sosnowiecka szkola tenisa

STANDARDOWO: FINAŁ ARKA Z MICHAŁEM !!!

 

Do rywalizacji przedostatniego etapu XV Turnieju o Puchar SSTZ grupy Premium przystąpiło 12 zawodników podzielonych na 4 trzyosobowe grupy. Wszyscy rozstawieni bez problemów wyszli z grup z pierwszych miejsc. Natomiast regularnie odpadali startujący z drugich miejsc w grupach. W pierwszej – młodziutki Michał Pietras ograł doświadczonego Jurka Częstochowskiego zmagającego się z kontuzją. W drugiej – Robert Kumor, dzięki swojej szybkości i ambicji poradził sobie z Ryszardem Koniecznym. W trzeciej – niespodziewanie, w bardzo zaciętym meczu Sławek Kopyciński pokonał Mateusza Marciniaka. I w ostatniej – Tomek Krupiński wyeliminował Roma Hirovicha. W ćwierćfinałach jednak nie dali rady rozstawionym, bo tak ułożyła się drabinka, że na nich trafili. W półfinałach Arek Nowak spotkał się z Grześkiem Pobiegą, który wcześniej stoczył ciężką i wyczerpującą bitwę z Robertem 7/6 (2). Na walkę z Arkiem brakowało już chyba trochę siły, przegrał 6/2.  W drugim półfinale Michał Fiuk pokonał Roberta Juskowiaka 6/2. I tak w finale spotkali się znowu liderzy tego turnieju i potwierdzili swoje wysokie umiejętności tenisowe. Zwycięzcą tego odcinka został AREK NOWAK.


 
POWOLI KOŃCZYMY TURNIEJOWY SEZON ZIMOWY !!!

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018/19. To był już przedostatni etap XV Turnieju o Puchar SSTZ grupy LIGHT. Za dwa tygodnie ostatni turniej wyłoni ośmiu najlepszych tenisistów, którzy będą mieć jeszcze możliwość wzięcia udziału w MASTERS. Do tego turnieju zgłosiło się 9 zawodników, podzielonych na trzy grupy; z każdej odpadała jedna osoba z najmniejszą ilością punktów. Do półfinałów dotarli: Kacper Maderski, Mateusz Mleczko, Mateusz Moskal (obydwaj Mateusze w fazie grupowej stoczyli ze sobą bardzo zacięty mecz) i Tomek Świeca. Z pierwszej pary półfinałowej zwycięsko wyszedł Kacper (pokonał M. Moskala 6/3); z drugiej – Mateusz Mleczko (z Tomkiem 6/3). Zwycięzcą turnieju został MATEUSZ MLECZKO (6/4). Gratulujemy!


 
KOLEJNY FINAŁ ARKA Z MICHAŁEM !!!


Do ósmego etapu XV Turnieju o Puchar SSTZ – grupa PREMIUM przystąpiło 16 zawodników. Nieprzewidzianych rozstrzygnięć dostarczyła grupa „C”. Odpadł rozstawiony Dawid Kudłacik – widać to nie był jego dzień, nic mu nie wychodziło, robił podwójne błędy serwisowe, a w końcu całkiem się zablokował i przegrał obydwa mecze. Bardzo ciekawy był też mecz Artura Częstochowskiego z Marcinem Binkiewiczem, debiutantem w naszym turnieju. Artur przegrywał już 5/0 i mimo to zdołał odwrócić losy meczu, wyrównać i wygrać w tie-breaku do 5. Dzięki temu wyszedł niespodziewanie z pierwszego miejsca w grupie. Taki nieprzewidywalny jest sport. W pozostałych grupach nie było większych niespodzianek. Do ćwierćfinałów weszli: Arek Nowak, Paweł Łuckoś, Robert Kumor,

Więcej…
 
NASTĘPNY TURNIEJ LIGHT W MARCU !!!

 

Dziewięć osób wystąpiło w ostatnim przed feriami turnieju grupy LIGHT - XV Turnieju o Puchar SSTZ. Najciekawsze mecze w grupach rozegrali Maciek Wisła z Mateuszem Mleczko i Tomek Świeca z Mateuszem Moskalem. Poziom ich gry był wyrównany, a więc i walka była zacięta. To była tylko gra o wyjście z pierwszego miejsca z grupy, bo i tak cała czwórka zameldowała się w ćwierćfinałach. Łatwo wyeliminowali najmłodszych: Agatkę Haraburdę i Mikołaja Pschionko. Z pierwszej grupy natomiast bez żadnych problemów awansował Kacper Maderski i Arek Pschionko; Zuzia Liberda nie miała szans. O wejście do

Więcej…
 
Wysoka frekwencja !!!

