sosnowiecka szkola tenisa

PASJONUJĄCY FINAŁ MASTERS !!!

 

 

W ostatnią sobotę zakończyliśmy sezon letni XII Turnieju o Puchar SSTZ na kortach turniejem MASTERS. Spośród ośmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodników grupy LIGHT wyłoniliśmy zwycięzcę. Został nim Mateusz Słonka. Finał z Tomkiem Krupińskim był bardzo dramatyczny. Tomek prowadził już 5/3, ale Mateusz doprowadził do wyrównania i wygrał w tie breaku. Jednocześnie dzięki temu zwycięstwu został liderem klasyfikacji generalnej, spychając Tomka na drugie miejsce. Na trzecim pozostał Michał Pietras, na czwartym Julia Mularczyk. Wszystkim jednak należą się słowa uznania za fantastyczną sportową walkę. Najlepsi zostali uhonorowani pucharami. Nie zabrakło również upominków. Gratulujemy i dziękujemy za sympatyczną atmosferę!
Wyniki i klasyfikacje na naszej stronce www.tenis.sosnowiec.pl

 
PATRYK MISTRZEM GRUPY PREMIUM !!!

 

 

Turniejem Masters zakończyliśmy sezon letni XII Turnieju o Puchar SSTZ. Ośmiu najlepszych zawodników walczyło o tytuł mistrza. Mecze były bardzo wyrównane, ale wielu nie wytrzymywało kondycyjnie. W grupie „A” szansę na dalszą grę mieli właściwie wszyscy zawodnicy, bo wszyscy mieli po dwa zwycięstwa i o wyjściu z grupy zadecydowała ilość wygranych gemów. Arek Nowak przegrał z Grzegorzem Pobiegą, ten z kolei przegrał z Jurkiem Częstochowskim. Bohdan Hirovych uległ Arkowi i Grzegorzowi i zrezygnował z dalszej gry. W grupie „B” Patryk pewnie wygrał wszystkie mecze, Kasia Bieniec zajęła drugie miejsce, a Robert Juskowiak i Dawid Kudłacik nie zdołali zakwalifikować się do dalszych rozgrywek. W półfinale Arkowi udało się pokonać Kasię, a Patryk wygrał z Grześkiem. Finał był długi i zacięty, ale Arek musiał uznać wyższość znakomicie dysponowanego dziś Patryka. Grał jak w transie. Tą wygraną, rzutem na taśmę, Patryk zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, na drugim uplasował się Arek Nowak, trzecie przypadło Kasi Bieniec.

 

Za tydzień Masters rozegra grupa LIGHT, a za dwa tygodnie rywalizacja zacznie się od początku.

 
XII Turniej o Puchar SSTZ

 

 

Kończy się lato a więc i sezon letni na kortach. To był już przedostatni turniej w tym sezonie.

W grupie LIGHT rywalizowało 10 osób, natomiast grupa PREMIUM tylko 5. Panowie grali więc systemem „każdy z każdym”. Arek Nowak wygrał wszystkie mecze, tym samym jemu przypadł tytuł zwycięzcy tej edycji turnieju. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Pobiega, przegrał tylko z Arkiem. Trzeci był Robert Juskowiak, czwarty Jurek Częstochowski. Dawid Kudłacik dziś przegrał z kontuzją. Życzymy jak najszybszego powrotu do pełnej sprawności!

Grupa LIGHT została podzielona na 3 grupy. Tu szczególnie młodzi, zdolni i bardzo ambitni tenisiści rozgrywali bardzo długie i zacięte mecze. Z grupy „A” do dalszej gry awansowali: Mateusz Słonka i Kacper Maderski. Hania Klepacka nie dała im rady. Z grupy „B” awansowało też dwóch panów: Michał Pietras i Mateusz Mleczko. Beata Dobrowolska po baaaardzo długiej i zaciętej walce z Michałem musiała pogodzić się z porażką 6/7(8).

W grupie „C” natomiast zwyciężyła Julia Mularczyk, a jako drugi z grupy wyszedł Marek Mleczko, który rozgrywał najdłuższe pojedynki. Ale tu wszyscy mieli szanse. Nikt tanio skóry nie sprzedał. Ewa Skiba w meczu z Markiem prowadziła już 5:2, a mimo to nie zanotowała zwycięstwa. Wynik mówi sam za siebie: 7/6(4) dla Marka. Z Julią Marek przegrał z kolei 6.7(5). Amelii Marzec też tyko ciut zabrakło, by znaleźć się w następnej rundzie.

W ćwierćfinale Mateusz Słonka i Michał Pietras mieli wolny los. Ze spotkania braci Mleczko zwycięsko wyszedł Mateusz, a z pojedynku Julii Mularczyk z Kacprem Maderskim - Kacper.

