sosnowiecka szkola tenisa

LATO 2016 - MSZANA DOLNA

 

Drodzy rodzice i dzieci !!!!

 

W związku z dużym zainteresowaniem obozem letnim, który odbędzie się w Mszanie Dolnej udostępniamy poniżej terminy: I turnus 26.06 – 05.07, II turnus 05.07-14.07, III turnus 14.07- 23.07. Szczegółowe informacje odnośnie obozu będą dostępne niebawem na naszej stronie internetowej oraz na facebook-u. Zapisy oraz więcej informacji udzielą Państwu instruktorzy  na zajęciach.

 

  
AREK MISTRZEM !!!

 

 

Turniejem Masters zakończyliśmy sezon zimowy. Mistrzem został szybki jak wiatr Arek Nowak, zwycięzca ostatniej edycji Turnieju o Puchar SSTZ, czym potwierdził swoją mistrzowską formę. W finale gładko pokonał  Kamila Wiernka. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, co zrozumiałe -  wszyscy tenisiści już bardzo dobrze się znali i zęby na tenisie zjedli.  Niespodzianek więc nie było. Była za to wyśmienita gra i jednocześnie wspaniała atmosfera. Chodziło przecież o świetną zabawę na sportowo. Do zobaczenia na kortach odkrytych:)

 
TURNIEJ MASTERS !!!!!

 

Już w najbliższą sobotę (23.04.16r.) odbędzie się na naszych kortach pierwszy turniej Masters dla najlepszej ósemki tenisistów klasyfikacji generalnej. Zasady podobne jak w każdym turnieju Mistrzów czyli 2 grupy czteroosobowe, po 2 osoby wychodzą z grupy i grają ze sobą 'na krzyż'. Jeśli ktoś z pierwszej ósemki nie będzie mógł wziąć udziału w rozgrywkach, automatycznie na jego miejsce wchodzi osoba z kolejnym numerem w klasyfikacji. Turnieje Masters będą organizowane na koniec sezonu po zakończeniu całego cyklu.


Zapraszamy po wyniki do zakładki turnieje !!!

 
PUCHARY ROZDANE !!!

 

 

Frekwencja w ostatnim turnieju o Puchar SSTZ w sezonie zimowym dopisała. Aż 19 tenisistów zgłosiło swój udział w rozgrywkach. Zostało utworzonych sześć grup.    Pierwsze i drugie miejsca zapewniały dalszy udział w turnieju. Do ćwierćfinałów dotarli: Arek Nowak, Kamil Wiernek, Bartosz Wolny, Dariusz Krajewski (mieli w 1/8 wolny los) oraz Mateusz Kościelny, Patryk Rubik, Michał Fiuk, Robert Juskowiak, którzy wyeliminowali Kazimierza Dziamkę, Maćka Sopalę, Marka Spiocha, Ireneusza Chwastka. Niektóre mecze były bardzo długie i zacięte. Nikt nie odpuszczał. Walczyli do końca jak zawodowi tenisiści, a może lepiej :) To był maraton. Około północy kończono pojedynki o wejście do półfinałów. Udało się: Arkowi N., Kamilowi W., Michałowi F. i Darkowi K. Finał pomiędzy Kamilem i Darkiem został rozegrany już następnego dnia. Kamil wygrał 6/2 i rzutem na taśmę znalazł się na drugim stopniu podium ogólnej klasyfikacji tegorocznej zimowej edycji.

Zwycięzcą IX Turnieju o Puchar SSTZ został AREK NOWAK !!!

Na podium znaleźli się również Kamil Wiernek i Kasia Bieniec, których dzieliły minimalne różnice punktowe. Serdecznie gratulujemy !!!

Na szczególne wyróżnienie zasługuje młodziutki 15 letni Kamil Wiernek (wychowanek SSTZ), który swą grą, talentem i walecznością mógł zachwycać. Z całego serca życzymy mu wytrwałości i świetlanej tenisowej przyszłości !!!

Do zobaczenia już niebawem na kortach odkrytych !!!

 
przedłużamy sezon zimowy !!!!

 

W związku z niesprzyjającymi prognozami pogody zajęcia tenisowe cały następny tydzień od 18 do 24 kwietnia odbywać się będą na salach i pod balonem wg dotychczasowego grafiku. O dalszych ustaleniach dotyczących rozpoczęcia treningów na kortach otwartych będziemy informować na bieżąco.

 
To już przedostatni turniej w sezonie zimowym !!!