 


Frekwencja dopisała – 16 osób zgłosiło się do XV Turnieju o Puchar SSTZ grupy Premium. Coraz młodsi tenisiści biorą udział w turnieju i coraz lepiej sobie radzą. Najpierw o awans do głównej drabinki walczono w pięciu grupach. Z grup trzyosobowych z dalszej gry odpadała jedna osoba, z czteroosobowej – dwie. W ósemce znaleźli się:
Więcej…
 
Najlepsze mecze Mateusza i Kacpra !!!

 

Do szóstego etapu XV Turnieju o Puchar SSTZ – grupa Light zgłosiło się pięciu panów i dwie dziewczynki. Niestety na korty nie dotarł Damian Sztuka, który wylosował grupę „A” trzyosobową. Tak więc w tej grupie został rozegrany tylko jeden mecz między Kacprem Maderskim i Mateuszem Mleczko. Ale za to jaki mecz! Mecz był długi, zacięty, wyrównany, emocjonujący. Zwyciężył Mateusz w tie-breaku do 4 i tym samym wyszedł z grupy z pierwszego miejsca. W grupie „B” obydwie dziewczynki: Zuzia Liberda i Agatka Haraburda nie mają jeszcze na tyle mocy, by skutecznie przeciwstawić się panom, ale to dla nich świetny trening i na pewno niedługo zaowocuje. Do dalszej gry przeszli Tomek Świeca i kilkuletni, świetnie się zapowiadający Alex Skiba. W półfinałach Alex musiał uznać wyższość Mateusza, przegrał 4:6, a Tomek po zaciętym meczu uległ Kacprowi 5:7. Nastąpiła więc powtórka meczu Mateusza z Kacprem, tylko teraz stawka była znacznie wyższa, bo gra toczyła się o zwycięstwo finałowe. Zapowiadał się niezwykle ciekawy mecz. I tak było. Żaden z panów się nie oszczędzał. Panowie walczyli o każdą piłkę. Znowu lepszy okazał się Mateusz Mleczko. Wygrał 6/4.

Zachęcamy, nie tylko młodzież, do udziału w turniejach, bo to wspaniała okazja do czynnej sportowej rekreacji i doskonalenia swoich umiejętności tenisowych.

 
FINALISTAMI AREK I ROBERT

 

W szóstym etapie XV Turnieju o Puchar SSTZ – grupa Premium wystartowało 13-tu tenisistów. Jeszcze tylko 4 turnieje pozostały do końca w sezonie zimowym + Masters. Rozstawieni nie zawiedli; prawie wszyscy wyszli ze swoich grup z pierwszego miejsca t.j. Arek Nowak, Dawid Kudłacik, Michał Fiuk oraz Robert Juskowiak. Do nich dołączyli: z pierwszej grupy – Artur Częstochowski ( po zaciętym meczu pokonał Roberta Kumora 7/6(7)); z drugiej – rozstawiony Grzesiek Pobiega, z trzeciej Tomek Kawa. W ostatniej czteroosobowej grupie udany start zaliczył Paweł Łuckoś ( po raz pierwszy wziął udział w naszym turnieju ), wyeliminował wytrawnego już tenisistę Mateusza Marciniaka w tie-breaku do 8 i dzięki temu awansował do dalszej gry. W ćwierćfinałach Arek po ciężkim meczu zdołał zwyciężyć Tomka w tie-breaku, Michał pokonał Grześka, Dawid bez problemów pokonał Artura a Robert wygrał z Pawłem. W półfinale Arek dał radę Michałowi, a Robert wydarł zwycięstwo Dawidowi. I tak mecz finałowy tym razem rozegrali Arek z Robertem. Arek Nowak nie dał szans Robertowi i kolejny raz został zwycięzcą turnieju. Gratulacje!

 
Znaczący sukces młodziutkiego Alexa !!!

