sosnowiecka szkola tenisa

Bez niespodzianek !!!

 

 

Do przedostatniego etapu XI Turnieju o Puchar SSTZ zgłosiło się 10 zawodników. Zostali najwytrwalsi. Uformowała się czołówka. Nie wszyscy wytrzymują trudy turnieju kondycyjnie, ale emocje w trakcie turnieju udzielają się wszystkim. Złoszczą się na siebie, kiedy przegrywają proste (?...!) piłki, z drugiej strony satysfakcja, gdy uda się wygrać (niekoniecznie cały turniej).

Z grupy „A” wyszli Kamil Wiernek i Robert Juskowiak, z grupy „B” Arek Nowak i Kasia Bieniec, z grupy „C” czteroosobowej Bohdan Hyrovych i Artur Wendreński.. Bardzo zacięty mecz w tej grupie rozegrał Artur z Michałem Darkowskim – 11/9 w tie breaku. Michał po tym heroicznym boju, który dawał przepustkę do dalszej gry stracił już chyba wolę walki i siłę, bo ostatni mecz poddał.

W półfinałach Kamil pokonał Artura 6/0, a Bohdan Arka 6/0. Wyniki wcale nie świadczą, że było tak łatwo. Przy odrobinie szczęścia mogło być odwrotnie. W finale Kamil uległ Bohdanowi 6/2.

Wiosną, czyli już za dwa tygodnie ostatni turniej cyklu zimowego, a na koniec sezonu, 8 kwietnia Masters, czyli ośmiu najlepszych.

 
ARTUR W FINALE !!!

 

 

Sezon zimowy XI Turnieju o Puchar SSTZ powoli dobiega końca. Zostały jeszcze dwie odsłony. W tym etapie turnieju walczyło dziesięciu zawodników. W pierwszej, bardzo mocnej grupie wygrał Artur Częstochowski, pokonując lidera klasyfikacji generalnej Kamila Wiernka (drugie miejsce) i Patryka Rubika. W drugiej grupie zwyciężył Mateusz Kościelny spychając Arka Nowaka na drugie miejsce i Marka Spiocha na trzecie. Trzecią grupę zdominowała Kasia Bieniec, drugie miejsce wywalczył Bartosz Rychter, trzecie i czwarte zajęli Sławek Kopyciński i Karol Moskal.

W ćwierćfinałach zwycięzcy pierwszej i drugiej grupy mieli wolne losy. Arek pokonał Bartosza 6/1, a Kasia uległa Kamilowi 6/4. W półfinale Arek musiał uznać wyższość leworęcznego Artura, dysponującego w dzisiejszym dniu bardzo agresywnym forhendem i po zaciętej walce minimalnie uległ 5/7. W drugim, bardzo długim meczu półfinałowym, naszpikowanym całą gamą pięknych zagrań, bardzo wyrównanym, Mateusz pokonał Kamila 6/4. W finale Artur walczył jak lew, ale niestety uległ Mateuszowi 3/6, lecz i tak ten turniej może zaliczyć do bardzo udanych.

 
Lider klasyfikacji generalnej nie odpuszcza !!!

 

 

Dziesięciu tenisistów walczyło w XI Turnieju o Puchar SSTZ. Najpierw starano się o wyjście z grupy, co dawało przepustkę do dalszej gry. W grupie „A” trzyosobowej udało się to Kamilowi Wiernkowi i Robertowi Juskowiakowi po wygraniu w tie breaku bardzo, bardzo zaciętego meczu z Krzysztofem Matyskiem 7/6(4). W grupie „B” trzyosobowej dalej przeszli Arek Nowak i Artur Częstochowski. Sławek Kopyciński jeszcze troszkę musi poczekać na swoją szansę. W grupie „C” czteroosobowej Kasia Bieniec i Dawid Kudłacik wyeliminowali Jurka Częstochowskiego i Marka Spiocha. Do półfinałów weszli: Kamil i Arek (mieli wolne losy w ćwierćfinałach) oraz Artur, który pokonał Dawida 6/4 i Robert, który walczył jak lew z Kasią 7/5. Dopiero Arek w półfinale go zatrzymał (6/1), a Artura Kamil (7/5), ale nie było łatwo. Mecz finałowy Kamila i Arka był bardzo wyrównany, bardzo zacięty. Panowie pokazali bardzo dobry tenis. Szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Długi tie break ostatecznie wyłonił zwycięzcę. Szczęście uśmiechnęło się do Kamila 7/6(4).

