sosnowiecka szkola tenisa

XII CYKL TURNIEJÓW O PUCHAR SOSNOWIECKIEJ SZKOŁY TENISA ZIEMNEGO !!!

 

W tym sezonie letnim urozmaiciliśmy nasze rozgrywki !!! Rozgrywki będą prowadzone w dwóch grupach - Grupa Premium ( gracze zaawansowani) oraz Grupa Light (kobiety, młodzież, gracze rekreacyjni). Emocji na kortach w tym sezonie nie powinno zabraknąć. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszych rozgrywkach tenisowych !!! :):):) Więcej informacji w zakładce turnieje.

 
TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SOSNOWCA ARKADIUSZA CHĘCIŃSKIEGO !!!

 

 

Zapraszamy w najbliższą niedziele 14.05.2017r wszystkie chętne dzieci i młodzież na TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO. Zapisy do soboty 13.05.2017r do godz. 13.00 pod numerem tel. 605 037 103 lub email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

ROZPOCZĘCIE KATEGORII:

 

CZERWONA 2009 i młodsze godz.9.00 - korty przy ZSO NR2 w Sosnowcu

POMARAŃCZOWA 2008 i młodsze godz.9.00 - korty przy Alei Mireckiego 4

ZIELONA 2007 i młodsze godz.9.00 - korty przy Alei Mireckiego 4

ŻÓŁTA 2004 i młodsze godz.12.30 - korty przy Alei Mireckiego 4

ŻÓŁTA PLUS 2003-1998 godz.12.30 - korty przy Alei Mireckiego 4

 
LATO 2017 !!!

 

Zimowa aura za oknami, ferie jeszcze się nie skończyły, a my już mamy  dla Was ofertę obozu letniego :) Zapraszamy wszystkie dzieci zarówno te grające jak i te które chciałyby się nauczyć grać w tenisa do zapoznania się z ofertą LATO 2017. Więcej informacji w zakładce OBOZY.

 
MASTERS !!!

 

 

Na zakończenie sezonu zimowego jeszcze pod balonem w szranki o Puchar SSTZ stanęło ośmiu najlepszych tenisistów. Wszystkie mecze, jak przystało na turniej tej rangi, były na wysokim poziomie. Tenisiści dali z siebie wszystko, puchary czekały. Turniej masters wygrała Kasia Bieniec, jedyna dziewczyna startująca w turnieju panów. Brawo Kasiu !!! W finale, bardzo długim, bardzo zaciętym Kasia pokonała Kamila Wiernka 7/6 (6). Kasia przegrywała już 5:2, ale doprowadziła do tie-breaku, w którym wygrywała już 5:2 a Kamil z kolei wyrównał na 5:5. Ten mecz to był majstersztyk. Kasia dzięki temu zwycięstwu awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Kamil już wcześniej zapewnił sobie prowadzenie. Na trzecim stopniu podium stanął Arek Nowak.

 
KONIEC SEZONU ZIMOWEGO !!!

 

 

 

Tylko sześciu tenisistów stanęło na starcie  ostatniego etapu XI Turnieju o Puchar SSTZ. Pogoda spłatała primaaprilisowego psikusa i pasowała bardziej do gorącego lata niz końcówki sezonu zimowego. Kamil Wiernek, lider klasyfikacji generalnej, potwierdził swoją klasę zwycięstwem i w tym turnieju. Serdecznie gratulujemy! Wszyscy obecni zostali obdarowani kompletami piłek tenisowych.  Do zobaczenia już niebawem!

 

 
Bez niespodzianek !!!

 

 

Do przedostatniego etapu XI Turnieju o Puchar SSTZ zgłosiło się 10 zawodników. Zostali najwytrwalsi. Uformowała się czołówka. Nie wszyscy wytrzymują trudy turnieju kondycyjnie, ale emocje w trakcie turnieju udzielają się wszystkim. Złoszczą się na siebie, kiedy przegrywają proste (?...!) piłki, z drugiej strony satysfakcja, gdy uda się wygrać (niekoniecznie cały turniej).

Z grupy „A” wyszli Kamil Wiernek i Robert Juskowiak, z grupy „B” Arek Nowak i Kasia Bieniec, z grupy „C” czteroosobowej Bohdan Hyrovych i Artur Wendreński.. Bardzo zacięty mecz w tej grupie rozegrał Artur z Michałem Darkowskim – 11/9 w tie breaku. Michał po tym heroicznym boju, który dawał przepustkę do dalszej gry stracił już chyba wolę walki i siłę, bo ostatni mecz poddał.

W półfinałach Kamil pokonał Artura 6/0, a Bohdan Arka 6/0. Wyniki wcale nie świadczą, że było tak łatwo. Przy odrobinie szczęścia mogło być odwrotnie. W finale Kamil uległ Bohdanowi 6/2.

Wiosną, czyli już za dwa tygodnie ostatni turniej cyklu zimowego, a na koniec sezonu, 8 kwietnia Masters, czyli ośmiu najlepszych.

 
ARTUR W FINALE !!!

 

 

Sezon zimowy XI Turnieju o Puchar SSTZ powoli dobiega końca. Zostały jeszcze dwie odsłony. W tym etapie turnieju walczyło dziesięciu zawodników. W pierwszej, bardzo mocnej grupie wygrał Artur Częstochowski, pokonując lidera klasyfikacji generalnej Kamila Wiernka (drugie miejsce) i Patryka Rubika. W drugiej grupie zwyciężył Mateusz Kościelny spychając Arka Nowaka na drugie miejsce i Marka Spiocha na trzecie. Trzecią grupę zdominowała Kasia Bieniec, drugie miejsce wywalczył Bartosz Rychter, trzecie i czwarte zajęli Sławek Kopyciński i Karol Moskal.

