sosnowiecka szkola tenisa

AREK Z MATEUSZEM PONOWNIE W FINALE TURNIEJU O PUCHAR SSTZ !!!

 

 

Ten turniej był niemalże odbiciem poprzedniego. Też dziewięciu zawodników wzięło udział w rywalizacji. Do półfinałów awansowali: Arek Nowak, Mateusz Kościelny (w ćwierćfinale mieli wolne losy), Marek Spioch (po zaciętych pojedynkach: najpierw o wyjście z grupy z Robertem Juskowiakiem 7/6 (4) i ćwierćfinałowym z Konradem Gawronem 6/3 ), Krystian Łączykowski (w ćwierćfinale jego przeciwnik Patryk Rubik skreczował). Do finału bez problemów weszli: Arek, pokonując Marka 6/2 i Mateusz, gładko wygrywając z Krystianem 6/1. I tak jak poprzednio sprytniejszy okazał się Mateusz i po wyrównanej, długiej walce wygrał w tie-breaku do 3.

 
NABÓR DZIECI DO PODAWANIA PIŁEK NA TURNIEJU KATOWICE OPEN 2016

 

Po raz kolejny, serdecznie zapraszamy najmłodszych adeptów tenisa do aktywnego udziału w Katowice Open 2016 w dniach 2-10 kwietnia 2016 roku. Każde dziecko będzie miało zagwarantowaną opiekę trenerską, niezbędny strój sportowy, ciepłe posiłki, napoje oraz garść atrakcji. W związku z technicznymi ograniczeniami, nie będą możliwe zwolnienia. Do udziału w podawaniu piłek w pierwszej kolejności będą brane dzieci z ro...czników 2006 - 2009.

 

Więcej…
 
MATEUSZ BOHATEREM WIECZORU !!!

 

 

W tej odsłonie IX Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział dziewięciu tenisistów. Najpierw zawodnicy, podzieleni na 3 trzyosobowe grupy, walczyli o zajęcie dwóch pierwszych miejsc, ponieważ trzecie miejsce eliminowało z dalszej gry. Najbardziej zaciętym meczem na tym etapie rozgrywek był pojedynek Mateusza Kościelnego z Markiem Spiochem. Trwał ponad godzinę (1 set) i zakończył się zwycięstwem Mateusza po tie-breaku 7/6 (4). W ćwierćfinale zwycięzcy grupy”A” (Arek Nowak) i grupy „B” (Kamil Wiernek) mieli wolny los i automatycznie awansowali do półfinału. Do nich dołączyli: Marek Spioch (wygrał z Konradem Gawronem 6/4) i Mateusz Kościelny (łatwo pokonał Irka Chwastka 6/0). W półfinale Arek gładko wygrał z Markiem (6/0), natomiast Mateusz rozegrał znowu bardzo długi, zacięty mecz, tym razem z Kamilem, którego pokonał po tie-breaku 7/6 (6). Na koniec w finale pokonał Arka 6/3.

 
SŁABA FREKWENCJA

 

 

Tylko czterech zawodników zgłosiło się do tej edycji IX Cyklu Turniejów o Puchar SSTZ. Wreszcie zawitała zima, więc nasi wierni tenisiści zamienili pewnie rakiety na narty. Ze względu na małą ilość uczestników rozgrywki przeprowadzone zostały systemem „każdy z każdym”, czyli każdy z graczy rozegrał 3 mecze. Poziom gry był wyrównany i nasi tenisiści mieli solidny trening połączony z rywalizacją. Zwyciężył Arek Nowak. Drugi był Dawid Kudłacik – najmłodszy, 14-letni uczestnik. Walczył bardzo ambitnie, uległ tylko Arkowi. Brawa dla Dawida !!! Trzecie miejsce zajął Ryszard Konieczny, czwarte przypadło Krystianowi Knetce.

 
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!

 

Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym 2016 Roku życzą: Trenerzy Sosnowieckiej Szkoły Tenisa Ziemnego.

 

  
OSTATNI W TYM ROKU TURNIEJ O PUCHAR SSTZ

 

 

Do piątej edycji IX Cyklu Turniejów o Puchar SSTZ przystąpiło 13 zawodników. Najpierw tenisiści toczyli zacięte boje o awans do dalszych rozgrywek w trzech 3-osobowych grupach  i jednej 4-osobowej. Zajęcie pierwszego i drugiego miejsca w grupie zapewniało grę w ćwierćfinale.  Do półfinałów awansowali: Arek Nowak (6/1 z Markiem Spiochem),  Kamil Wiernek ( 6/2 z Michałem Fiukiem), Patryk Rubik ( 6/2 z Konradem Gawronem) oraz Kasia Bieniec ( 7/6 (5) z Ireneuszem Chwastkiem – bronił się zaciekle! ). W pierwszym półfinale Arek pokonał Kamila 6/1; w drugim Patryk skreczował i Kasia weszła do finału. Ostateczne zwycięstwo odniósł Arek 6/1.

Życzymy wszystkim tenisistom miłego świątecznego wypoczynku i naładowania „akumulatorów”, by w nowym roku mieć siłę stawić czoła przeciwnikom !