 
PIERWSZY FINAŁ ROBERTA !!!

 

 

 

W kolejnym etapie XI Turnieju o Puchar SSTZ wystąpiło dziesięciu zawodników. Poziom gry tenisistów jest coraz bardziej wyrównany i trudno przewidzieć wyniki. Wielu z tenisistów biorących udział w turnieju regularnie trenuje i to widać. Innych forma niestety spada.


Do ćwierćfinałów zakwalifikowali się:z grupy „A” - Robert Juskowiak i Kamil Wiernek

z grupy „B” - Arek Nowak i Artur Częstochowski

z grupy „C” - Bohdan Hirovich i Michał Darkowski


W ćwierćfinale Arek i Robert mieli wolny los. Michał przegrał z Arturem ( również Arkowi w grupie niełatwo było wygrać z Arturem, na dodatek jest leworęczny i niektórym sprawia to dodatkową trudność). Z kolei w półfinale Artur uległ Robertowi, który jak burza doszedł do finału, gdzie zatrzymał go dopiero Bohdan Hyrovich. Wcześniej Bohdan łatwo wyeliminował Arka. W finale też bez większych problemów uporał się z Robertem.

 
NIESAMOWITY FINAŁ KASI I ARTURA !!!

 

 

 

W rozgrywkach siódmego etapu XI Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział 13-tu tenisistów.. W grupie „A” wszyscy trzej zawodnicy odnieśli po jednym zwycięstwie. Liczba wygranych gemów zadecydowała, że w ćwierćfinale znaleźli się Kamil Wiernek i Andrzej Bury (nowy uczestnik naszego turnieju), Bartoszowi Rychterowi tym razem się nie udało. W grupie „B'” walczyło praktycznie tylko dwóch zawodników: Arek Nowak i Artur Wendreński, bo Piotr Szmukier nie przystąpił do gry. Grupę „C” pewnie wygrała Kasia Bieniec,drugie miejsce zajął Michał Darkowski, trzecie Artur Częstochowski. Najciekawsza i wyrównana była czteroosobowa grupa „D”. Trzech panów z tej grupy miało po dwa wygrane mecze i jednym przegranym i o dalszym awansie musiała zadecydować ilość małych punktów. Robert Juskowiak i Roman Hyrowych (debiutant w naszym turnieju) okazali się tymi szczęśliwcami, a Jurkowi Częstochowskiemu ciut :) zabrakło do awansu.

Do półfinałów awansowali: Kamil Wiernek (6:3 z M. Darkowskim), Artur Wendreński (6:3 z R. Juskowiakiem), Kasia Bieniec (6:1 z A. Burym), Arek Nowak (6:2 z R.Hyrowychem).

W półfinale po zaciętej walce Artur pokonał Kamila 7/5, a Arek uległ Kasi 6/1.

Finał Kasi i Artura był niesamowity. Po bardzo długiej i zaciętej walce zwyciężyła Kasia 7/6(5).

 
NIEZBĘDNIK OBOZOWICZA !!!

 


Zimowy obóz SSTZ zbliża się dużymi krokami :) Wyjazd sobota 14 stycznia godz. 10.00 - parking przy ulicy Kresowej (naprzeciwko dawnego Hotelu Aria).

Czy jesteście już przygotowani na wyjazd?? Aby było wam się łatwiej spakować na obóz i nie zapomnieć najpotrzebniejszych rzeczy zrobiliśmy listę co każdy uczestnik powinien mieć ze sobą.

Więcej…
 
WITAMY NOWEGO ZWYCIĘZCĘ TURNIEJU !!!

 

 

 

Do szóstego etapu XI Turnieju o Puchar SSTZ zgłosiło się tylko sześciu zawodników. Zostali podzieleni na dwie grupy. Mimo, że na dworze panował siarczysty mróz tenisiści dobrze się spocili. W pierwszej grupie Kasia Bieniec wygrała wszystkie mecze, drugie miejsce wywalczył Krystian Knetka, Michał Kućmierczyk niestety nie awansował dalej. W drugiej grupie z pierwszego miejsca wyszedł Bartosz Rychter, drugie miejsce zajął Artur Wendreński, a Jurkowi Częstochowskiemu nie udało się wyjść z grupy.