 

 

Na starcie zameldowało się 13 zawodników. Bezpośrednio z grup do ćwierćfinałów awansowali: gr.”A” - Mateusz Kościelny i Robert Juskowiak; gr.”B” - Kasia Bieniec i Ireneusz Chwastek; gr.”C” - Kamil Wiernek i Ryszard Konieczny; gr.”D” - Dariusz Krajewski i Jan Różycki. Do półfinałów dotarli: Mateusz K., Dariusz K., Kamil W., i Kasia.

Do decydującej walki stanęli: Darek, który wygrał z Mateuszem 6/2 i Kasia, która pokonała Kamila 6/3. Zwyciężyła Kasia 6/2.

Za dwa tygodnie zapraszamy na ostatni w tym sezonie turniej. Będą oczywiście puchary dla zwycięzców, nagrody i niespodzianki.

 
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

 

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, rodzinnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka oraz mokrego dyngusa życzą: Trenerzy Sosnowieckiej Szkoły Tenisa Ziemnego.

 
DŁUGI, MĘCZĄCY TURNIEJ !!!

 

 

 

Do IX Turnieju o Puchar SSTZ zgłosiło się 15 zawodników. Zostało utworzonych 5 grup trzyosobowych. Najbardziej wyrównana okazała się grupa „E”. Konrad Gawron, Robert Juskowiak i Kamil Makula stoczyli ze sobą zacięte boje, musieli walczyć o każdą piłkę. Zwycięsko wyszedł Robert, drugie miejsce zajął Konrad, Kamilowi zabrakło szczęścia i niestety odpadł z dalszych rozgrywek. Pary ćwierćfinałowe wg drabinki turniejowej stworzyli: Arek Nowak i Piotr Kwiatkowski, Konrad Gawron i Kamil Wiernek, Kasia Bieniec i Robert Juskowiak, Marcin Krzystek i Mateusz Kościelny. Do półfinałów awansowali: Piotr 6/1, Kamil 6/1, Kasia 6/2, Mateusz 6/1. W pierwszym półfinale Kamil pokonał Piotra 6/3. Mecz Kasi z Mateuszem jak zwykle był bardzo długi i zacięty i dopiero tie-break rozstrzygnął znowu o zwycięstwie Mateusza.(nie pierwszy raz!). W finale ostatecznie spotkali się Kamil z Mateuszem. Spotkanie zakończyło się dobrze po północy wynikiem 7/6 (3), tylko tym razem dla Kamila. Wielkie gratulacje Kamil !!!

 
OD WYGRANEJ ... DO PRZEGRANEJ ... I DO ZWYCIĘSTWA !!!

 

 

 

Osiem osób rywalizowało w kolejnym etapie IX Turnieju Zimowego o Puchar SSTZ. Najpierw zawodnicy stoczyli zacięte boje w dwóch grupach czteroosobowych.

W grupie „A” pierwsze miejsce zajął Arek Nowak, ale nie było łatwo. Zaczął od wysokiego C. Pierwszy mecz z Robertem Juskowiakiem wygrał gładko 6/1, drugi z Michałem Fiukiem wymęczył 7/6 (5), a trzeci z Markiem Spiochem przegrał 4/6, czyli dokładnie odwrotnie do zajętych w grupie miejsc. Drugi w grupie Robert Juskowiak też odniósł 2 zwycięstwa, przegrał tylko z Arkiem. Michał wygrał tylko z Markiem, a Marek z kolei tylko z Arkiem.

W grupie „B” z pierwszego miejsca wyszedł Patryk Rubik, wygrał wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęła Kasia Bieniec, uległa tylko Patrykowi po wyrównanej grze 5/7. Kolejne miejsca przypadły Krystianowi Knetce i Bartoszowi Wolnemu.

W półfinale Arek pokonał Kasię 6/3 (od tego momentu znów krzywa wznosząca gry Arka), a Patryk Roberta 6/2. W finale pełna koncentracja i mobilizacja Arek wygrał z Patrykiem 6/1.

 
NIEZBĘDNIK OBOZOWICZA

 


Zimowy obóz SSTZ zbliża się dużymi krokami :) Wyjazd sobota 13 lutego godz. 9.30 - parking przy ulicy Kresowej (naprzeciwko dawnego Hotelu Aria).
Czy jesteście już przygotowani na wyjazd?? Aby było wam się łatwiej spakować na obóz i nie zapomnieć najpotrzebniejszych rzeczy zrobiliśmy listę co każdy uczestnik powinien mieć ze sobą.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>