 
KOLEJNY MIŁY WIECZÓR TURNIEJOWY NA KORTACH !!!

 

 

W czwartym etapie IX Turnieju o Puchar SSTZ  rywalizowało dwunastu zawodników  plus  jedna zawodniczka. Z grup do ćwierćfinałów przewidywalnie awansowali: I – Arek Nowak i Konrad Gawron;  II – Darek Krajewski i Patryk Rubik;  III – Mateusz Kościelny i Kasia Bieniec;  IV – Arek Jachna i Michał Fiuk. Tu już poziom był wyrównany i dużo zależało od dyspozycji dnia i przysłowiowego łutu szczęścia. Kasia pokonała Arka N. 6/2, Arek J. Patryka 6/2, Mateusz Konrada 6/0 i  Michał Darka 6/0. W półfinale rakiety skrzyżowali: Kasia z Arkiem J. ( górą Kasia 6/3) oraz Mateusz z Michałem (6/4). W finale spotkali się po raz drugi tego wieczoru Kasia z Mateuszem. I tym razem Mateusz okazał się lepszy, pokonał Kasię 6/3.

 
JESIENNE ZMAGANIA NA KORTACH !!!

 

 

 

Na starcie trzeciego etapu IX edycji Turnieju o Puchar SSTZ stanęło 16 zawodników.
Poziom gry zawodników wzrasta z turnieju na turniej i wyjście z grupy jest już osiągnięciem. Oprócz rozstawionych, losowanie decyduje kto z kim zmierzy się w pierwszej fazie.
Z pierwszej 3-osobowej, bardzo silnej i wyrównanej grupy zwycięsko wyszedł Arek Nowak, drugie miejsce zajął Darek Krajewski i tym samym Stanisław Górecki niestety nie awansował do dalszych rozgrywek.
Grupa „B” okazała się szczęśliwa dla Kamila Wiernka i Marka Spiocha, odpadł Robert Juskowiak.
Grupę „C” wygrał Konrad Gawron, drugi był Bartosz Wolny, trzecie miejsce przypadło Ireneuszowi Chwastkowi.
W grupie „D” - Kasia Bieniec ( nasza jedyna rodzynka dzielnie stawiająca opór panom) i Paweł Boruszewski awansowali dalej pozbawiając tej szansy Mateusza Kościelnego.
W jedynej 4-osobowej grupie „E” do dalszej gry przeszli Patryk Rubik i Arkadiusz Jachna. Ryszard Konieczny i Dawid Kudłacik musieli zakończyć swą grę na tym etapie.
By znaleźć się w ćwierćfinale dodatkowe pojedynki musieli stoczyć: Bartek Wolny z Markiem Spiochem ( wygrał Marek 6/4 ) i Darek Krajewski z Pawłem Boruszewskim ( 6/1 dla Darka).
O półfinał walczyli:Arek N. z Markiem S. (6/2) : Kasia B. z Arkiem J. (6/1) : Patryk R. z Konradem G (6/2); Kamil W. z Darkiem K. (6/4). W pierwszym półfinale spotkali się Arek z Kasią, która pokonała lidera 6/3. W drugim półfinale Kamil przegrał z Patrykiem 0/6. W finale więcej siły i świeżości zachował Patryk, choć z Kasią nie było łatwo 7/6 (2).
Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za emocjonującą grę i gratulujemy zwycięzcy !

 
HEROICZNA WALKA I KOLEJNE ZWYCIĘSTWO ARKA

 

 

W drugim turnieju IX edycji Turnieju o Puchar SSTZ wystąpiło 12 zawodników. Walczyli w trzech grupach czteroosobowych. Dwoje z najlepszymi wynikami z każdej grupy przechodziło do dalszej gry.

Grupa A – Arkadiusz Nowak, Arkadiusz Jachna

Grupa B – Krzysztof Stefańczyk, Bartosz Wolny

Grupa C – Dariusz Krajewski, Mateusz Kościelny

W ćwierćfinale A.Nowak i K.Stefańczyk mieli wolną rundę. M. Kościelny pokonał B.Wolnego, a  A.Jachna awansował do półfinału - krecz D.Krajewskiego. Półfinałowy pojedynek pomiędzy Arkiem N. i Mateuszem K. miał bardzo dramatyczny przebieg. Obaj panowie do końca nie odpuszczali. W końcu szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Arka, wygrał 7:5. W drugim półfinale Krzysiek S. pokonał Arka J. 6/4. W finale Arek po bardzo wyczerpującym poprzednim meczu wykrzesał jeszcze z siebie trochę siły i zdołał odnieść kolejne zwycięstwo z Krzysztofem 6/2. Trzeba podkreślić, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Nawet wyjście z grupy stanowiło nie lada wyzwanie. Wszystkim należą się słowa uznania za sportową postawę i wolę walki.

 
WISŁA 2016

 

U nas piękne lato, a my już myślami na śnieżnych stokach! :) Już jest nasza oferta wyjazdu zimowego w ferie śląskie! Jedziemy do Wisły!!! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, szczegóły wyjazdu na naszej stronie w zakładce OBOZY. Serdecznie zapraszamy !!!

 

 

  
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>