na kortach również była miła.

Do Turnieju Panów przystąpiło jedenastu zawodników i jedna zawodniczka, podzielonych na

3 czteroosobowe grupy. Z grupy A z pierwszego miejsca wyszedł Arek Nowak (wygrał wszystkie swoje mecze), z drugiego Bartek Wolny (tylko porażka z Arkiem). Jackowi Kępińskiemu i Tomkowi Świecy nie udało się przejść dalej. Grupę B wygrał Darek Krajewski, drugie miejsce wywalczył Robert Juskowiak. Kamil Wiernek i Krystian Łączykowski nie dali rady awansować do dalszego etapu. W grupie C zwyciężyli: Stanisław Górecki i Kasia Bieniec. Młode wilczki: Iwo Nawara i Michał Fiuk niestety ulegli doświadczonym tenisistom. W ćwierćfinałach Arek Nowak i Darek Krajewski mieli wolną rundę. Robert Juskowiak wygrał nieoczekiwanie z Kasią Bieniec 6/1, a Stanisław Górecki poddał mecz (kontuzja ręki). W półfinałach spotkali się Arek z Robertem (Arek gładko pokonał rywala 6/0) i Darek z Bartkiem (6/1 dla Darka). Finał rozegrany przez Arka i Darka zakończył się kolejnym zwycięstwem lidera tej edycji – Arka 6/2.

W Turnieju Pań wzięło udział 5 zawodniczek. Panie grały systemem każda z każdą. Pierwsze miejsce zajęła Ola Janeczek (wygrała wszystkie mecze). Po trzy zwycięstwa odniosły Beata Dobrowolska i Wiktoria Bryl, lecz w bezpośrednim pojedynku zwyciężyła Beata i zajęła II miejsce, Wiktoria – III. Na kolejnych miejscach uplasowały się Ela Skiba i Patrycja Kielar.

Ostatni turniej tej edycji już za niecałe 2 tygodnie. Będą nagrody – niespodzianki dla wszystkich uczestników. Zapraszamy!

 
KONIEC WAKACJI !!!

 

 

Tylko patrzeć, jak trzeba będzie znów żegnać się z tenisem na świeżym powietrzu. Dni mamy coraz  krótsze, w przyrodzie wokół łatwo dostrzec oznaki powoli nadchodzącej jesieni.

W minioną sobotę  nasze tenisistki i tenisiści rozegrali ostatni wakacyjny turniej. Nawet pogoda była łaskawa, żar nie lał się  z nieba jak ostatnio bywało.

Do rywalizacji przystąpiły cztery panie i ośmiu panów. Wśród pań pierwsze miejsce wywalczyła  Beata Dobrowolska, drugie zajęła Elżbieta Skiba, trzecie przypadło Oldze Krzyżyk, czwarte  Oli Janeczek. Wśród panów rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta. Zawodnicy zostali podzieleni na  2 czteroosobowe grupy. Z pierwszej grupy do dalszej gry awansowali: Arek Nowak i Kasia Bienec (3  miejsce - Kamil Wiernek, 4 - Tomek Świeca).; z drugiej grupy - Darek Krajewski i Robert Juskowiak.  Trzecie miejsce przypadło Patrykowi Rubikowi, czwarte Piotrowi Szmukierowi. W półfinałach Arek  pokonał Roberta Juskowiaka, a Kasia Bieniec Darka Krajewskiego. W finale ponownie spotkali się Arek z Kasią. I ponownie górą był Arek notując szóste zwycięstwo w tym sezonie.

 
NIEZBĘDNIK OBOZOWICZA

 

Obóz z SSTZ zbliża się wielkimi krokami:). Wyjazd niedziela 28 czerwca godz 09.30 - parking przy ulicy Kresowej (naprzeciwko dawnego Hotelu Aria).

Czy jesteście już przygotowani na wyjazd?? Aby było wam się łatwiej spakować na obóz i nie zapomnieć najpotrzebniejszych rzeczy zrobiliśmy listę co każdy uczestnik powinien mieć ze sobą :)

Więcej…
 
STARA GWARDIA NIGDY NIE RDZEWIEJE !!!

 

 

11 mężczyzn przystąpiło do VI Turnieju o Puchar SSTZ. Mecze grupowe rozegrano w trzech grupach, jednej trzyosobowej i dwóch czteroosobowych. W grupie „A” zwyciężył Arek Nowak, pokonując Arka Jachnę 6/3 i Piotrka Szmukiera 6/1. Drugi Arek Jachna pokonał Piotrka 6/4. Grupę „B” wygrał Tomek Hamulski pokonując wszystkich swoich przeciwników, drugie miejsce zajął Dariusz Krajewski, który przegrał tylko z Tomkiem 1/6, a pozostałe mecze wygrał gładko. Trzecie miejsce po bardzo ciężkim boju wywalczył Ireneusz Chwastek, który dopiero w tie breaku wygrał z Robertem Juskowiakiem 7/6 (5). W grupie „C” młode wilczki pokazały zaangażowanie, siłę walki i technikę. Iwo Nawara najtrudniejszy mecz rozegrał z Bartkiem Wolnym wygrywając 7/5, z Kamilem Wiernkiem wygrał 6/4, z Łukaszem Maczugą 6/2. Drugie miejsce zajął  Kamil, trzeci był Łukasz a czwarty Bartek. W fazie ćwierćfinałowej Arek Nowak i Tomek Hamulski mieli bye. Darek Krajewski zmierzył się z Kamilem Wiernkiem. Młodszy Kamil wywalczył zwycięstwo w tym meczu wygrywając 6/4 i awansował do półfinału, gdzie czekał na niego już Arek Nowak. Iwo Nawara gładko pokonał Arka Jachnę 6/1 i w półfinale zagrał z Tomkiem Hamulskim. Tutaj dopiero zwyciężyło doświadczenie. Arek poradził sobie z Kamilem 6/3, a Tomek z Iwo 6/4. W finale Arek  pokonał Tomka 6/2.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>