W półfinale Mateuszów lepszy okazał się Słonka, a Michał pokonał Kacpra. Zwycięzcą turnieju został Mateusz Słonka, który umocnił się na pozycji wicelidera klasyfikacji generalnej.

Do zobaczenia za dwa tygodnie na pożegnanie lata!

 
kolejny sezon sstz

 

Już od 4 września w poniedziałkowe popołudnie zapraszamy naszych tenisistów i tenisistki na zajęcia na kort. Rozpoczynamy kolejny sezon jesienno-zimowy Sosnowieckiej Szkoły Tenisa Ziemnego. Czekamy na Was w pełni gotowi do prowadzenia treningów na kortach, w terminach i miejscu w/g przedwakacyjnego planu. Do zobaczenia:)

 
Turniej o Puchar SSTZ

 

 

Czas kanikuły dobiega końca, ale wielu pewnie chce wykorzystać ostatnie letnie dni, więc frekwencja na tym turnieju nie była imponująca. W grupie PREMIUM wzięło udział ośmioro tenisistów, a w grupie LIGHT tylko czworo.

W grupie PREMIUM rozgrywki odbywały się w dwóch czteroosobowych grupach. Do półfinałów dotarli: Patryk Rubik i Grzegorz Pobiega oraz Arek Nowak i Kasia Bieniec.

Tam Kasia pokonała Patryka 6/4, a Arek Grzegorza 6/2. W finale więc ponownie spotkali się Kasia z Arkiem. Zwycięzcą tej edycji turnieju został Arek Nowak (6/4).

W grupie LIGHT mecze rozegrane zostały na zasadzie każdy z każdym. Wygrał Michał Pietras, drugie miejsce zajął Kacper Maderski, trzecie Mateusz Marciniak, czwarte Hania Klepacka.

Na następny turniej zapraszamy za 2 tygodnie!

 
Przedwakacyjny Turniej o Puchar SSTZ

 

 

To już ostatni przed wakacjami turniej o Puchar SSTZ. Na kolejnym spotkamy się dopiero w ostatnią sobotę sierpnia. W grupie MASTERS wzięło udział 12 zawodników. Rywalizacja toczyła się najpierw w trzech czteroosobowych grupach, dwóch (dwoje) przechodziło dalej.

Z grupy „A” awansowali Arek Nowak i Kasia Bieniec. Grupę „B” pewnie wygrał Michał Kałwa, na drugim miejscu uplasował się Kazimierz Dziamka. Z grupy „C” z pierwszego miejsca awansował Grzegorz Pobiega, z drugiego Robert Juskowiak. W ćwierćfinałach Arek i Michał mieli wolne losy. Robert pokonał Kazika 6/1, a Grzegorz Kasię 6/2. W półfinałach Arek wygrał z Robertem, a Michał z Grzegorzem. W finale Arek nie dał rady Michałowi Kałwie, przegrał 4/6, ale walczyli obydwaj jak lwy.

Do grupy LIGHT zgłosiło się 14 uczestników. Poziom gry i wiek bardzo różny. Nikomu jednak nie brakowało woli walki i nikt łatwo skóry nie sprzedał. Do dalszej gry zdołali się zakwalifikować: Tomasz Krupiński i Ola Bobrowska z gr. „A” (Ola rozegrała pasjonujący mecz z Tomaszem, w którym uległa dopiero w tie-breaku); Dawid Wiśniewski i Kacper Maderski z gr. „B” (Ewie Leyko ciut zabrakło). Grupy „C” i „D” czteroosobowe były dość wyrównane. Grupę „C” wygrał Maciek Małolepszy, Julia Mularczyk przegrała tylko z Maćkiem, ale Amelia Marzec i Mateusz Mleczko też bardzo dzielnie walczyli o awans, tym razem się nie udało. W gr.”D” najlepszy okazał się Paweł Olczyk, drugi był Karol Moskal, oboje mieli po 2 zwycięstwa i jednej przegranej (Paweł przegrał z Mateuszem Marciniakiem, a Karol z Pawłem, ale wcześniej rozegrał ciężki mecz z Michałem Pietrasem zakończony zwycięsko po długim tie-breaku). W ćwierćfinałach Tomek K. pokonał Julię M. 6/0, Paweł O. Kacpra M 6/2, Maciek M. Olę B. 6/1 i Karol M. Dawida W. 6/2. W półfinale Tomek stoczył zacięty i wyrównany mecz z Pawłem, po wielu zwrotach akcji szczęście uśmiechnęło się do Tomka, wygrał 7/5. W finale Tomek Krupiński gładko pokonał Maćka .