W półfinale Kasia zacięcie walczyła z Arturem, ale więcej szczęścia miał Artur i szala zwycięstwa przechyliła się na jego stronę, wygrał 7/6 (2). W drugim półfinale Krystian uległ Bartoszowi 6/1. W finale Bartosz gładko pokonał bardzo już zmęczonego półfinałowym meczem Artura.

 
OSTATNIE TEGOROCZNE ZMAGANIA TURNIEJOWE !!!

 

 

 

W ostatnich tegorocznych zmaganiach kolejnego etapu XI Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział 11-tu tenisistów. W grupie „A” pierwsze miejsce zajął Michał Fiuk, drugie wywalczył Robert Juskowiak. W grupie „B” o zwycięstwie Bartosza Wolnego zadecydował bezpośredni pojedynek z Kamilem Wiernkiem. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, ale ostatecznie Kamil musiał uznać wyższość Bartka. Oczywiście  i tak obaj awansowali dalej. Wcześniej Kamil rozegrał ciężki mecz z Markiem Spiochem, którego pokonał 7/5. Grupę „C” wygrał Arek Nowak, za nim uplasował się Artur Wendreński. W ćwierćfinale Michał i Bartek mieli wolny los, Kamil pokonał Artura 6/1, a Arek Roberta 6/1. W półfinale Kamil wygrał z Michałem 6/1 i Arek z Bartkiem 6/1. W finale spotkali się więc Kamil z Arkiem. Obaj panowie, choć już nieco zmęczeni, rozegrali bardzo ładny mecz. Zakończył się on wynikiem 6/2 dla Arka.

 

Pozdrawiamy naszą kontuzjowaną Kasię i myślimy, że w przyszłym roku dołączy do naszej zabawy!

 

Zapraszamy na kolejny turniej 7 stycznia 2017 roku!

 
TENISOWE ZMAGANIA XI TURNIEJU O PUCHAR SSTZ !!!

 

 

 

O zwycięstwo w czwartym etapie XI Turnieju o Puchar SSTZ walczyło 10 zawodników. Na starcie zabrakło kilku czołowych tenisistów. Grupę 'A' wygrał Arek Nowak, drugie miejsce zajął Artur Częstochowski.. W grupie 'B' najlepszy był Bartosz Wolny, z drugiego miejsca awansował Sławek Kopyciński, który okazał się ciut skuteczniejszy od Jurka Częstochowskiego. W czteroosobowej grupie 'C' wszystkie mecze wygrał Mateusz Kościelny. O drugie miejsce zacięcie walczyli Artur Wendreński z Markiem Spiochem. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Artur mimo, że Marek wygrywał już 5/0.  Do półfinałów weszli Arek i Bartek (mieli wolny los) oraz Artur W. i Mateusz. W półfinale Artur uległ Arkowi 6/0, a Bartek Mateuszowi 6/2. Jak na finał przystało mecz Arka z Mateuszem był na wysokim poziomie i bardzo wyrównany. Więcej szczęścia i siły zachował Mateusz. Zwyciężył 6/4.

 
MŁODZIEŻ NIE ODPUSZCZA !!!

 

 

 

Piętnastu chętnych zgłosiło się do trzeciego etapu XI Turnieju o Puchar SSTZ, w tym kilku po raz pierwszy postanowiło sprawdzić swoje siły i umiejętności w konfrontacji z innymi rywalami. To jednak jest trochę inna gra niż trening lub granie stale z tym samym partnerem. Dochodzi rywalizacja, podnosi się adrenalina, każdy przecież lubi wygrywać, a co za tym idzie  szlifujemy swoją formę, doskonalimy grę i bardziej się staramy. Nie uda sie tym razem, to może następnym. Zawodnicy rywalizowali najpierw w pięciu trzyosobowych grupach. Z grup do dalszej, gry awansowali: Bohdan Hirovich, Robert Juskowiak, Kamil Wiernek, Kasia Bieniec, Artur Wendreński (z pierwszych miejsc) oraz Bartosz Wolny, Michał Fiuk, Krzysztof Matysek, Mateusz Słonka, Dawid Kudłacik. Przez ćwierćfinały przebrnęli: K. Matysek, M. Fiuk, K. Wiernek i R, Juskowiak. Do półfinałów weszli: Michał, który pokonał Krzysztofa - 6/3 i Kamil, który wygrał z Robertem również 6/3. Zwycięzcą turnieju został tym razem Kamil. Młodzi w znakomitej formie, nie odpuszczają !!!

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>