 

Tylko siedmioro tenisistów (pięciu panów i dwie dziewczyny) zgłosiło się do XV Turnieju o Puchar SSTZ – grupa LIGHT. W grupie trzyosobowej pewne pierwsze miejsce zajął Mateusz Mleczko, za nim uplasował się Mateusz Moskal. Młodziutka Zuzia Liberda nie daje jeszcze rady panom. W grupie czteroosobowej wszyscy trzej panowie toczyli zaciekłe boje o wyjście z grupy. Każdy z nich odniósł dwa zwycięstwa i zaliczył jedną wpadkę. O kolejności miejsc decydowały więc małe gemy. Wielkie zaskoczenie; okazało się, że pierwsze miejsce przypadło najmłodszemu, kilkunastoletniemu Alexowi Skibie, który na dodatek po raz pierwszy wziął udział w tym turnieju. Drugie miejsce zajął Karol Moskal. Pechowym przegranym okazał się Tomek Świeca. Tutaj o losach dalszej gry decydowało trochę szczęście. Agacie Haraburdzie panowie nie dali szans. W półfinale Karol Moskal pokonał Mateusza Mleczko, a Mateusz Moskal przegrał z Alexem Skibą.. W finale Alex też stoczył piękną walkę z Karolem. Prowadził już 3/0, ale zwycięzcą tego odcinka został jednak Karol wynikiem 7:5.
Życzymy Wszystkim miłego świątecznego odpoczynku i sukcesów w Nowym Roku!

 
Turniej pełen emocjonujących meczów i zaskakujących rozstrzygnięć !!!

W kolejnym etapie XV Turnieju o Puchar SSTZ wystąpiło jedenastu tenisistów i jedna młodziutka tenisistka Julia Mularczyk. Najpierw rywalizacja toczyła się w czterech trzyosobowych grupach, z każdej jedna osoba odpadała, dwie przechodziły do ćwierćfinałów.

Z grupy „A” awansowali Arek Nowak i Tomek Kawa, z grupy „B” Dawid Kudłacik i Mateusz Marciniak, któremu przyszło rozegrać dwa ciężkie mecze – z Dawidem przegrał 6/7(6), a z Robertem Kumorem wygrał 7/5. Z grupy „C” zwycięsko wyszli Roma Hirovich i Michał Pietras; przepadła Julia, mimo, ze pięknie grała i dzielnie walczyła, naprawdę niewiele zabrakło do awansu (z Michałem przegrała w tie breaku 6/7(3)). Z grupy „D” z pierwszego miejsca wyszedł Jurek Częstochowski, z drugiego Robert Juskowiak. Niestety w ćwierćfinale Jurek uległ Mateuszowi w tie breaku. I znowu młodość wygrała. To był już trzeci bardzo wymagający mecz Mateusza tego dnia, ale to on jednak zachował więcej siły i świeżości, co zaowocowało awansem do półfinału. Robert natomiast wygrał swój mecz ćwierćfinałowy z Dawidem 7/6. Do półfinału zdołali się jeszcze wedrzeć Arek Nowak i Tomek Kawa. Arek już

Więcej…
 
Niska frekwencja

 

W kolejnym etapie grupy LIGHT XV Turnieju o Puchar SSTZ wzięło udział tylko siedmiu zawodników. W grupie pierwszej trzyosobowej z pierwszego miejsca wyszedł Kacper Maderski, drugi był Tomek Świeca. Najmłodszemu z uczestników Michałowi Kałwie już niewiele brakuje, by skutecznie i regularnie pokonywać dużo starszych od siebie przeciwników. W grupie drugiej czteroosobowej najlepszy był Maciek Wisła, a tuż za nim uplasował się Tomek Krupiński; kolejne miejsca zajęli Mateusz Moskal i Damian Sztuka. 
W półfinale Tomek Krupiński pokonał Kacpra 6/1, a Tomek Świeca przegrał z Maćkiem 2/6. W finale więc ponownie spotkali się tego dnia Maciek z Tomkiem Mecz miał nawet podobny przebieg jak poprzednio, nawet wynik był taki sam, tylko tym razem zakończony zwycięstwem Tomka Krupińskiego 7/5. Maciek, dzięki dotarciu do finału, został liderem klasyfikacji generalnej i walka o prowadzenie nabiera rumieńców. Serdecznie zachęcamy do udziału w naszych turniejach!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>