Wszystkim życzymy miłego wypoczynku, niezapomnianych wrażeń z wakacji! Do zobaczenia za 2 miesiące!

 
NIEZBĘDNIK OBOZOWICZA !!!!

 

Obóz z SSTZ zbliża się wielkimi krokami:). Wyjazd w niedziele 25 czerwca godz 09.30 - parking przy ulicy Kresowej (naprzeciwko dawnego Hotelu Aria).

Czy jesteście już przygotowani na wyjazd?? Aby było wam się łatwiej spakować na obóz i nie zapomnieć najpotrzebniejszych rzeczy zrobiliśmy listę co każdy uczestnik powinien mieć ze sobą :)

 

 

Więcej…
 
XII TURNIEJ O PUCHAR SSTZ !!!

 

 

Turniejowe zmagania rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem z powodu opadów deszczu.

W grupie PREMIUM 11 zawodników zostało podzielonych na trzy grupy. Trzyosobową grupę „A” gładko wygrał Patryk Rubik, a za nim uplasował się Grzegorz Pobiega.

Z grupy „B” czteroosobowej awansowali Kasia Bieniec (w każdym z trzech meczów w grupie

oddała tylko po jednym gemie) i Jurek Częstochowski, który uległ tylko Kasi :).

Grupę „C” czteroosobową pewnie wygrali Marcin Krzystek i Dawid Kudłacik.

W ćwierćfinale Patryk i Kasia mieli wolny los, Dawid pokonał Jurka 6/3 a Marcin Grześka 6/4. Do finału ostatecznie weszli: Kasia i Patryk. W finale wygrał Patryk 6/1.

 

Do grupy lajtowej zgłosiło się 14 młodych tenisistów i tenisistek. Rywalizowali w czterech grupach, z których do dalszej gry awansowali:

grupa „A” - Tomasz Krupiński i Julia Mularczyk

grupa „B” - Mateusz Słonka i Michał Pietras

grupa „C” - Dawid Wiśniewski i Mateusz Moskal

grupa „D” - Jakub Ślusarczyk i Grześ Wardas

W ćwierćfinałach Tomek Krupiński wygrał z Mateuszem Moskalem 6/1, Kuba Ślusarczyk pokonał Michała Pietrasa 6/4, Julia Mularczyk po bardzo długim zaciętym meczu Dawida Wiśniewskiego 7/5, a Mateusz Słonka Grzesia Wardasa 6/0. W półfinałach Kuba pokonał Tomka 6/3, a Mateuszowi udało się wygrać z Julią 6/1, mimo że bardzo dobrze się broniła. Finał rozegrali więc Kuba z Mateuszem. Lepszy okazał się Mateusz, wygrał 6/3.

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim, szczególnie młodym adeptom tenisa należą się słowa uznania za umiejętności, poświęcenie, chęć rywalizacji. Nawet jak jeszcze nie udało się wygrać, to nastąpi to niebawem, Trzymamy kciuki!

 
UWAGA !!!!! TURNIEJ GRUPA LIGHT I PREMIUM !!!!

 

UWAGA !!!!

Z POWODU OPADÓW DESZCZU PRZESUWAMY ROZPOCZĘCIE TURNIEJU O GODZINĘ.


GRUPA LIGHT:

GRUPA "A" GODZINA 17.00 - UL. GOSPODARCZA

GRUPA "B" GODZINA 14.30 - UL. MIRECKIEGO 4

GRUPA "C" GODZINA 14.00 - UL. GOSPODARCZA

GRUPA "D" GODZINA 14.00 - UL. GOSPODARCZA


GRUPA PREMIUM:

GRUPA "A" GODZINA 16.00 - UL. MIRECKIEGO 4

GRUPA "B" GODZINA 14.30 - UL. MIRECKIEGO 4

GRUPA "C" GODZINA 15.00 - UL. MIRECKIEGO 4

 
TURNIEJ O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO !!!

 

04 czerwca (niedziela) zapraszamy dzieci i młodzież na I TURNIEJ TENISOWY O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO !!! Turniej przeznaczony tylko dla dzieci i młodzieży grającej w Sosnowieckiej Szkole Tenisa Ziemnego !!! Korty przy Al.Mireckiego 4, zapisy do 03.06.16r do godz.12.00 sms-em pod numerem tel.605 037 103.ROZPOCZĘCIE KATEGORII:
czerwonej - (2009 i młodsi) godz.9.00,
pomarańczowej - (2008 i młodsi) około godz.11.00,

zielonej - (2007 i młodsi) około godz.11.00,

żółtej - (2006 - 20004) około godz.13.00.

ZAPRASZAMY !!!

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>