W ćwierćfinałach zwycięzcy pierwszej i drugiej grupy mieli wolne losy. Arek pokonał Bartosza 6/1, a Kasia uległa Kamilowi 6/4. W półfinale Arek musiał uznać wyższość leworęcznego Artura, dysponującego w dzisiejszym dniu bardzo agresywnym forhendem i po zaciętej walce minimalnie uległ 5/7. W drugim, bardzo długim meczu półfinałowym, naszpikowanym całą gamą pięknych zagrań, bardzo wyrównanym, Mateusz pokonał Kamila 6/4. W finale Artur walczył jak lew, ale niestety uległ Mateuszowi 3/6, lecz i tak ten turniej może zaliczyć do bardzo udanych.

 
Lider klasyfikacji generalnej nie odpuszcza !!!

 

 

Dziesięciu tenisistów walczyło w XI Turnieju o Puchar SSTZ. Najpierw starano się o wyjście z grupy, co dawało przepustkę do dalszej gry. W grupie „A” trzyosobowej udało się to Kamilowi Wiernkowi i Robertowi Juskowiakowi po wygraniu w tie breaku bardzo, bardzo zaciętego meczu z Krzysztofem Matyskiem 7/6(4). W grupie „B” trzyosobowej dalej przeszli Arek Nowak i Artur Częstochowski. Sławek Kopyciński jeszcze troszkę musi poczekać na swoją szansę. W grupie „C” czteroosobowej Kasia Bieniec i Dawid Kudłacik wyeliminowali Jurka Częstochowskiego i Marka Spiocha. Do półfinałów weszli: Kamil i Arek (mieli wolne losy w ćwierćfinałach) oraz Artur, który pokonał Dawida 6/4 i Robert, który walczył jak lew z Kasią 7/5. Dopiero Arek w półfinale go zatrzymał (6/1), a Artura Kamil (7/5), ale nie było łatwo. Mecz finałowy Kamila i Arka był bardzo wyrównany, bardzo zacięty. Panowie pokazali bardzo dobry tenis. Szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Długi tie break ostatecznie wyłonił zwycięzcę. Szczęście uśmiechnęło się do Kamila 7/6(4).

 
PIERWSZY FINAŁ ROBERTA !!!

 

 

 

W kolejnym etapie XI Turnieju o Puchar SSTZ wystąpiło dziesięciu zawodników. Poziom gry tenisistów jest coraz bardziej wyrównany i trudno przewidzieć wyniki. Wielu z tenisistów biorących udział w turnieju regularnie trenuje i to widać. Innych forma niestety spada.


Do ćwierćfinałów zakwalifikowali się:z grupy „A” - Robert Juskowiak i Kamil Wiernek

z grupy „B” - Arek Nowak i Artur Częstochowski

z grupy „C” - Bohdan Hirovich i Michał Darkowski


W ćwierćfinale Arek i Robert mieli wolny los. Michał przegrał z Arturem ( również Arkowi w grupie niełatwo było wygrać z Arturem, na dodatek jest leworęczny i niektórym sprawia to dodatkową trudność). Z kolei w półfinale Artur uległ Robertowi, który jak burza doszedł do finału, gdzie zatrzymał go dopiero Bohdan Hyrovich. Wcześniej Bohdan łatwo wyeliminował Arka. W finale też bez większych problemów uporał się z Robertem.

 
NIESAMOWITY FINAŁ KASI I ARTURA !!!

 

 

 

W rozgrywkach siódmego etapu XI Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział 13-tu tenisistów.. W grupie „A” wszyscy trzej zawodnicy odnieśli po jednym zwycięstwie. Liczba wygranych gemów zadecydowała, że w ćwierćfinale znaleźli się Kamil Wiernek i Andrzej Bury (nowy uczestnik naszego turnieju), Bartoszowi Rychterowi tym razem się nie udało. W grupie „B'” walczyło praktycznie tylko dwóch zawodników: Arek Nowak i Artur Wendreński, bo Piotr Szmukier nie przystąpił do gry. Grupę „C” pewnie wygrała Kasia Bieniec,drugie miejsce zajął Michał Darkowski, trzecie Artur Częstochowski. Najciekawsza i wyrównana była czteroosobowa grupa „D”. Trzech panów z tej grupy miało po dwa wygrane mecze i jednym przegranym i o dalszym awansie musiała zadecydować ilość małych punktów. Robert Juskowiak i Roman Hyrowych (debiutant w naszym turnieju) okazali się tymi szczęśliwcami, a Jurkowi Częstochowskiemu ciut :) zabrakło do awansu.

Do półfinałów awansowali: Kamil Wiernek (6:3 z M. Darkowskim), Artur Wendreński (6:3 z R. Juskowiakiem), Kasia Bieniec (6:1 z A. Burym), Arek Nowak (6:2 z R.Hyrowychem).

W półfinale po zaciętej walce Artur pokonał Kamila 7/5, a Arek uległ Kasi 6/1.

Finał Kasi i Artura był niesamowity. Po bardzo długiej i zaciętej walce zwyciężyła Kasia 7/6(5).

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>